377 Shares 8629 views

Bardzo summary „Cichy Don” Szołochow

Po przeczytaniu streszczeniem „Cichy Don”, będziemy chcieli, aby zapoznać się z powieści jako całości.


Od samego początku, autor zaczyna opisywać Melekhovo stoczni, który znajduje się na skraju wioski. Czytelnik opowiedzieć historię tej rodziny, głównym użytkownikiem jest Gregory.

Jego dziadek w młodości żonaty nieokreślonego kobietę, którą przywiózł ze sobą z kampanii. Z tego powodu, dziadek Gregory i jego ojciec złamał długi konflikt w życiu, ze względu na fakt, że ojciec był przeciwny jego małżeństwa z cudzoziemcem.

Wybór żonę obcokrajowca, stał się pustelnikiem i mieszkają na przedmieściach, wkrótce mieli dziecko, którego nazwali Panteley. Był bardzo podobny do swojej matki, czarno-temnenky. Kiedy chłopiec dorastał, zaczął pomagać ojcu w gospodarstwie, a wkrótce potem ożenił kozaka. Dzieci zaczęły pojawiać się w szczęśliwym małżeństwie. W Pantelei miała 4 dzieci: dwóch synów Piotra i Grzegorza i 2 córki Dunia i Daria.

Wczesnym rankiem Pantelei zaprasza swojego młodszego syna na ryby, podczas której prosi zapomnieć o Aksinya, która była już żoną bliźniego Stepan. Ale Grzegorz nie reaguje na wniosek ojca i kontynuuje pracę po Aksinya. Ta dziewczyna cierpi wiele w życiu, jak dziecko ojciec brutalnie zgwałcona, a po ślubie jej mąż był z tej samej brutalności ją bić. Więc kiedy poczuła sympatię dla Grzegorza, on zakochał się w nim do nieprzytomności. Wkrótce dowiedzieliśmy się o ich romansie dookoła. Podsumowanie o „Cichy Don” nie można w ogóle zrozumieć skalę wszystkich namiętności, opisany w powieści. Stepan dowiedział się o zdradzie żony, tym bardziej zaczyna bić Aksinya i poślubić Gregory szybko Natalya. Ale wciąż nie może poradzić sobie z ich uczuć i zapomnieć o sobie nawzajem. Grzegorz przyznaje się do swojej żony, że nie był w stanie zakochać się w niej, która zdecydowała się popełnić samobójstwo. To nie dużo opieki, jak Aksinya wyznał mu, że wkrótce będą mieć dziecko.

I właśnie w tym momencie Gregory wzywający do wojny, która trwała 4 lata. Rozpoczyna opis wojny streszczeniem „Cichy Don” nie daje pełne informacje o wszystkich spektakularnych bitwach, które zaangażowane Gregory. W drugiej walce z rany w głowie, a w jego rodzinnej wsi przychodzi wiadomość o jego śmierci. Po pewnym czasie ta informacja nie zaprzeczy, a Natalie iść do Aksinya poprosić ją o tym, że zostawiła męża w spokoju. Jednocześnie, zabił córka Grzegorza i Aksinya zaczyna przyjmować zalotów Listintskogo. Po kolejnym rannych Gregory odesłany do domu, pogłoski o niewierności ukochanej dotrzeć do niego natychmiast, i postanawia wrócić do żony.

Podsumowanie o „Cichy Don” nie daje całą burzę emocji, które można uzyskać po przeczytaniu wszystkich dzieł.

Bohaterem jest rozczarowany w czasie wojny oraz w ojczyźnie. Gregory chce aresztować ze względu na fakt, że walczył na biały, aby uratować życie, musiał uciekać z ich rodzimych ziem. Wrócił do domu dopiero na wieść o buncie Kozaków. Jego brat służy do The Reds, ale jego oszukańczy niewoli i zabity. Śmierć jego brata i wojennej złe dla państwa Gregory, zaczyna nadużywać alkoholu.

Decydując się dokonać przełomu Dunaju, Melekhov zajmuje Aksinya i poszedł z nim. Wkrótce jednak otrzymuje wiadomość z domu, że jego żona Natalia, stając się aborcji, tragicznie zginął. Nie widząc ukochanego męża, ona umiera.

To arcydzieło literatury – jest produktem „Cichy Don”. Bardzo krótkie podsumowanie tego artykułu nie pozwala na opisanie wszystkich ciekawych tematów powieści.

Pod koniec bohater traci prawie wszystkie jego ojciec umiera z powodu tej choroby, jego ukochana Aksinia umiera w zakresie od rany postrzałowej. Nieszczęśliwy Gregory uświadamia sobie, że w życiu nie ma nic za wyjątkiem dzieci, i wrócił do nich.

Życie zwykłego Kozaka opisane w powieści, Szołochow „Cichy Don”. Fabuła dzieła niemal wszystkich czytelników sugeruje zupełnie z nim zapoznać.