871 Shares 6859 views

Jak zrobić Rapunzel strój dla dziewczynek z ich rąk

Dziewczyny kochają różowy, księżniczek i piękne sukienki. Nic dziwnego, że bohaterka kreskówki Disneya „Zaplątani” – złotowłosa dziewczyna z charakterem o imieniu Roszpunka – zdobył ich serca. Future księżniczka strój jak dziewcząt, młodych i starych. W sklepach lub w internecie można łatwo znaleźć ślady Rapunzel. Ale cena takich towarów jest zwykle wysoka, a dzieci rosną szybko. I po spędzeniu trochę czasu i wyobraźni, można zrobić kostium Rapunzel z rękami przy znacznie niższych kosztach. W tym artykule opiszemy kilka opcji, z których każdy jest przeznaczony dla wykwalifikowanych pracowników z różnych poziomów umiejętności.

Prosty strój dla dziewczynek Rapunzel

Myślisz, zrób strój dla dziecka bez szycia nie jest możliwe? Źle.

Spójrz na Rapunzel kostium przedstawionej poniżej.

Aby uczynić go, że miał tylko wziąć różowy golf, za pomocą kleju „mostków” przykleić taśmę na piersi symulować gorset i za pomocą wstążki tiulowe w dwóch szwów aby puff-rękawy. Łuki można kupić gotowe, można zrobić samemu. Ale z dołu będzie musiał pracować trochę dłużej. Dla niego, trzeba będzie:

 • szeroka wstążka satynowa – 1 m (trochę więcej, jeśli dziecko jest starsze);
 • koronki w odcieniach różowy i magenta colors- 4-5 metrów (lub cewki koronki szerokości taśmy);
 • nożyczki;
 • duży kawałek tektury.

Jak zrobić uniwersalny bujnej spódnica-pack?

Prace wykonywane są szybko i łatwo:

 1. Cięcia koronki różne odcienie w paski o szerokości 10 cm (tak, że są w przybliżeniu równe i dostosowuje sworznie toczne tkaniny oznaczać co 10 cm).
 2. Teraz trzeba ciąć taśmy w gotowej części, 2 razy większa od wymaganej długości spódnicy, + 5 cm. W tym jest wygodnie nawinąć na kartonu o odpowiedniej wielkości, a następnie cięte na zgięciu zrobić.
 3. Teraz weź wstążka satynowa. Że nie jest przetarty nosić, opal jego jaśniejszych wskazówek. Taśma z tiulu krotnie w połowie umieszczać pod górną Atlas pętli i przechodzi ona wolne końce tiulem. Dostaniesz paczkę, która będzie bezpiecznie przechowywać swoje podstawy. Powtarzaj tę czynność, dopóki nie stanie się spódnica puszysty.

Po tym prostym stroju Rapunzel, wykonany własnymi rękami, jest gotowy.

Pełna spódnica może być wykorzystywane do tworzenia różnych obrazów – z drugiej księżniczki, wróżki lub baletnicy. A ponieważ pas można łatwo regulować, wtedy dziecko przez długi czas nie będzie rosnąć z niego (w prawdzie, raczej tiulowe izmazhetsya i rozdarcie niż spódnicy będzie miał czasu, aby stać się trochę).

kostium noworoczny „Rapunzel”

Jeśli trzeba wymyślić strój nie tylko do gier, ale o poranku lub urodziny, możliwe jest, aby rozwijać ideę tutu spódnicy i złożyć kompletny strój. Dobrą wiadomością: nawet nie trzeba wziąć igłę w ramię.

Oto sukienka, że można zrobić prawie taka sama jak w poprzednim kolorze:

Do pracy potrzebne:

 • koronki 3 kolory: różowy, fioletowy, purpurowy światła – 6-7 metrów wszystkich (jeden kawałek materiału lub taśmy);
 • szeroki elastyczny bandaż delikatne;
 • Taśmy różowy i fioletowy – 1 do 3 m odpowiednio;
 • duże kryształy;
 • Klej pistolet.

Działanie kombinezonu

Proces ten można podzielić na 4 etapy:

 1. Aby zamocować tiulu elastycznego podstawę tak jak miało to miejsce w poprzedniej wersji kombinezonu. Ale jak bandaże mają wiele wierszy z otworami, to najlepiej zrobić kilka rzędów węzłów – tak spódnica będzie jeszcze bardziej wspaniały.
 2. Różowa wstążka zrobić symulację gorset na klatkę piersiową.
 3. Z pomocą fioletowa wstążka zrobić paski – po prostu przekazać swoją pętlę, jak również z gwintem o tiulu i perekin'te powrotem. , To najlepiej przymierzyć strój dla dziecka wybierają optymalną długość. Następnie przekazać taśmę z tyłu w postaci koronek i związać końce łuku.
 4. Z pomocą gorącego kleju trzymać dużych dżetów na spódnicy.

WIG i korona – i można bezpiecznie przejść do poranku.

Bardziej skomplikowane prace

Jeśli masz podstawowych umiejętności szycia i pracy z maszyną do szycia, to siła zrobić prawdziwy karnawałowy kostium Rapunzel. Oczywiście, to zajmie dużo więcej czasu, ale jest to dość dokładnie odpowiada obrazu kreskówki bohaterki i jest odpowiedni dla starszych dziewczynek.

Materiały (zdjęcia zależy od wieku dziecka i parametrów):

 • gęsty materiał fioletowy – 4 m;
 • podszewka – 4 m;
 • przeświecający materiał fioletowy – 2 m;
 • różowy wstęga – 5 m;
 • Rzep – 3 pary;
 • Klej pajęczyna – 2 m;
 • Gwint tonu;
 • Szerokość guma 3-4 CM – 1 m;
 • Materiały do szycia i maszyny.

Pracować na jazdę garniturze

 1. Aby złagodzić ten problem, podejmują T-shirt, który siedzi dobrze na dziecko, złóż go na pół i wyciągnąć – to wzór armhole.
 2. Powtórzyć dla koszulce golfem lub odebrać kształt tulei i długość gorsetu. Teraz edytować powstały wzory. Podnieś tuleję wzór górny i dolny, bo Rapunzel kostium ma bujne rękawami sukienkę; wykonać kopię gorsetu wzoru i dodać zaostrzony koniec wzdłuż dolnej krawędzi symulować gorset.
 3. Korzystanie wynikające wzory, wyciąć tkankę na plecach dwie połówki i jeden cały artykuł na przodzie. Nie zapomnij o szew. Powtórz krok do identycznych części tkaniny podszewki, dostosowania ich do głównego materiału.
 4. Stitch klocki barkowe, traktują krawędź cięcia. Następnie ustawić dolne krawędzie tkaniny podstawowej, okładziny, a baste, prostrochite i żelaza (wszystkie trzy części).
 5. Zgodnie z wzorem wyciętym z mankietami zagięty na pół i głównego z materiału wykładzinowego. Rozszczepiają je w parach.
 6. Szyć na przedniej stronie równolegle do różowymi wstążkami.
 7. Aby zmierzyć obwód dłoni dziecka, wyciąć prostokąt szerokości 5 cm i długości poprzedniego środka + 2 cm w szwach.
 8. Stitch detalu rękawach szerokie szwy i ciągnąć wątku tkaniny są zbierane. Baste tuleja krawędzi i szycia.
 9. Teraz można zbierać szczyt. Baste rękaw szew ramię prostrochite. Następnie połączyć boki sukni.
 10. Więc to jest wygodne w noszeniu, treat cięcia krawędzi pleców kawałki i szyć 3 pary rzep.
 11. Wziąć różową wstążkę z marginesem (około 2 m) i przyszyć do przodu, symulując sznurowanie.

Zrób spódnicę

Aby zakończyć Tangled strój dla dziewczynek, to w lewo, aby zakończyć dno. W tym przypadku proces jest dość prosty:

 1. Wyjąć dziecko z pomiarów – talii i pożądanej długości osłony (od talii do kostek + 7 cm). Połączyć dodatek szew i pas pomnożyć przez 2. Według tych parametrów vykroyte dużą prostokąta z tkaniny podstawowej, okładziny i piękny półprzezroczystego materiału.
 2. Połączyć wszystkie warstwy podlać, prostrochite krawędzi i boczną spoinę.
 3. Być może urządzenie będzie zazhevyvat materiał dekoracyjny. W tym przypadku należy użyć kleju „pajęczynę”.
 4. Krotnie górną krawędź osłony i prostrochite go tak, aby kuliske wystarczająco szeroka do gwintowania elastycznej taśmy. Pociągnąć za pomocą trzpienia i szycia.

Zaplątane w tym kolorze, składający się z dwóch części, odpowiednich do umieszczania gotowych.