233 Shares 6648 views

Jak rozmawiać o sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że rozmowa będzie oferowane wyjść poza standardowego kwestionariusza i po prostu spędzać czas, przedstaw się. W związku z tym skarżący i pojawia się pytanie, w jaki sposób mówić o sobie, aby zadowolić potencjalnego pracodawcy. W rzeczywistości, istnieje kilka ważnych niuansów, aby być świadomy.


Nie trzeba opisać swój idealny pracownik, mówić o tym, co jesteś gotów pracować dzień i noc, z korzyścią dla firmy i jesteś zainteresowany w życiu tylko praca. Po tym wszystkim, nie jest to prawdą. Ale nie określają swoje słabości, które może pokazać w sposób negatywny. W tym artykule przyjrzymy się, jak powiedzieć o sobie, aby produkować w przyszłości główny dobre wrażenie i dostać interesuje Cię pozycji. Oczywiście, po prostu nie można przewidzieć, ale informacja pomoże Ci uniknąć pewnych trudności w trakcie wywiadu.

Zanim pójdziesz na rozmowę, należy starannie rozważyć swoje odpowiedzi na żądanie, aby powiedzieć o sobie. Spróbuj napisać tekst opowiadania, nie przegapisz niczego ważne i prezentację prac w domu, aby martwić się mniej.

Nie jest konieczne, aby powtórzyć wszystkie informacje, które są prezentowane w podsumowaniu. Wraz z nim potencjalny szef jednoznacznie zbadane przed zapraszając do rozmowy kwalifikacyjnej. Lepiej jest wymienić niektóre z najważniejszych punktów oraz odnieść się do tekstu streszczenia ( „uzyskać więcej informacji na temat mojego doświadczenia można w skrócie”, itd.). W przypadku, gdy jesteś nadal prosił, aby powtórzyć te informacje, możemy spodziewać się dodatkowych pytań.

nie powinny być ograniczone do faktów swojej biografii. Ta opcja jest powszechne i nie jest najbardziej korzystna. Najlepiej jest, aby rozwiązać problem, w jaki sposób mówić o sobie w kontekście nabytych umiejętności. Czy możesz mi powiedzieć, czego nauczyli się w poprzedniej pracy, która dała ci ludzie, z którymi współpracował, już pracował w zespole, jakie umiejętności i doświadczenie zdobyte co.

Należy przedstawić się jako profesjonalista. Najprawdopodobniej pracodawca będzie oczekiwać na odpowiedź, dlatego nadają się do tej pozycji. Chce usłyszeć o wykształceniu, doświadczeniu oraz powodów zmiany pracy. Najlepiej jest podzielić się co to jest, można oczekiwać od nowej pracy, jak można zobaczyć siebie w nowym miejscu, że można być trochę przerażające, a to – proszę.

Dyskusja na temat ich mocnych powinna być taka, aby pokazać, w jaki sposób krzyżują się z interesami pracodawcy i wymagań nowej pozycji. Na przykład, jeśli masz nauczył się jeździć na snowboardzie , albo grać na fortepianie, jest mało prawdopodobne, aby pomóc w pracy menedżera. Ale fakt, że byłaś w naczelnika instytutu pokaże, jak dobry lider i poważnego człowieka, zdolnego do rozwiązywania różnych problemów. Oczywiście, nie trzeba mówić o pewnych kłopotach rodzinnych, ale krótka opowieść o rodzinie, w pozytywny sposób może być plus dla was jako wartości rodzinne wykazać swój interes w stabilności.

Kolejna rada, jak mówić o sobie do pracodawcy w odniesieniu do przepisów zgodności. Znacznie lepiej byłoby postrzegane zwięzłe, jasne i opowiadanie o sobie, która zajmie dwie minuty i umożliwić potencjalny szef zadać inne pytanie, czy coś innego pracodawca chce wyjaśnienia dla siebie.

Mimo to, cel swojego szefa podczas różnych procedur oceny dla zatrudniania nowego pracownika jest, aby odpowiedzieć na najbardziej podstawowe pytania: „pasuje czy nowy pracownik w zespole”, „Czy on chce pracować?” I „Czy on wykonywać swoje zadania?”. Jeśli nowela pozwoli pracodawcy na wszystkie trzy pytania zostanie udzielona odpowiedź twierdząca, wówczas najprawdopodobniej miał okazję pracować w firmie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób mówić o sobie podczas rozmowy i zrobić dobre wrażenie na pracodawcy.