418 Shares 7844 views

„Spam” – Reklama czy nie? osobiste doświadczenie

Zacznijmy od tego, wyślę siebie „spam” nie podoba. I zawsze zastanawiałem się – kto potrzebuje do wysyłania niechcianych e-maili z irytujących reklam? Kto tak uporczywie irytujące miliony właścicieli skrzynek pocztowych, aby oczekiwać, że spamerzy – mają one ktoś coś kupić?


Ale nic dziwnego mówią – nie oceniaj przez siebie innych ludzi. Jeśli osoba, rzucają wszystkie e-maile z reklamą, jeśli Twój kolega robi tak, a żona i toscha, to nie znaczy, że tutte. „W temacie”, zwłaszcza jeżeli pismo dzieje się reklama. Cóż, powiedzmy, że jesteś siedząc przy komputerze, a jednocześnie myśleć, co miałoby na zakup domu na nartach … czy twój szef zaskoczony, aby kupić nowy piec do produkcji. A potem na e-mail spada ofertę „Superskidki na nartach” lub te same „piece do niczego.” Jest to oferta bez wahania rzucić do kosza? Mało. Spójrz nawet „po przekątnej”. Jest możliwe, że ten „spamnoe” będzie oferować całkiem sensowny …

Do niedawna byłem zaangażowany w reklamie tylko w swoim mieście. Oto, zestaw narzędzi do promowania standardowych i bezpośrednich – prasa, radio, TV regionalna „reklamy zewnętrznej” … dobrze, więcej, być może, broszury, sponsoring, różne jednorazowa „niestandardowe”. Wszystko próbowałem, wszystko jest jasne. Ale potem wziął firmę reklamową w całej Rosji. Nie muszę wiedzieć o naszym sprzęcie każdy babci na wsi Zyuzyukino, ale chciałbym dostarczyć statki wszystkich przedsiębiorstw przemysłowych, laboratoriów i warsztatów będzie wiedział o naszej ofercie. Jaki jest sposób informowania kanały? Zgadzasz się, że w przeciwieństwie do lokalnej pracy w tym samym mieście są znacznie mniej dostępne kanały. Federalna prasa, a zwłaszcza telewizja nie nadają się ze względu na zbyt drogie koszty utrzymania, pracy i ułamkowo w każdym regionie osobno – przez długi czas, a ostatecznie zbyt drogie.

A potem był pomysł, aby wysłać ofert handlowych do wszystkich potencjalnych klientów e-mail.

Najpierw umieścić w telefonie kilku menedżerów. Specjalista poszukiwanej witryn profil internetowy, rozmów telefonicznych, dowiedzieć się nazwy i patronymic jest odpowiedzialny za sprzęt, nagrany telefon e-mail do wysyłania ofert handlowych. Wynik jest przygnębiające – to ręcznie mógł wysłać do 50 e-maili dziennie. Firma-konsument w Rosji – tysiące.

A potem musiałem myśleć o automatyzacji procesów. I choć po raz kolejny zobaczył spam malonravstvennoy idea racjonalnego rozumowania postanowiłem – nie wyśle do osobistych skrzynek pocztowych. Chociaż w Internecie istnieje kilka zdań takich jak „sprzedaż bazę przedsiębiorców Moskwa”, udaliśmy się sposób uczciwy – przyjął wiadomość od społeczeństwa – stron tematycznych. Jest to logiczne założenie, że jeśli naprawa auto publikować w Internecie typ adresu [email protected] – gotów jest rozważyć wszystkie propozycje, które przychodzą na ten adres. W każdym „sfery prywatnej” posiadamy oferty promocyjne nie pasuje.

Więc technologia. Pierwszy zbierać adresy baza e-mail. Aby to zrobić, jest mnóstwo oprogramowania, Użyłem Beijing Express Adres Email Extractor. Program może „mieszać się” na miejscu jakiegokolwiek odniesienia do „katalogu przedsiębiorstw przemysłowych Rosji” W każdym podtematu (na przykład „laboratorium chemiczne”). Sam program będzie zbierać pliku tekstowego wszystkie kombinacje, podobnie jak adres e-mail (podobno zawierające „psa”). Katalog typ C-dur Equiptorg można „rip” o setkach tysięcy rzeczywistych kontaktów. Dla organizacji korzystających z Joomla elementu silnika pocztowy, który jest wykonany z naszych stron, składnik o nazwie Acy Mailing. Że strona nie została zablokowana przez hostera, w ustawieniach liczby wysyłanych listów – 8 sztuk w ciągu 30 sekund.

W ten sposób udało nam się wysłać około 6000 ofert handlowych na codzień. Oczywiście, skuteczność takiego podziału jest bardzo niska – odbiorcy, aby otworzyć i odczytać litery tylko 2% (chociaż, jeśli jakość i podstawa tematyczny, osiągnął 10%). W celu poznania procent, wystarczy udać się do Mailing Statystyki Acy.

Wydawałoby się – efektywność jest niska, ale numery są duże. Spośród sześciu milionów listów wysłanych (wysyłanie organizacji wymaga godzinę pracy za dzień specjalisty) rozdarty około 120. A potem – klasyczne statystyk. Spośród tych, którzy otwarte – 10% trafiło do serwisu, jeden z tych, którzy poszli – 10% dokonaniu rezerwacji. Razem mamy zamówienia z 1-2 codziennej korespondencji. Trochę, ale nie na tyle, biorąc pod uwagę koszty reklamy zerowe.

Nawiasem mówiąc, w sprzedaży pisma, musimy zrobić odnośnik „nie chce otrzymywać takich ofert.” Wypisać zawsze 1-2 codziennie (z powtórzeniem 6000).

Wniosek – spam spam walki. Jeśli wziąć adres ze źródeł publicznych, starannie zorganizować ofertę, dokonaj newsletter tematycznej (czyli firm, które są przynajmniej teoretycznie, są twoi klienci), wówczas taki masowy mailing ma prawo do życia. Poczekaj na wielkie korzyści ekonomicznych ze to nie jest konieczne, ale do wykorzystania jako narzędzie uzupełnienia bazy klientów – najbardziej go.

Najważniejsze – na końcu listu zawsze dają możliwość odmowy.