712 Shares 4828 views

tkania schemat rezinochki. Jak tkać z rezinochek bransoletki i danych ilościowych

Tkania dziąsła ostatnio zyskuje na popularności. I nic dziwnego, bo dzięki tej stosunkowo nowej, artystycznej, umysłu, można stworzyć piękną i oryginalną dekorację na własną rękę, choć zajmuje trochę czasu, ale pomoże uwolnić potencjał twórczy.

Według legendy, ten rodzaj sztuki pojawiła się przypadkowe. Jej twórca – mieszkaniec Chin. Jeden człowiek złapany swoje córki do tkania ozdoby dziąseł rachunkowości. Działalność ta przyciągnęła uwagę chińską. W jego głowie pomysł, że dzisiaj szalenie popularny wśród dzieci i młodzieży na całym świecie.

Sztuki tkania z rezinochek

Nie tylko dzieci i młodzieży uzależnionych tkać, ale dorośli nie są również wstręt do zabicia czasu w tej zabawnej rozrywki. Wraz ze wzrostem popularności zaczęły pojawiać się coraz więcej nowych schemat tkania rezinochki.

Dzięki nim istnieje możliwość, aby bransoletki, naszyjniki, pierścionki, kolczyki, a także różnorodność kształtów, które mogą być następnie wykorzystywane jako bibeloty lub małe zabawki.

Jak tkać z dziąseł

Wielu zastanawia się, jak utkać z rezinochek prawo? Cóż, jeśli masz doświadczenie szydełka, esencja tkania gumek złapać bardzo szybko. To nie różni się zbytnio. Po tym wszystkim, nie są aktywowane narzędzia takiego jak hak.

Tkania rezinochek – bardzo ekscytujące doświadczenie, zwłaszcza gdy pracują wszystkie nasze plany. Użyj obwodu aby łatwo i szybko zrobić ozdoby i figury.

Zestawy do wyplatania

Tak więc, zanim zaczniesz uczyć się wszystkich podstaw tej sztuki, trzeba zdobyć niezbędne materiały i narzędzia. Presety można znaleźć na półkach w sklepach, które oferują towary do robótek.

Standardowy zestaw składa się z kilku zestawów rezinochek różnych kolorach, proca i hakiem maszynowego. Czasami w zestawie można również znaleźć wszelkiego rodzaju akcesoria do figurek (oczy, ogony i innych elementów).

tkania technika „francuski warkocz” '

Jak już wspomniano, istnieją różne systemy tkackie rezinochki. Jednym z najbardziej odpowiednich technik dla tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się podstaw tkania, uznaje się za „” francuski warkocz „”.

Rozważmy tkania rezinochek „francuski warkocz”. Program zaproponowany poniżej zakłada tkania na procy. Jest to o wiele łatwiejsze niż praca na maszynie.

Musisz dwa kolory gumy. Można wziąć rezinochki kilku kolorach. Na przykład, weźmy biały i niebieski.

Robimy bransoletki z procy

Tak więc, aby zrozumieć, jak utkać z rezinochek, należy przestrzegać następujących zasad.

 1. Na katapulty (jeśli tak nie jest, dwa ołówki lub palce mogą być używane) noszą białe rezinochku, wykręcając jej osiem.
 2. Następnie umieścić na niebiesko-białej gumy na dwóch kolumnach, bez skręcania.
 3. Z pomocą haka lub palca (nie bardzo wygodne) najpierw zrzucić białą gumę w środku.
 4. Ciągnąć kolejny Blue Gum, zrzucić z lewej strony dolnej niebieskiej gumy, a prawy – biały (powinien być w środku)
 5. Dodaj kolejną białą gumę i zrzucić z prawej strony dolnej pętli niebieski, a po lewej – średnio niebieski.
 6. Na poniższej niebieskiej gumy skinte białe pętle po obu stronach.
 7. Nadal splot tak aż do uzyskania pożądanej długości bransoletki.
 8. Na koniec trzeba będzie gumką na dwóch kolumnach. Wątek jedną pętlę na drugą i zdjąć bransoletkę z procy. Dołączanie zapięcie.

Jak widać, nie ma nic trudne do opanowania system tkania rezinochki. Ćwiczyć, aby kilka bransoletek w ten sposób.

I można robić różne postacie z rezinochek na procy. To może być zabawne zwierzęta, rośliny, geometryczne kształty (np serca).

Jak tkać lalkę na maszynie

A teraz spróbuj zrobić lalkę. Liczba ta obejmuje korzystanie z urządzenia.

 1. Pociągnij jedną gumę do każdych dwóch kolumn w wierszu, łączących je.
 2. W ostatniej kolumnie owinąć gumę trzy razy. Sciągnąç i zrzucić je w środku.
 3. Będzie to włosy regulację długości siebie. Splot cztery takie plecionki, stosując standardowe metody tkania.
 4. Przejdź do rąk i ramion kurtkę. Dwie gumki (którego kolor jest odzież) pociągnąć na pierwszej kolumnie.
 5. Następnie wziąć gumę i nosić kolumny cielisty, ich łączenia, tak jak to jest w przypadku włosów. W ostatniej kolumnie owinąć gumę trzy razy. Nadal splot schematu.
 6. można przystąpić do spódnicy. Dwie gumki o różnych kolorach ciągnąć prętów według schematu 1-2 2-3. Braid dalej schemat.
 7. Teraz można rozpocząć, aby połączyć wszystkie części. Owijać gumę silikonową, łącząc wszystkie trzy rzędy maszyny.
 8. W celu dokonania oczy, wziąć wybraną gumę opasania i cztery razy w drugiej kolumnie ekstremalnej serii. Podłączyć kolumny boczne z oczami z kolumną centralną. Zdjąć zawiasy, tak że byli w środku.
 9. Aby uzyskać szyję, umieścić na parę gumek na środkowym rzędzie.
 10. Połączyć odległe centralną kolumnę z kolumny po prawej stronie, a następnie w lewo. W ten sposób połączenia preformy strony dłoni z ciałem.
 11. Spódnica rozciągają dwa paski gumy w każdym rzędzie, co trzy etapy.
 12. Trzy kroki w dół z cielisty gumki. W ciągu ostatnich dwóch kolumnach guma owinąć trzykrotnie inny kolor, aby dostać buty. Uczynić drugą nogę z buta w ten sam sposób.
 13. Teraz zaczynają się kręcić konwencjonalny sposób jak już opisano. Generuje pierwszą pętlę z lewym rzędzie, a następnie w prawo, a na koniec centralna.

Tu i gotowe lalki rezinochek. Jeśli chcesz, możesz to splot różnych ozdób i akcesoriów. Lalka może być stosowany jako breloka lub karty identyfikacyjnej, przylegającą do worka.

Schemat tkacki rezinochki są bardzo zróżnicowane, ale wskazane jest, aby zacząć od prostych, nie będzie rozczarowany. Stopniowe przejście na bardziej złożonych kształtach i tkanie na krośnie.

technika tkania praca jest zalecany na bransoletkę. Tak, od razu zobaczyć różnice i złapać na. Plus obzavedetes ładny akcesorium.

Spróbuj tkać zarówno proca i maszynę. Większość figur mogą być wykonane na dwóch urządzeniach, ale maszyna pozwala na wykonywanie więcej obiektów.

Wiele osób woli pracować na proca, więc jest to szybsze, a ponadto można go łatwo wymienić, na przykład, chińskie pałeczki.