482 Shares 5803 views

Trzeszczenie – co to jest?

W medycynie istnieje wiele różnych terminów, które są zrozumiałe jedynie przez lekarzy. Jeśli słyszą osoby nie związane z przypadku lekarza, że nie rozumie, co się dzieje. Jednym z najczęściej używanych pojęć jest „trzaski”. Słowo to można usłyszeć od wielu lekarzy podczas kasy. Co się trzaski? Kwestia ta zostanie omówiona w tym artykule.


Trzeszczenie: opis i rodzaje objawu

Termin w dziedzinie medycyny dotyczy charakterystyczny dźwięk ostry wykrywane palpacyjnie (palpacyjnym) lub osłuchiwania (słuchania).

Istnieje kilka rodzajów trzeszczenia:

 • Kostnego. Wyraźny dźwięk występuje ze względu na tarcie wraz z fragmentów kości, które są w kontakcie. Ten typ jest wykrywany przez sondowanie i słuchanie, jak i specyficznym objawem złamania kości. Może być stosowany do diagnozowania złamań w czasie pierwszego badania ofiary.
 • Podskórne trzeszczenie. Ten objaw występuje, gdy badanie palpacyjne i osłuchiwania w tych momentach, kiedy głowica jest naciśnięcie obszarów błony organizmu, po podskórnej tkanki nagromadzania się pęcherzyków gazu. Objawy charakterystyczne dla podskórnej rozedmy płuc , lub infekcji beztlenowych.
 • Wyrostka trzeszczenie. Jest to objaw zdefiniowane na easy listening. Przypomina to dźwięk, który pojawia się, gdy tarcie włosów, które są umieszczone pomiędzy palcami. Ten szczególny objaw występuje podczas ostrego zapalenia płuc. Towarzyszą im etapów wygląd i resorpcji płynu w pęcherzykach płucnych. Auscultated pęcherzykowe trzeszczenie jako serię kliknięć w wyższej fazie wdechu.

Można również wybrać rodzaj ścięgna trzeszczenie powstałych podczas badania palpacyjnego obrzęk w miejscu ścięgna, które jest dotknięte pochewek ścięgien.

Podczas ruchu w stawach mogą również wystąpić dźwięk crunch. Stawowej trzeszczenie – charakterystycznym objawem choroby zwyrodnieniowej stawów. Inną chorobą zwana choroba zwyrodnieniowa stawów. Gdy chrząstki wpływa na powierzchni stawów i leczenie trwa przez długi czas.

Trzeszczenie: przyczyną objawów

Głównym powodem – to jest tarcie tkanki w organizmie, która wykracza poza normę.

Pęcherzykowe trzeszczenie powstaje „razlipaniya” w momentach wdechowych ścian pęcherzyków, które są przyklejone podczas wydechu, ze względu na obecność w pęcherzykach przesięku, wysięku lub krwi. Ten typ trzeszczenia auscultated w następujących przypadkach:

 • Na 1. i 3. etapach płatowe zapalenie płuc.
 • W przypadku zawału płuc.
 • Gdy stagnacja w płucach.

Ponadto problem może być auscultated w płucach w pęcherzykowych zmian chorobowych, które są spowodowane przez choroby ogólnoustrojowe.

Podskórne trzeszczenia Typ znaleźć na stronie:

 • Kiedy rozedma podskórna.
 • Obecność patogenów beztlenowych.

Jest również możliwe, aby określić rodzaj wprowadzenia gazu do różnych części ciała, do diagnozowania lub leczenia.

Trzeszczenie wynikające stawów, zaobserwowano:

 • W reumatoidalnym zapaleniu stawów.
 • Choroba zwyrodnieniowa stawów.
 • Dysfunkcja nakolanniki.

objawy trzeszczenia

Jeśli jest kryzys, to jest możliwe, że jest to objaw choroby, które mogą być zagrażające życiu. Niezależnie identyfikować trzeszczenie jest bardzo trudne. Inne objawy, które towarzyszą jej, zależy od przyczyny i lokalizacji.

Trzeszczenia w płucach mogą towarzyszyć niebieskawym skórę i usta, szybki oddech, duszność i kaszel, nudności lub wymioty, uczucie ciśnienia lub bólu w klatce piersiowej.

Następujące objawy są również możliwe, w zależności od choroby:

 • Luźne stolce.
 • Pocenie się.
 • Krwioplucie.
 • Duszność.
 • Utrata przytomności.

Głównym objawem trzeszczenie podskórnie – obecność obrzęku tkanki podskórnej.

Trzeszczenie fragmentów kości może towarzyszyć zaburzenia, ból w obszarze z urazem, obrzęk i siniaki, które mogą wystąpić później.

Stawowej trzeszczenie towarzyszy ból w stawach pacjentów zwiększa się obciążenie, obrzęk, słaba mobilność. Możliwe jest również lokalna gorączka i zaczerwienienie.

diagnostyka

Najczęstszym objawem płuca słuchać. Dźwięk może przypominać świszczący oddech i kryzysu, które zmieniają swoją wielkość w chwilach kaszlu.

Również trzeszczenie może objawiać się jako hałas powodowany przez tarcie opłucnej, który jest w stanie zapalnym. Hałas może mieć dłuższy czas i usłyszałem podczas wdechu i podczas wydechu.

Bone objawem jest wykrywany przez uczucie w miejscu złamania, a dźwięk jest często słyszał, nawet z dużej odległości.

Podskórne trzeszczenie rozpoznano również przez badania palpacyjnego.

Stawowej zależy od badania palpacyjnego stawu pacjenta. Uwzględnia skarg pacjenta. Powodem jest ustalona za pomocą rentgenowskiej.

leczenie trzeszczenia

Ponieważ jest to objaw, a nie choroba, to jest niemożliwe do wyleczenia. Trzeszczenie wyeliminuje tylko wtedy, gdy leczenie choroby, które go spowodowały. W zależności od choroby podstawowej tylko lekarz może przepisać odpowiednie leczenie, w wyniku której znikają i objawu.