466 Shares 1895 views

Obiektywy szerokokątne – charakterystyka i wskazówki

W tym artykule skupimy się na, jak prawidłowo korzystać z obiektywów szerokokątnych. Omawia także niektóre z cech ich pracy. Bardzo często obiektywy szerokokątne są wykorzystywane do następujących celów:


  1. Gdy sceneria Chcę poszerzyć dużej przestrzeni, takie jak podejmowanie widok na miasto.
  2. Kiedy fotograf, pożądane jest, aby pozostać niezauważone, startujący na ulicy.

obiektywy szerokokątne „Canon” są ukośne pole widzenia 100 stopni, a szerokość – 88 (35 mm konwencjonalne ramki).

Jak zrobić obiektyw szerokokątny? ich cechy

– Mają dużą przestrzeń pojemności. Dlatego też obiekty przedstawione na fotografii, połowę. W tej strzelaninie w przeciwieństwie do tradycyjnego standardowego obiektywu. Mówiąc najprościej, szerokokątny nie powinny być używane do fotografowania górskiej scenerii, bo mocno zgrzyta.

Można rozwiązać ten problem. Należy dodać do klatki jakieś duże przedmioty, które pojawiają się na pierwszym planie. Może to być:

  • pokrzywka;
  • kałuże na drogach.

W ten sposób powstaje efekt aktywnego miejscu, na które mogą przyciągnąć uwagę widza.

– W przypadku soczewki szerokokątnych zniekształcenie optyczne mogą być wyświetlane w obrazach. Ten cylindrycznym kształcie krzywizny (odkształcenie). Pojawiają się one na obwodzie ramy. Ale nie twierdzą, że jakość obrazu pogarsza się ze względu na ten efekt. Czasami jest na odwrót. Kompozycja obrazu wydaje się być bardziej wygodne przy użyciu zakłócenia baryłkę. Jeśli wolisz, aby nie zakłócać przestrzeń, potem bliżej, że nie było żadnych drzew lub kąty na krawędziach budynków. Są one silnie zakrzywione. Kamera musi być utrzymywane dokładnie pozioma, ponieważ istnieje mnóstwo branż.

– Obiektywy szerokokątne mają dużą „blikabelnostyu”. Dlatego konieczne jest, aby monitorować położenie słońca podczas fotografowania w słoneczny dzień. Jeśli to możliwe, należy zastosować osłonę przeciwsłoneczną. Jeśli strój jednak, można się spodziewać trochę trudności. Ze względu na duże rozmiary szerokiego kąta (77 mm lub więcej), trudno jest podnieść pokrywę i filtra. Jeśli je znaleźć, to będą one kosztować przyzwoitą kwotę.

– Obiektywy szerokokątne dla Canona, w połączeniu z obiektywem krótkim rzucać, mają konkretnego zastosowania filtru polaryzacyjnego. Od nieba nierównym polaryzacji przy szerokim kącie, to powstają granatową miejsce. Jeśli chcesz zatrzymać się w poziomej krajobraz z nieba, szerokokątny nie powinien być stosowany z polaryzatora. Jeśli nadal chcesz spróbować, należy zdecydować się na filtr polaryzacyjny z wąskim pierścieniem oporowym. Są one wykonane specjalnie dla obiektywów szerokokątnych i nie pozwala dostać się do ciemnego rogu ramki.

– Dzięki zastosowaniu takich celów fotograficznych wbudowanych błysk równocześnie z krótkim jednego nieefektywne. Słaby Flash nie będzie w stanie podkreślić ogromną różnorodność przestrzeni i będzie się blisko obiektywu o dużej średnicy. Dlatego fotografie będzie ciemna plama w kształcie półkola. Zdarza się, ze względu na fakt, że obiektyw lampa rzuci cień. Ona dostaje się do dolnej ramy.

Oczywiście, nie tylko obiektywy szerokokątne rzucać cienie i inne typy. Jednakże, ze względu na mniejsze pole widzenia nie jest w ramce.

Wyjściem z tego problemu – aby zwiększyć ogniskową ani lampy błyskowej użycie wysięgnika.