201 Shares 2542 views

Metalowe wyroby rzemieślnicze własnymi rękami przez spawanie

Najszybszy i najbardziej niezawodny sposób mocowania elementów metalowych – spawanie elektryczne. Nauczyć się radzić sobie z tym może być każdy. Kupując spawarkę lub falownik, a także spędził pół paczki elektrod dla praktyki, można bezpiecznie próbować tworzyć rzemiosła z metali z ich rąk. Montaż konstrukcji, naprawy w domku, narzędzia ogrodnicze produkcja i więcej od teraz stanie się dostępny.

Pierwsze ręcznie robione wyroby z metalu

Spawanie teraz jest wiele. Często urządzenie zostało zakupione w przypadku budowy lub naprawy. nawet nie koniecznie dla siebie. Jeśli istnieje potrzeba za to można nazwać sąsiad czy znajomy spawacz-samouka specjalisty. Po zakończeniu modułu prostu bezczynności.

Ale prędzej czy później przychodzi taki moment, kiedy się oddalić i spróbować coś ugotować. Nic w tym złego, że to chcesz. Najważniejsze na tym etapie – aby się nie oparzyć, a nie złapać „zające”, a doświadczenie przychodzi z praktyką. Jeśli masz domku letniskowym lub dworek, stosowanie spawania, zawsze istnieje. Dzięki niemu można rozwiązać problemy znacznie szybszego rozwoju terytorium.

Nie zawsze i nie wszystko można kupić w sklepie. Podvarit furta zbudować fundament dla ławce lub tabeli, do „grab” do haka słup metalowy do mocowania liny lub dodatkowej kopii zapasowej do tkania winogrona – to jak drobiazg, ale zadzwonić kółko przy tej okazji spawacza rodzaju niewygodne. Musimy więc nauczyć się podstaw i rozwiązywania codziennych problemów osobiście.

Podstawy spawalnicze

Natychmiast podjąć poważną pracę z właściwymi związkami, oczywiście, nie jest to konieczne. Praktyka może być konieczne na kawałku metalu. W pierwszym etapie lekki łuk powinien nauczyć i zachować ją, zachowując stały odstęp roboczy pomiędzy obrabianym a elektrodą jak jego spalania.

Następnie trzeba pracować z formacji techniką spawania przez stopienie warstwy metalu na płaskiej powierzchni. Można wówczas przystąpić do regulacji prądu dla różnych grubościach spawanych elementów. Spawanie – technika, w celu połączenia dwóch metalowych części, w przeliczeniu na topienie powierzchni w miejsce zablokowania. Ponieważ są one połączone integralnie przez dodanie materiału elektrody warstwy spoiwa.

dobiera się prąd w taki sposób, aby zapewnić stopienie się tylko z warstwy powierzchniowej, bez tworzenia otworów. technika uprząż lepiej elektrod o średnicy 2,5-3 mm. Muszą być stare i niekoniecznie suche, inaczej pierwsze doświadczenie może być nieskuteczne, co może zniechęcić nauczyć się tworzyć rzemiosła z metalu.

Spawanie pozwala skorygować drobne i niekiedy poważnych wad w pracach instalacyjnych lub błędów. Wystarczy wyciąć szew „tack”, a szczegóły rozłącza. Po odpędzeniu nieudaną procesu spawania może być powtórzony.

tworzywo

Każdy właściciel domu kraju lub właściciel ogrodu pewnością istnieją odpady metali w gospodarstwie domowym. Mogą być pozostałościami rurociągu po systemach instalacyjnych rur, wodociągowych albo ogrzewania. Obecny właściciel zwykle nie rzucają resztki stali kąt, ceowniki lub segmenty zbrojenia. Można również znaleźć i używane gwoździe, śruby i nakrętki.

Taki złom często staje się materiałem do nowej naprawy lub ulepszenia starego. Na pewno nie w garażu lub szopie swoje przestarzałe narzędzia ogrodnicze, łańcuchowe, stare naczynia, jak również części samochodu, motocykla lub roweru, które nie zostały jeszcze przekazane do punktów zbiórki.

Z tego wszystkiego jest to możliwe, aby użytecznych i praktycznych artykułów wykonanych z metalu. rąk własnych z pomocą spawania i dostępne pod ręką narzędzi ręcznych można naprawić starą narzędzia ogrodnicze lub wytworzenia nowych odpadów, z uwzględnieniem osobistych doświadczeń, ich preferencji oraz otoczenia biznesowego.

Metal Crafts dać

Wyposaż komfort na obszarze ogrodnictwa można zrobić bez zakupu nowego sprzętu. Od Używany, ale także mocny metal może zbudować podstawę stole lub ławce wakacje. Znajdź odpowiedni arkusz płyty wiórowej na blaty i deski ławce nie będzie problemu. Regały mogą być wykonywane nawet z niskiej calowej rurze.

Jeśli istnieje zapas materiału można wytrzeć i swing. Projekt jest lepiej, aby kapitał i betonowanie fundamentu. Potrzebne są dwie boczne ścianki spawanych rur pod pewnym kątem, z grzbietami o sztywności. Im bardziej masywne siedzisko będzie huśtawka, kąt powinien być większy. Skoczkowie mogą być spawane na poziomie gruntu lub poniżej, że nie mogą być widoczne.

Zawieszenia lepiej zrobić łańcuchy, ale można zrobić i zamocować linkę. Belka do mocowania muszą być ogromne. Nadaje się grubościenna rura lub długość kanału szyny. Dołączać elementy ramy i wsporniki wieszaków najlepiej spawalniczych.

Wyroby z blachy

Każdy kraj, z kilkoma wyjątkami, jest grill lub inne podobne struktury. Dzienniki para dla siedzenia, starym pniu w postaci tabeli i zwęglonych cegieł ograniczyć ognisko i szaszłyki niosek – dla kogoś, być może jest to wakacje, ale to jest lepsze i wygodniejsze w użyciu zupełnie nowy projekt.

Grill może być zdemontowany. To może doprowadzić do kraju, może też mieć stałego rejestru z możliwością transportowania go do miejsca składowania. Dla takiego rozwiązania jest całkiem odpowiedni grill ze starych beczek stalowych. To może być wykonane na własną rękę i zarządzać tylko szlifierki i wiertarki. Jednak byłoby lepiej i łatwiej, jeśli używamy spawarkę.

Puste i przemyto beczki są cięte wzdłuż pionowej osi na dwie połówki. Do jednej części ramion przyspawane są pręty lub twornika segmenty rurowe. Górna część służy jako klapką i może być montowany dla wygody na spawanej starych kurtyny.

Wyroby z blachy przymocowana przez spawanie tylko po zdobyciu pewnego doświadczenia. Aby wiarygodnie spawać części i nie palić elektrodę otworu, należy po prostu podnieść prądu zgrzewania i krótkie prace tack ze stałą kontrolą jakości spoiny.

Metal Rzeźba

Ogród otaczający dom kraj – to nie tylko ziemia, gdzie rosną drzewa i krzewy do zbierania owoców i jagód. Jest to również miejsce na pobyt! Idealnym uzupełnieniem do dobrze utrzymanych plantacji posłuży jako ogrodzie rzeźby.

Sprawiły, że nie może być pewien, betonu lub gipsu. Dla osoby z kreatywności nie ma granic dla jego ekspresji. Jeśli obecnie na rękę spawarki, pół paczka elektrod, złom metali nieżelaznych i chęć tworzenia, to wszystko jest możliwe, aby zbudować oryginalną i niepowtarzalną kompozycję. I złożoność wykonania mogą być różne.

To zależy od dostępnych materiałów i pomysłów. Takie wyroby z metalu do ogrodów w jednym przypadku może składać się z kilkunastu różnych, pozornie sprzecznych elementów różnego pochodzenia i przeznaczenia. W innym przypadku może składać się z kilkuset merów jednego typu, połączone przez spawanie do trójwymiarowego modelu.

Gdzie można uzyskać pomysły?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Ktoś widział w jednym miejscu stało się częścią, to w jaki sposób zostaną one połączone ze sobą, jeżeli są one połączone w całej kompozycji. Innym celowo udaje się do punktu zbiórki złomu i wędrówki po górach śmieci w poszukiwaniu odpowiedniej części wybranej rzeźby.

Pomysłów lub po prostu budować na cudzym pomysłów zostało już zrealizowanych może być wyspecjalizowane wersje książek, które są poświęcone rzemiosła wykonane z metalu. Nie ma nic złego w tym, aby stworzyć ulubioną rzeczą z dostępnych w handlu branży materiałów.

W każdym razie, rzemiosła metali z ich rąk, stworzonych przez istniejącą rysunku lub szkicu być oryginalny. Spawanie – to nie jest kopiowanie, ale rodzajem twórczości. Każdy zgrzew, który jest zaopatrzony w dekoracyjny planu i powtarzającego się wzoru lub kompozycja jest postrzegana jako rodzaj dzieła.

zapobieganie wypadkom

Do rzemiosła metali z ich rąk nie służyć jako ciągłe przypomnienie o nieudanym doświadczeniu spawanie, związanego z oparzeniami lub zranienia, należy zachować szczególną ostrożność. Praca jest zabronione bez maski lub tarczy, w przeciwnym razie możliwe jest uzyskanie promieniowania ultrafioletowego.

Kombinezon ochronny ochroni ubrania i ciała skórę przed iskrami i odpryskami roztopionego metalu i grubych rękawicach lub gęste rękawiczki materialnych uratuje swoje ręce. Zestrzelić skalę ze Wspólnym bez okularów ochronnych nie mogą zalecane, ostre kawałki, rozrzucając na wszystkie strony, dostanie się do oczu.

Działających blisko przedmiotów drewnianych oraz powierzchni wystawionych na działanie ognia, powinien mieć pod ręką wiadra z wodą i mokrą szmatką. Losowo elektroda zapłonowa lub resztę związaną na odbiciu, a takie materiały mogą spowodować uszkodzenie, a następnie pożaru. Pracuje w pomieszczeniu, należy zwrócić uwagę na właściwą wentylację.