743 Shares 7392 views

Preparat "Bipin-T" (1 ml) instrukcję użycia, kompozycja

Preparat „Bipin-T” (1 ml) Instrukcja opisuje jako środki do leczenia pszczół varroatosis.


Skład i opis

Zabieg ten modalność została wynaleziona w Związku Radzieckim, dlatego jest doskonałej jakości. Składnik aktywny amitraz. Środki te mogą być zakupione ampulki pojemności 0,5 lub 1 ml. Daną ilość materiału brakuje, odpowiednio, dziesięciu i dwudziestu dawkach.

Ciecz zazwyczaj jest bezbarwny, lecz czasami ma żółtawy odcień. Posiada bardzo trwałe niezwykły zapach, mgliście przypomina naftalenu.

Maksymalna zawartość ampulki, które mogą być wykorzystane do jednej pszczoły wynosi maksymalnie 10 mikrogramów.

Preparat „Bipin-T” (1 ml) Instrukcja obsługi zaleca zastosowanie dokładnych dawek. W takich przypadkach możliwe jest uzyskanie doskonałych wyników i uniknąć skutków ubocznych. Należy pamiętać, że lek jest toksyczny, więc im wyższa dawka może spowodować znaczne uszkodzenie owada.

Służy do zapobiegania

Lek może być stosowany nie tylko do celów terapeutycznych, ale także jako środek zapobiegawczy. Bardzo często właściciele pszczół stają przed problemem, gdy trutnie w ulu przynieść szkodliwych chorób, które są bardzo trudno się pozbyć.

Zdaniem ekspertów, to narzędzie jest absolutnie nieszkodliwy dla pszczół, jeśli są stosowane w odpowiednich ilościach. W tym przypadku traktować dość prosta. Preparat „Bipin-T” (1 ml) instrukcje użytkowania zaleca rozpuszczają się w pojemniku i przepłukać wszystkie pszczoły. Efekt nie jest długo czekać.

"Bipin-T" (1 ml) Instrukcja

Nie zapomnij, że jeśli chcesz leczyć swoje pszczoły, trzeba wykonać dokładne proporcje. Wybierz wymaganą ilość leku w strzykawce. W jednym litrze wody, należy wziąć 0,5 ml.

Nie jest konieczne, aby nawadniać każdą pszczołę oddzielnie. To musi być zrobione dla wszystkich owadów, w tym samym czasie.

Lek „Bipin-T” (instrukcja, sposób z zastosowaniem kompozycji są opisane szczegółowo w artykule) muszą być stosowane raz w roku. Najlepiej jest to zrobić na jesieni. Jednakże, jeśli w tym czasie przeprowadzić procedurę nie działa, zrób to na wiosnę.

Należy zwrócić uwagę na temperaturę otoczenia. To nie powinna być mniejsza niż oraz pięć stopni Celsjusza.

W żadnym wypadku nie przetworzyć owad w lodowatej pogodzie. Ponieważ w tym przypadku, że szybko zaczynają chorować i umierać wkrótce.

Jak to działa?

„Bipin-T” (użytkownika, kompozycja opisana w niniejszym artykule), gdy stosowany będzie działać w trzy do czterech godzin po nawadniania. Samice kleszczy zaczynają umierać natychmiast. Dla dobrego efektu terapeutycznego leku wystarczy użyć raz w roku jesienią. Dla zapobiegania można zrobić dwa zabiegi – wiosną i jesienią.

Ważne ostrzeżenia

Terapeutyczny lek ma toksyczne substancje w składzie, więc trzeba go używać bardzo ostrożnie.

Trzymać się tych zasad:

– Należy używać zamkniętego ubrania jak gogle i rękawice podczas pracy z narkotykami;

– praca nawadniania musi być wykonane w kierunku przeciwnym do wiatru, to pomoże Ci ochronić ubranie przed dostaniem się do niej substancji toksycznych;

– po wymaganej pracy umyć ręce wodą z mydłem. Wskazane jest, aby zrobić to kilka razy.

Lek jest bardzo skuteczny, ale nie do końca bezpieczne. Po przygotowaniu odpowiedniego rozwiązania i zaprawionym pszczoły w odpowiednim czasie roku, można bardzo szybko zauważyć efekt środka. Dla większego efektu, przeprowadzić środków zapobiegawczych dwa razy w roku, a twoje pszczoły powie Ci dziękuję za to.