763 Shares 2499 views

Dlaczego potrzebuję programu do dostępu do zdalnego komputera?

W artykule opisano, jaki jest program dostępu do zdalnego komputera, dlatego jest potrzebny, a w szczególności jeden z nich nazywany jest TeamViewer.


Zdalny dostęp

Wraz z rozwojem technologii komputerowych i zwiększeniem ich dostępności stopniowo pojawiła się potrzeba specjalistów, którzy byliby obsługiwani przez nie. Oczywiście, domowe i osobiste komputery różnią się od ich ogromnych niewiarygodnych poprzedników właśnie prostotą i wygodą, jednak błędy i błędy pojawiają się czasem, z którymi zwykły użytkownik jest bardzo trudny do radzenia sobie lub niemożliwe. Ponadto, poziom wiedzy o wszystkich innych.

W przeciwieństwie do innych obszarów działalności osobistej obecności kapitana w celu rozwiązania problemu nie jest konieczne (w przypadku, gdy dotyczy tylko części oprogramowania). W ten sposób powstała funkcja, a później program dostępu do komputera zdalnego. Więc co robi, w jakich przypadkach jest używany i kiedy jest bezużyteczny?

Definicja

W rzeczywistości rola takich programów ma uzyskać pełną kontrolę nad potrzebnym komputerem. A przy okazji są one wykorzystywane nie tylko do rozwiązywania problemów, ale także w wielu innych przypadkach, na przykład w celu kontroli, łatwości zarządzania różnymi systemami itp.

Wygląda tak: program do uzyskiwania dostępu do zdalnego komputera przechwytuje obraz "desktop" innego użytkownika i steruje urządzeniami we / wy, a następnie przekłada je przez sieć lokalną lub Internet na użytkownika końcowego. Możliwości takiej technologii nie są dużo mniej niż rzeczywiste zarządzanie. Oczywiście, jeśli chodzi o część oprogramowania, niestety fizycznie nie można fizycznie obsługiwać urządzenia zdalnie.

Zastosowanie

Najczęściej takie programy są stosowane w dużych przedsiębiorstwach, gdzie administrator systemu musi kontrolować dużą liczbę komputerów, a fizycznie obejść się długi i nieodpowiedni. W praktyce zwykle wszystko ogranicza się do korygowania błędów niezainteresowanych użytkowników lub wykonywania czynności wymagających praw administratora.

Ponadto program dostępu do zdalnego komputera jest również potrzebny jako sposób monitorowania serwera, bazy danych lub innego urządzenia, które jest daleko od hotelu lub wymaga częstej, ale niewielkiej interwencji w operację lub konfigurację.

TeamViewer

Stopniowo podobny program zakochał się w zwykłych użytkowników, którzy potrzebowali szybko i bez problemów sprawdzać komputer innego czy coś z tym systemem. W ostatnich latach ogromna popularność otrzymała program o nazwie TeamViewer.

Program zdalnego dostępu TeamViewer różni się od konkurentów, przede wszystkim łatwością obsługi i łatwością uruchamiania z dostosowaniem. Jest całkowicie darmowy (do użytku niekomercyjnego), a jego najnowsze wersje nawet nie wymagają instalacji. Można go znaleźć na oficjalnej stronie i pobrać ją najlepiej tylko z niej, ponieważ w przeciwnym wypadku istnieje zawsze możliwość pobrania pliku zainfekowanego wirusami.

Inną zaletą tego programu jest łatwość konfiguracji. Po uruchomieniu oprogramowanie generuje numeryczne logowanie i hasło, wiedząc, który inny użytkownik może połączyć się ze zdalnym dostępem.

Lista programów dostępu zdalnego

Jeśli utworzysz listę najbardziej popularnych i najlepszych programów tego typu, to będzie wyglądać tak:

  • TimeViever.
  • Splashtop.
  • Pulpit zdalny Chrome.
  • Microsoft RDC.

Wszystkie one spełniają jeden cel – jest to wygodny dostęp zdalny i różnią się nieco w niewielkich sprawach.

Wynik

Zdalne sterowanie komputerami to wygodna cecha, bez której trudno dziś sobie radzić. Niestety, nie jest to panaceum, a programy te nie mogą pomóc we wszystkich sytuacjach.