298 Shares 1864 views

Francuski muffin – przepis

Wiele uwielbiam świeże domowe ciasta. W tym artykule opublikowanym przez jednego z prostych receptur, które zawsze mogą być wykorzystywane do przygotowywania wykwintnych przysmaków na kolację lub na świątecznym stole. Te miękkie francuskie bułki mogą być zarówno słodkie i pikantne – to wszystko zależy od chęci.

Aby je upiec, potrzebne są następujące składniki:

– 2,5 szklanki mąki chleba;

– 1 łyżeczka (łyżeczka do herbaty) soli;

– 1 łyżeczka (TEA) cukru;

– 1/4 łyżeczka drożdży;

– jeden ze szkła ciepłej wody.

Dla apetyczny skorupy:

– 1 filiżanka wrzącej wodzie;

– 2 łyżki proszku do pieczenia ;

– nieco soli;

– 3 łyżka masła (stopiona).

Francuski kok – przepis:

Stopić drożdże w ciepłej wodzie. Szybko mieszać i pozostawić 10 minut. W tym czasie mają rozpocząć dużo piany.

Połączyć mąkę, drożdże, sól i cukier z wodą za pomocą mieszadła. Stopniowo wsypać suche składniki, żeby nie wyjść z pojemnika. Po tym jak wszystkie składniki dodaje się w pożądanej ilości z mieszanką przez pięć minut.

Gdy ciasto jest gładkie, umieścić go na posypanej mąką pokładzie cięcia i tworzą piłkę. Następnie złożyć go w opakowaniu i odstawić na 30 minut.

Po pół godzinie ciasto powinno wzrosnąć do co najmniej dwukrotnie w rozmiarze – dzięki tej dostaniesz wspaniałe francuskie bułki.

Poniższy przepis wymaga następujących działań. Mieszać zlewkę wrzącej wody z dwoma proszku łyżka do pieczenia.

Prawdopodobnie jest to dobry czas dla wstępnego podgrzewania piekarnik do 250 stopni.

Wyjąć ciasto z opakowania i umieścić go na natłuszczonej blasze. Pokroić na osiem równych części. Po tym, odstawić na 10 minut. Powinien on nieznacznie wzrosnąć w tym czasie.

Francuski przepis muffin. Tworzenie formularzy

Rozwałkować ciasto kawałki na raz w długie, cienkie wąsy i kształt precli. Zwilżyć je przez cztery kawałki w czasie w roztworze z proszkiem do pieczenia (zanurzyć w nim przez kilka minut, a następnie umieścić w blasze i ponownie pozostawić na 2-3 min.). Rolki posypka (cukru lub soli, według własnego uznania). Opcjonalnie można dać im innego rodzaju. bułki francuskie (receptura z prezentowanym w artykule zdjęcie) mogą być bardzo zróżnicowane w swoim wyglądzie, wyróżniając ich cechę – miękkość i puszystość.

Piec powstałych produktów przez dziesięć minut, aż będą złocisto-brązowy kolor. Następnie topi 3 łyżki masło i smarować bułki francuskie (przepis ten jest zakończona), jak tylko wyciągnąć z piekarnika. Niech cool, a następnie natychmiast podawaj. W razie potrzeby, nie tylko one posypane solą lub cukru, ale także papryki, cynamonu i innych przypraw. Ponadto, można poeksperymentować z ilością dodanego cukru w cieście. Te francuskie bułki mogą być podawane na stole jako samodzielne danie, a zamiast chleba na obiad lub kolację.