668 Shares 5056 views

Wyzwolenie Stalingradu. Medal za wyzwolenie Stalingradu

Wyzwolenie Stalingradu – na szeroką skalę walki wojsk radzieckich w celu ratowania miasta przed głównym strategicznym grupy niemieckiej. Muszę powiedzieć, że bitwa pod Stalingradem jest uważana za największą bitwę ziemi w historii ludzkości.

Przyczyny Bitwy pod Stalingradem

20 kwietnia 1942 zakończyła się w zaciętej walce o kapitał – Moskwa. Początkowo wydawało się, że wojska niemieckie były po prostu nieodparta i niemożliwe, aby je łamać. Jednak wojska radzieckie były w stanie nie tylko pokonać wroga, ale także, aby upuścić go na 150-300 km od stolicy Związku Radzieckiego. Nieprzyjaciel poniósł znaczne straty, ale był nadal silny, ale nawet to nie pomogło mu w tym samym czasie, aby przejść we wszystkich obszarach froncie radziecko-niemieckim.

Muszę powiedzieć, że naziści opracowali plan „Blue”. Ich celem było zdobycie pól naftowych Groznego i Baku, a następnie ataku na Persję. Trzeba powiedzieć, że dowództwo radzieckie nie siedzieć bezczynnie. Chcieli przeprowadzić ofensywę w regionie Briańsk, południowo-zachodniej i południowej frontach. Ważne jest, że pierwsze oddziały radzieckie zaatakowały niemieckie i byli w stanie prowadzić je z powrotem do Charkowa. Jednak Niemcy zdołali pokonać Armię Czerwoną i iść do Don.

błędem Hitlera w „Blue planu”

Ważne jest, że w tym momencie Hitler nieodwracalne dla całych Niemiec. On postanowił zmienić „Blue wersji”, zgodnie z którym grupa armii „Południe” została podzielona na 2 części. Wierzył, że pierwsza grupa „A” musiał przejść do ofensywy na Kaukazie, podczas gdy w grupie „B” było zaatakować i zdobyć Stalingrad.

To miasto było bardzo ważne dla Hitlera, bo Stalingrad był głównym ośrodkiem przemysłowym. Jednakże, nie było innego powodu: zdobycie Stalingradu było symbolicznym do niego, bo miasto zostało nazwane po głównym wrogiem Trzeciej Rzeszy. Zdobycie Stalingradu Hitlera byłoby wielkim osiągnięciem.

Wyzwolenie Stalingradu było radosne wydarzenie, które nie są zapomniane i nigdy nie zostaną zapomniane. Odwaga i śmiałość Red godne szacunku, ponieważ były one w obronie ojczyzny i nie byłby skłonny dać go w ręce wroga.

Wyższość Armii Czerwonej nad nazistami

Trzeba powiedzieć, że liczba żołnierzy niemieckich wielokrotnie większa niż liczba żołnierzy Armii Czerwonej. Niemcy mieli 270 000 żołnierzy, podczas gdy liczba wojsk radzieckich wyniosła zaledwie 160 000 osób. Broń i sprzęt wojskowy był znacznie niższy niż wroga. Przy tak nierównej liczby żołnierzy i sprzętu zostały zmuszone do obrony Stalingrad Red Army. Ważne jest, że inny problem był obszar stepowy, ponieważ czołgi są w stanie działać tutaj w pełni sił.

Atak na Stalingrad. Pierwszy etap

17 lipca 1942 roku naziści rozpoczęli ofensywę na Stalingrad. Do 22 lipca wojska niemieckie udało się jazdy Armii Czerwonej prawie 70 km. Komenda niemiecki nadzieję zdobyć miasto piorun, więc postanowił założyć dwie grupy bojowe, które zaatakowały z południa i północy.

23 lipca północna grupa zaatakowała i był w stanie przebić się przez obronę przed wojskami sowieckimi. Już 26 lipca Niemcy osiągnęły Don. Komenda zorganizowany kontratak.

Na terenie kalach, wsie i Trohostrovskaya Kachalin do sierpnia 7-8 trwała zacięta walka. Wojska radzieckie tylko zdołał wydać nazistom, ale o ich pokonanie nie było. Poziom błędów szkoleniowe i koordynacyjne wpływ na przebieg działań wojennych.

Ofensywny 30 sierpnia

Dowództwo radzieckie rozkaz ataku wojsk niemieckich w pobliżu miejscowości Nizhne-Chirskaya nie później niż do dnia 30 sierpnia. Red Martial okazja cierpiał z powodu zaangażowania w ruch, ale jeszcze udało się wyprzeć nazistów, a nawet stanowić zagrożenie dla ich środowiska. Ale wojska niemieckie jeszcze udało się pomóc jego grupę. Wprowadziły one świeże wojska, a następnie walki pod Stalingradem stało się bardziej zacięta.

Wyzwolenie Stalingrad – Bitwa, która jest uważana za największą z bitew lądowych. Przez cały czas zajęło setki tysięcy istnień ludzkich, ponieważ miała rzucić wiele łez matek, córek i żon. Odwaga armii radzieckiej pozostanie w sercach wszystkich, zawsze.

16 sierpnia wojska radzieckie wycofały się po drugiej stronie Donem, a już 23 sierpnia Niemcy doszli do Wołgi.

Walki o Stalingrad w

Później, 5, a następnie w dniu 18 września Armia Czerwona zdołała poluzować atak wojsk niemieckich poprzez przeprowadzenie dwóch głównych działań.

13 września wybuchły walki w mieście, która trwała do 19 listopada. Następnie wojska radzieckie rozpoczęły kontrofensywę.

Bitwa na stacji była najbardziej zacięta od 17 września, on kilkakrotnie przechodziły z rąk do rąk.

Zacięta walka trwała od 27 września do 4 października. To właśnie w tym okresie trwał tych walk, które każdy zna. Powodują one wiele emocji i uczuć, a nawet osoby o mocnych nerwach. Po tych walk wojska niemieckie zaczęły „zabrakło pary”.

Operacja wyzwolić Stalingrad nie pozostawi nikogo obojętnym osoby. Męstwo i odwaga żołnierzy radzieckich czyni je podziwiać.

Operacja „Uranus”

19 listopada Armia Czerwona rozpoczęła ofensywę pod nazwą „Uranus”.

12 grudnia rozpoczął działalność pod nazwą „Winter Storm”. Niemcy po powrocie do pozycji wyjściowej, ich siła wyczerpany, a armia poniosła ogromne straty.

10 stycznia 1943 rozpoczęła się operacja „Ring”, który był ostatnim. wojska niemieckie opór do ostatniej strony, a od 17 do 22 stycznia zrobili zatrzymać Armię Czerwoną.

1943 – rok wyzwolenie Stalingradu. 02 lutego bitwa miasta wreszcie się skończył, a Niemcy zostały pokonane.

Radosne wydarzenie dla wszystkich był długo oczekiwany release. Bitwa pod Stalingradem była bardzo zacięta. Zarówno radzieckie i niemieckie siły poniósł ogromną ilość strat. Ta walka nie może pozostać obojętny na absolutnie nikogo. Bohaterstwo i odwaga Armii Czerwonej musi być podziwiany. Pomimo faktu, że wojska niemieckie były lepsze w liczbach i szkolenia, żołnierze Armii Czerwonej jeszcze udało się odzwierciedlić wszelkie ciosy i odwagę stanąć w bitwie pod Stalingradem.

Radosne powitanie i to była heroiczna wyzwolenie Stalingradu. Zdjęcie Bitwa fascynować i przekazać wszystkie emocje żołnierzy. Nadzwyczajna energia są obrazy, w których wojska radzieckie uczczenia zwycięstwa. Oni nie mogą być porównywane z dowolnego dzieła sztuki, ponieważ prawdziwe ludzkie emocje przenoszone na zdjęciu, nie może pozostać obojętny na absolutnie nikogo.

Medal za wyzwolenie Stalingradu

Warto zauważyć, że bitwa pod Stalingradem została uznana za największą i najbardziej zacięta. Wszyscy uczestnicy obrony miasta otrzymał medal za wyzwolenie Stalingradu. Jednak należy zauważyć, że jest przyznawana nie tylko żołnierzy Armii Czerwonej i NKWD Navy żołnierzy, ale także cywilów, którzy brali udział w obronie miasta i zaciętej bitwy pod Stalingradem.

Bitwa ta była punktem zwrotnym w trakcie działań wojennych, a po jej niemieccy żołnierze utracili inicjatywę strategiczną. Wyzwolenie Stalingradu na długo pozostaną w pamięci, ponieważ takie wydarzenia, liczba ludzkich straty i żalu jest po prostu niemożliwe, aby zapomnieć.