861 Shares 1242 views

Imieniny Veronica, przynosząc zwycięstwo

Nazwane ludzie Veronica nazywa swoje córki od czasów starożytnych. Veronica, Ferenika, Berenice, i Bernice, Virineya – wszystkie odmiany nazwy tej samej kobiety, w różnym sondowania na ustach wielu narodów świata.

Ale nawet przy tej samej pisowni, że nazwa może mieć inną wymowę: Słowianie to brzmi jak Veronica, a krajach zachodnich Weroniki (z akcentem na drugiej sylabie).

Z historii nazewnictwa

Zwyczaj dawania noworodka nazwę na cześć świętego pojawiła się w Rosji natychmiast po przyjęciu prawosławia. Wierzono, że kanonizowany święty, po której o nazwie dziecko będzie patronować i chronić go przed przeciwnościami losu, by stać się rodzajem ludzkim aniołem stróżem imiennika.

Nazwa kanonizowany święty dano dziecku podczas chrztu i został wybrany przez Menologion lub kalendarza – lista Świętych, sporządzoną w kalendarzu. Zdarza się, że zgodnie z kalendarzem w tym samym dniu spada do kilkunastu świętych imion, których pamięć powinna być odczytana w tym dniu. A rodzice dziecka mają do czynienia z wyboru, po której się nazwać swoje dziecko (nawiasem mówiąc, nazwa dzień w kalendarzu kościelnym Veronica również zbieżne z dnia anioła Maryja, Marina i Margarita).

Po rewolucji 1917 roku tradycja dawania imienia dziecka w kalendarzu kościelnym, a także wiara w Boga, została zapomniana. Dzieci z epoki sowieckiej stał się znany jako Wilen (na cześć WI Lenina) i stażystów (w pamięci International Conference I), a także Angela i Ernesto (w solidarności z liderami anty-kapitalizmu).

Obecne pokolenie młodych rodziców dla przeważającej części zostać nazwie povychurnee małe dziecko, a jeśli wybierze nazwę kalendarza, często jest to chwilowa moda, niż wiara w niebiańskiego patrona.

Weronika i Veronique: ciekawe funkcje nazw

W kalendarzu mowa ponad tysiąc nazwisk, a większość z nich – mężczyźni. Aby skompensować tę niesprawiedliwość, ludzie wszedł do użytku tzw sparowanych nazwy – .. Aleksandra i Alexander, Valentine oraz Valentine, Eugene oraz Eugene, etc. To jest kobietą nazwa pochodzi od samca odwrócił.

W przypadku nazwie Veronica, wszystko dzieje się dokładnie odwrotnie. Veronica była z female name mężczyzna – Véronique (zwycięskiej). Jednak mężczyzna wersja była prawie nieodebrane i jest niezwykle rzadkie.

Kiedy obchodzimy dzień imię Veronika

Święta Weronika jest czczony jako katolików i prawosławnych. Istnieje legenda, według której ta kobieta wykazała współczucie zamiar wykonywania Jezusa Chrystusa, dając mu szalik głowy, że Zbawiciel może ocierać pot i krwawiące rany. Następnie płyta została pokazał oblicze Chrystusa, a na pamiątkę tego wydarzenia, pielgrzymi, powtarzając Wniebowstąpienia Zbawiciela na Kalwarię, zatrzymaj się w zamierzonym miejscu pamiętnej akcji.

Pomimo ogólnej interpretacji zdarzenia, nazwą Veronica prawosławnego kalendarza i Kościół kalendarzowego upadku na różnych terminach. Katolicy uczcić pamięć św Weroniki w dniu 12 lipca. Są one również oznaką cudownych przejawów szalik na obliczu Chrystusa dał mieście St. Veronica patronować fotografów i fotografii.

Veronica prawosławne imieniny notatki w następujących terminach:

  • 25 lipca – Veronica sprawiedliwy;
  • 30 lipca – Veronica męczennika;
  • 17 października – Veronica (Virineya) Edessy.

Okazuje się, że jego nazwisko dni kalendarza kościelnego Veronica można zaznaczyć więcej niż jeden raz. Ale to będzie źle. Człowiek powinien być tylko jeden patron , a pewnego dnia aniołem.

Aby określić datę jego święto jest dość prosta. Spójrz w kalendarzu i znaleźć następny dzień, uczcili pamięć świętego, którego nazwę przeznaczeniem.

Okazuje się, że imieniny Weroniki, jak innych ludzi, nie zaznaczyć trzy razy i jeden raz – w najbliższy dzień urodzin swojego patrona obchodów.

Najbardziej znanym świecie Weroniki

W uzupełnieniu do czczonych na całym świecie chrześcijańskich i katolickich świętych, nazwa Veronica został znany ludziom poprzez:

  • Veronica Castro – aktorka pochodzenia meksykańskiego kina;
  • Louise Veronike Chikkone – amerykańska piosenkarka pop, który woli być nazywana Madonna;
  • Veronica Izotova – aktorka kina radzieckiego i rosyjskiego;
  • Veronica Kruglova – piosenkarka 60-70 lat;
  • Veronica Dudarova – kobieta dyrygent prowadził wielkie orkiestry;
  • Veronica Mavrikievna – genialna postać inteligentnego staruszka aktora Vadimom Tonkovym.