262 Shares 8713 views

Gdzie oddać stare urządzenia? Gdzie oddać stare urządzenia w Petersburgu, w Moskwie?

Prędzej czy później przychodzi taki moment, kiedy planujemy pozbyć się starej lodówki lub telewizora. Wtedy ludzie natychmiast pomyśleć o tym, co zrobić ze sprzętem? Możliwości jest wiele.

Chciałbym powiedzieć od razu, że nie jest konieczne, aby wyrzucić stary sprzęt w kosza albo w zwykłym wysypisku. Wyposażenie nie ulegają rozkładowi. I materiały, z których są one wykonane, są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Na przykład metali wywołują procesy rozkładu i utleniania. Mają negatywny wpływ na glebę. Układy elektroniczne w procesie rozpadu emitują toksyczne substancje, w dużych ilościach.

sprzedaż

Gdzie oddanie starych urządzeń? Jeśli urządzenie jest w stanie pracy, to nie warto po prostu jak ktoś dać. Na przykład, można go sprzedać za wypowiedzeniem w gazecie. Technika ta z wielką przyjemnością będzie biednych rodzin lub studenci, którzy nie mają wystarczająco dużo pieniędzy na nowy sprzęt.

Przyjmowanie złomu

Gdzie oddać stare urządzenia, nie do przyjęcia z powrotem do kraju? Punkt zbiórki złomu. Każda jednostka ma metali nieżelaznych. To jest ich w tej dziedzinie i będzie we wsi. Jednak dostaniesz za nim jedynie grosz.

Pomoc dla dzieciaków i starszych!

Również stare techniki można dać do domu dziecka lub domu opieki. W tych instytucjach często brakuje różnych urządzeń. Dlatego, aby uzyskać telewizję roboczego lub lodówkę za darmo, ale nie poddawaj się.

kolektory

Gdzie oddać stare urządzenia? Niektórzy ludzie zbierają stare urządzenia. Oczywiście, nie ma telewizora lub lodówki, co trzydzieści lub czterdzieści lat. Ale jeśli twój model produkowany małą imprezę, to jest bardzo prawdopodobne, że kolektory będą kupować go od Ciebie. Ponadto, urządzenie będzie płacić za dużo pieniędzy.

Sprzęt do części zamiennych

Jeśli urządzenie nie działa, można wziąć go do sklepu na części. Wykwalifikowani eksperci będą demontować urządzenia, znaleźć odpowiednie elementy robocze, które mogą być następnie wykorzystane w ich pracy.

regeneracja

Pozbycie się sprzętu, tak aby dbać o środowisko. Jednak w ten sposób pieniędzy przyniesie. Wręcz przeciwnie, trzeba jeszcze wydać na dostawę sprzętu do miejsca utylizacji.

Niektóre usługi jeszcze pomóc z dostawą. oni przyjdą do ciebie na adres podany w wybranym czasie, więc nie trzeba wydawać pieniędzy na wynajęcie przeprowadzki.

ośrodki recepcyjne Adres: Centrum

Gdzie oddać stare urządzenia w Petersburgu? Na przykład, „eksportowane 24” w firmie. Jest to firma pod adresem: Petersburg, ulicy Vatutina, 19.

Jest też punkt kolekcja na Parkhomenko, 45, Budynek 1.

centrum serwisowe „Liga” jest zaangażowany w wolnej sprzedaży sprzętu.

Gdzie oddać stare urządzenia w Moskwie? W "Złom-BT". Centrum Adres: Moskwa, Kotlakovsky przejście, 22

„Yutinet.Ru” – kolejny punkt dyspozycji. Adres go w następujący sposób: Moskwa, Leninsky Prospect, 29, budynek 2 ..

Ciekawą propozycją od sklepów

Jeśli twoje sprzęt przestarzały i nie wiesz gdzie go umieścić, można zwrócić uwagę na wniosek dużych sklepach. Oferują one zmianę starego do nowego urządzenia. Oczywiście, różnica między nimi będzie trzeba zapłacić. Jednak wiele sklepów również pomóc w usuwaniu starego sprzętu.

Te hipermarkety są zainteresowani zakupem i wykorzystaniem surowców wtórnych w przyszłości. To pomaga im na tyle dobrze, aby zmniejszyć zużycie energii do produkcji nowych produktów, które w przyszłości będzie na sklepowych półkach.

Wreszcie, mała

Teraz już wiesz, gdzie spadek starych urządzeń. Jak widać, możliwości jest wiele. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.