665 Shares 5257 views

Shulyum jagnięcina: Yum!

Pomimo bogactwa współczesnej kuchni, starożytne naczynia ludowe nigdy nie tracą swoje znaczenie. Powód jest bardzo prosty: proste jedzenie nie wymaga dużo czasu na przygotowania, ale różni się nasycony, jasne smaku, wysokiej kaloryczności.

Wśród nich szczególne miejsce zajmuje potraw shulyum Lamb – starożytną pożywienie pasterzy. Dziś shulyum lub bogate zupy, wykonane z jagnięciny, wołowiny, kurczaka, kaczki nawet wieprzowiny. W rzeczywistości, pod tą nazwą nawiązuje do bogatej bulionu ugotowanego mięsa, głównie na ogniu: jest w tym jego skórkę.

Od początku w takich brzeczki doprowadza ludzi, bydło pasterski w górach, a nie okazję do przygotowania smakołyków, oryginalna receptura shulyum jagnięcina jest bardzo prosta.

Gotować trzeba jagnięcina, zwłaszcza młodych, przyprawy, cebula.

Lamb tusza jest cięty, wisiał na drzewie. Wszystkie mięsa jest cięty na grilla, siatki i wątroby przeznaczonej do przygotowania wątrobowców. Reszty shulyum gotowane jagnięciny.

W dużym garnku dodać kości z jakimś mięsem, kocioł jest napełniany wodą, obejmujące mięsa do 3 palce, gotować na ogień nie jest bardzo silny. Gotować Ta zupa może być w domu na piecu. Następnie pod koniec gotowania będzie musiał dodać kroplę płynnego dymu dla pikanterii.

Mięso ugotować trwa długo: aż stanie się miękki, gotowane. Po tym, to jest wyjęte, a sól bulion, pieprz, dodać zioła i przyprawy. Najczęściej jest kolendra, kminek, koper, pietruszka, pieprz, cebula: wszystko, co nie jest łatwo przejść się.

Zieleni do wytwarzania takiej brzeczki nie można ciąć i dodać belki. Gdy gotowane zielenie trochę, to usuwa się, a mięso jest zwrócony do bulionu przez 10 minut, a następnie rozprowadza się na płytce. Shulyum jagnięcina gotowy.

Schłodzoną jagnięcina, w przeciwieństwie gorąco, ma nieprzyjemny smak. Dlatego też podawane oddzielnie lub bulion wylano do kubków: co jest wygodne, aby zmyć mięsa do ostygnięcia. Shulyum jagnięcina mogą być spożywane następnego dnia, na tyle, aby go ogrzać.

Jak gotować jagnię shulyum bardziej subtelny, znakomity smak? Każda gospodyni domowa może fantazjować. Na przykład przepis zupy baranina z warzywami. Jest to wygodniejsze gotować w domu, na talerzu.

Pierwszy parzonej silny bulion jagnięcy, należy do kości. (W przybliżeniu dwóch godzin) i brzeczkę staje się lepka, a mięso jest bardzo miękka, to jest wyrzucane na duże kawałki ziemniaków, gotowane do zakończenia miękkość. Następnie shulyum soli jagnięcinę, dodać przyprawy. Ułożyć w naczyniu z kostkami bakłażan, papryka słodka, marchew, cebulę, obrane i posiekane pomidory. Gdy warzywa są gotowe, posypać zupę ziołami, należy natychmiast wyłączyć ogień. Płynny dym będzie dodać skórkę do kreacje kulinarne. Ta zupa jest nazywany shulyum Kaukaz, Uzbekistan – shurpa, ale smak nie zmienia nazwę.

Shulyum gotować jagnię może być inny sposób. Jednak klasyczny shulyum nazywają to jest prawie niemożliwe, ale okazuje się bardzo smaczne.

Przede kotlety jagnięce przygotowane nacięcia (klopsy). Mielone mięso zmieszane z cebula, papryka (korzystnie kilku rodzajów) o smaku wiele ulubionych przypraw. Zwłaszcza jagnięcina kocha czosnek, bazylia, kolendra, cząber, mięta. Klopsiki gotowe są smażone na chrupko, następnie gotować je zupę. Odwraca się brązowe, pachnące. Gdy klopsiki są prawie gotowe, zupy dodać pokrojone ziemniaki prażone osobno cebulę, marchew, pomidory, papryka słodka i ostra. Pod koniec gotowania brzeczki smakowym pokruszonym czosnkiem, dużą ilością zieleni.

Aby zupa bardziej sycące, można umieścić smażony ryż, Pshenko, innych zbóż. To, oczywiście, nie będzie shulyum, ale bogate w smaku, jasnym, satysfakcjonującym i niezapomniany posiłek.