597 Shares 2726 views

Zachowanie zielonych pomidorów. przetestowany przepis

Przepisy, które oferujemy Państwu za uwagę, nie twierdzą, wyłączności, możliwe jest, że są one już „markowe” w swojej rodzinie. Ale na pewno są tacy, którzy nie są jeszcze świadomi, jak bardzo łatwy konserw zielonych pomidorów. Przepis oferujemy nie jeden, można wybierać. Bądź kreatywny.


Co trzeba

W celu wytworzenia niezbędnych niedojrzałego (zielony) pomidorów. Pobierz je najłatwiej na koniec sezonu. Jest mało prawdopodobne, że ktoś odważy się zrywać owoce z wyprzedzeniem, jeśli masz możliwość korzystania z nich w dojrzałej formie. Dlatego na rynku późnym latem lub wczesną jesienią pojawi się taki roślinny. Zachowanie zielonych pomidorów na zimę nie różni się zbytnio od jakiegokolwiek innego zachowania, ale, na przykład, w przeciwieństwie do ogórków, mają długi okres „dojrzewania”. Jeśli marynowane ogórki do pięciu dni, pomidory, zwłaszcza zielone, potrwa około czterech tygodni.

marynowanie

Przede wszystkim powiedzieć o najbardziej banalny sposób. Marynowanie – konserwowanie zielone pomidory, których receptura oparta jest na warzywa obróbce cieplnej. proces standard: Wlać wrzącej wody czystej puszek ułożonych warzywa, wstępnie umyte i wysuszone. Gdy ciepłe jak pomidory i nieco chłodnym, drenażu, dodać łyżeczkę ocet (na podstawie słoja trzy litr) i wlać solankę wrzenia. Na słoju 3-litrowej potrzebuje około 1,5 litra solanki. Wtedy po prostu zakasać i wysłać do zaparzenia.

solanka

W klasycznym cukru mieszania solanki i soli do jednego litra wody wynosi 321, a więc trzy łyżki cukru umieścić dwie łyżki soli i wlać litr wody. Musi być dobrze gotować. Przyprawy nadają się do tego celu, to jest dość przewidywalny: liść laurowy, goździki, ziele angielskie i normalne (groszek), kolendra. To jest minimum, a można zmieniać smak kopru nasiona, czosnek, cebula, imbir mielony, a nawet cynamonu.

Canning bez sterylizacji

Zachowanie zielonych pomidorów, receptury, z których będziemy oferować Państwu dalej, oparty na naturalnym procesie fermentacji. trzeba będzie ustanowić czystych warzyw przesunięcie pojemnik przyprawy, wlać ciepłą klasyczny solanki i wysłać do dojrzewania w ciepłym miejscu. Gdy warzywa są gotowe, są one przekazywane na zimno do długotrwałego przechowywania. Ta forma preparatu – nie po prostu konserwowego zielonych pomidorów bez sterylizacji. W uczciwości, chcemy powiedzieć, że są one bardziej smaczne niż marynowane. Zestaw danych receptur mogą różnić się przyprawy.

Zachowanie zielonych pomidorów

Przepis № 1

Umieścić plastikowe torby w przybliżeniu kg pomidorów i wlać do nich ciepła klasycznego solankę dodawanie przypraw (arkusze chrzanu, porzeczki, ziele angielskie, goździka). Spróbuj usunąć całe powietrze z opakowania i szczelnie związać. Wszystkie worki złożone do beczki i wlać solanką. Wcisnąć górną pokrywę. Jeżeli pojemniki pozostają w powietrzu, na pojawi się powierzchni formy, która musi być usunięta. Kilka tygodni później przekąskę będzie gotowy.

Przepis 2 №

Czysty owoców klasy i leżał w środku plasterki czosnku. Umieścić w pojemniku, wypełnić i złożyć klasyczną solanki zaparzenia.

Przepis 3 №

Owoce pomidorów o połowę, usuwania rdzenia, materiał z mieszaniny rozdrobnionych marchewek i zieleni selera. Wtedy – tak jak w poprzednim przepisie.