812 Shares 6542 views

An-74 – transport i pasażer

Airliner An-74TK 300 przeznaczony jest do średniego ruchu pasażerskiego. Podstawowym modelem dla niego był transport An-74, ale zmiany w projekcie prototypu są tak duże, że możemy spokojnie powiedzieć, że jest to zupełnie nowy samolot o wysokiej wydajności.


Głównymi celami poszukiwawczymi twórców samolotu pasażerskiego An-74 były wygodne warunki lotu i ekonomia. Aby je osiągnąć, zmieniła się pozycja gondoli, poruszano się pod skrzydłem. Ten schemat zmniejsza zużycie paliwa i ułatwia pracę naziemną podczas pracy w lotnictwie cywilnym. Silniki umieszczone nad płaszczyzną, podobnie jak wariant transportowy, pogłębiają te cechy, ale dają niewątpliwą przewagę – możliwość wylądowania na nieprzygotowanych platformach i nie bojąc się obcych przedmiotów na wloty powietrza.

An-74 wyprodukowano od 12 lat. Został dostarczony do wielu krajów jako wojskowy pojazd powietrzny. W tym czasie samolot zyskał reputację maszyny zdolnej do wykonywania lotów w trudnych warunkach pogodowych, bezpretensjonalnych i niezawodnych. Wariant pasażerski odznacza się dbałością o projekt wnętrz, powierzono ją firmie "Inter AMI". Wszystko zostało zrobione tak, że czas lotu minął niezauważony.

Aby zapewnić, że pasażerowie nie są zakłóceni hałasem silnika, w podszewce są nakładane specjalne płyty pochłaniające dźwięk. Wysoki sufit i szeroki salon, odziedziczone po prototypie, również przyczyniają się do przyjemnych wrażeń podczas lotu. Bardzo wygodne półki bagażowe, wyposażone w mechanizmy, które wykluczają ich spontaniczne otwarcie.

Ta wkładka nie wymaga przejścia, służy jako drzwi, schodząc w dół i wyposażona w stopnie.

Zwłaszcza, jeśli chodzi o oświetlenie wnętrza, jest to tak skrupulatnie rozważane, że bez irytacji zbyt jasnym światłem zapewnia optymalny poziom strumienia świetlnego.

W celu zapewnienia, że pasażerowie nie znudzą się podczas lotu, w ich usługach znajdują się centra medialne z pachami wbudowanymi w podłokietniki, pozwalające cieszyć się ulubioną muzyką lub oglądać filmy, które wcześniej były możliwe tylko w transkontynentalnych wykładzinach.

Na pokładzie An-74TK 300 ma wszystko, czego potrzebujesz do wyrobu ciepłych potraw. Łazienka jest dobrze wyposażona.

Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, spełnia najsurowsze wymagania międzynarodowe. Materiały, z których wykonane są siedzenia i tapicerka kabiny, ognioodporne, konstrukcja zapewnia wyjście awaryjne.

Jednocześnie cena samolotu i jego części zapasowe są niskie w porównaniu do zagranicznych kontrahentów.

Sufit, to znaczy wysokość, pod którą samolot leci, osiąga dziesięć kilometrów, co znacznie poprawia stabilność i wyklucza pojawienie się "otworów powietrznych". Ekonomiczne zużycie paliwa, zasięg lotu do 5.300 km w połączeniu z prędkością 750 km / h pozwala nam liczyć na to, że samolot Antonov-74 TK-300 ma wielką przyszłość na dużym rosyjskim niebie.