831 Shares 7529 views

nadużywanie dziecka: rodzaje, przyczyny, zapobieganie

Nasza przyszłość, nasze szczęście, nasze problemy i radości – wszystkie nasze cenionych i lubi dzieci. Ale zawsze rosną w miłości i uczucia? Niestety, nie. W ostatnich latach, wykorzystywanie dzieci jest często omawiane w mediach i telewizji.


Co to jest?

Najstraszniejsze przejawy przemocy wobec dzieci są uważane bicia, molestowania seksualnego, zranienia. Ale oprócz nich istnieje wiele innych czynników, które zraniły duszę wrażliwego dziecka. Upokorzenie, zaniedbania, zastraszanie przyczyna nie została jeszcze utworzona umysł dziecka czasami nieodwracalne szkody. Child Abuse implikuje złe nastawienie, które pozwalają rodziców, opiekunów, nauczycieli – w skrócie, wszystkie te osoby, które są bezpośrednio związane z wychowaniem dziecka.

Child Abuse i jej gatunki

W praktyce rozróżnić kilka rodzajów przemocy wobec dzieci. Fizyczne mówi sama za siebie i oznacza celowe zadawanie obrażeń ciała. Przemoc seksualna jest zredukowana do zaangażowania seksie dorosłego dziecka lub korupcji za jego zgodą lub bez niej. Wpływ psychologiczny może powodować powstawanie nieprawidłowych cech i spowolnić rozwój dziecka. Często nauczyciele, wychowawcy i sami rodzice wobec dzieci wykazują psychologiczne rodzaj okrucieństwa. Przykładem tego może być krytyka dziecka z lub bez; zagrożenia w postaci słownej; uwagi i obelgi, które poniżają dzieci; Izolacja celowe; Leży i niespełnienie obietnic; sztywna wpływ psychiczny, który powoduje traumę dziecka. Ponadto, wykorzystywanie dzieci może objawiać się w prosty zaniedbania, które jest, brak uwagi, opieki, utrzymania i wychowania dziecka.

Przyczyny przemocy wobec dzieci

Takie powody są, przede wszystkim, kolor społecznej. Na przykład, bezrobocie, niski poziom dochodów rodziny, alkoholizm, niepełnej rodzinie, złe warunki mieszkaniowe, wyczerpania fizycznego, młody wiek rodziców i ich chęć do rozrywki, narodziny kolejnego dziecka, duża rodzina.

Co rodzice powinni wiedzieć

Okrucieństwo jest łatwiej zapobiegać niż prowadzić z nią walkę. Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci wiąże się głównie pracy z rodzicami. Istnieje kilka wskazówek dla tych, którzy chcą być w miłości i harmonii ze swoim dzieckiem. Pamiętaj, że dzieci – osobowość, choć również małe. Powinniśmy nie tylko kochać, ale również ich przestrzegania. Proces kształcenia – droga usiana kamieniami, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Nie rób z dzieckiem
doskonały. To nie zdarza się, że dziecko wszystko wiedział i mógłby równie dobrze. Chwała mu za to, co udaje mu lepiej niż inni, a nie winić za to, że niektóre rzeczy nie mogą być uzyskane. Nigdy nie należy wykonywać porównania ich dzieci do innych, myśleć o sukcesie innych facetów, podobnie jak informacji. Nie szantażować dziecku zwrotów jak „Próbowałem do ciebie, a ty …”. To zła próba wstydu dziecka. Wiele dzieci odpowiedzieć na takie oświadczenia, które nie prosił, aby je mieć. Jeśli nieprzyjemna sytuacja miała miejsce przed obcymi, a nie od razu rozpocząć pracę wykładając dziecko. Zabrać go do domu i spędzić rozmowę bez świadków. Nie wstydź się go z obcymi. A co najważniejsze – kochasz swoje dziecko, często rozmawiając z nim o tym, Pat i uwielbienia. Jest to najlepsza ochrona dzieci przed nadużyciami.