140 Shares 1964 views

Katarzyna Palace: operacja i historia rezydencji cesarzy

Choć po 7 latach będzie obchodził 300. rocznicę otwarcia Pałacu Katarzyny w Carskim Siole, nie traci jej piękno i wspaniałość. To jest naprawdę wspaniały budynek został zbudowany i wielokrotnie przebudowywany przed dokonaniem jego ostateczny wygląd. Widok pałacu pochodzą finderów doświadczenia z całego świata.


Katarzyna Pałac, których praca zależy od czasu reżimu rok, codziennie odwiedzane przez setki gości Petersburgu. Szczególnie interesujące jest ich sekret Bursztynowej Komnaty.

Historia czasów pałacu Katarzyny I

Rezydencją carów, królów i cesarzy w każdej chwili jest atrybutem suwerenności i symbol jej bogactwa, władzy i dostojeństwa. Dla tych celów, budowanych pałaców, wzniesiony królewskich komnat i wieże, które służyły jako miejsca do zamieszkania lub wypoczynku pra-osób.

Katarzyna Palace (operacja w miesiącach letnich, od 12.00 do 20.00), architekci nie spodziewałem się budować na taką skalę, to jest dzisiaj. Początkowo budowa miała być mała letnia rezydencja cesarzowej we wsi, która została przyznana jej w 1710 roku.

Budowę pałacu powierzono niemieckiego architekta Braunstein, wśród dzieł, które można nazwać zespół pałacowy Peterhof. Dla Katarzyny I, I został zbudowany dwukondygnacyjny kamienne komory, skromny i dość wygodne na lato rozrywką osoby królewskiej.

Otwarcie letniego pałacu miała miejsce w sierpniu 1724 z Szczęśliwego i dużego nagromadzenia sądzie, ale prawdziwy triumf architektury wyprzedziła.

Katarzyna Pałac w Elizabeth

Kiedy w 1741 roku córka Piotra I został nowym cesarzowa, w letniej rezydencji królewskiej zaczął drugie życie. To z lekkim strony Elizabeth wznowiono budowę w Tsarskoye Siole i niewielka komory przeliczono na wielką acu.

Dopiero po 14 latach został przedstawiony królowej i jej dworu nowego Pałacu Katarzyny (działający tryb i adres jest znany wielu mieszkańców miasta Puszkina). Od momentu otwarcia stał się znany jako Grand Palace, i odpowiada na jego wygląd. Nowe rozszerzenia dość skromne dwupiętrowych budynków, które są harmonijnie wkomponowana w ogólnym zespołem, przekształcił się w arcydzieło barokowej architektury.

Budowa pałacu w czasie zaangażowany w M. Zemtsov, A. kwas chlebowy i Domenico Trezzini, C. Chevakinsky i Rastrelliego. Praca jest tak wielka, architekci, ściskając ich piękno i bogactwo. Fasada, malowane w kolorze błękitnym i ozdobione białymi kolumnami, które obsługują pozłacanego Atlanta – to wszystko mówi o zamożności rodziny królewskiej. Równie imponujące wewnętrzne korytarze i komory, które dzisiaj wyglądają tak samo jak w Elizabeth, a jego następny kochanka Katarzyny II.

Aby zobaczyć umiejętności rosyjskich i zagranicznych architektów, przyjazd w Carskim Siole i odwiedzić z Catherine Palace. operacji (poniżej zdjęcie pokazuje budynek it) pozwala zrobić o każdej porze roku, ale najlepiej wyglądał, otoczona szmaragdu w cieplejszych miesiącach.

II Wpływ na układ Pałacu Katarzyny

Z 1770 roku, jak mam jej drugi wiatr Katarzyna Palace (praca w godzinach od 10.00 do 18.00 w weekendy pozwala zapoznać się ze wszystkimi innowacji wprowadzonych przez nową królową). W swoim dekretem pod kierownictwem Charlesa Camerona, architekt ze Szkocji, zostały one ozdobione niebieskim i srebrnym pokoje, nowy salon, jadalnię i chiński.

Klasyczny antyczny styl, który jest tak przywiązany do Katarzyny II, wygląda bardzo imponująco na tle baroku Elżbiety. Na tym zmiany się nie kończą. W ten sposób został stworzony apartamenty i pokój dla syna Paweł Pietrowicz, a za panowania Aleksandra I w 1817 roku do istniejących hal dołączył Front Office i sąsiednim pokoju, który został poświęcony projektowaniu zwycięstwa nad Napoleonem.

Niezależnie monarchowie mogą żyć w pałacu Wielkiego carskiej, najbogatszy, najbardziej piękne i tajemnicze uważane Bursztynową Komnatę. A w naszych czasach, większość turystów przyjeżdża ze względu na nią w Pałacu Katarzyny. Tryb pracy pomieszczenia codziennie od 10:00 do 17:00, z wyjątkiem wtorku. Adres: ul Puszkina. Ogrodnictwo, 7.

Historia Bursztynowej Komnaty

Znani panele z bursztynu, które są podstawą Bursztynowej Komnaty były pierwotnie pomyślany do dekoracji sal dla króla Prus Fryderyka I i jego żony. To po prostu tak się stało, że mozaika z kamienia słonecznego nie trzymano pod własnym ciężarem na ścianę i upadł, powodując ten gniew i frustrację koronowany szarańcza.

Syn króla Wilhelma I postanowił nie do końca jego ojciec rozpoczął rejestrację sali bursztynowej i wykonany prezent dla Piotra I jako szafki bursztynu. Wszystkie panele były starannie zapakowane i wysłane do Letniego Ogrodu Sankt Petersburgu w 1717 roku. W tym nieszczęśliwego wspaniałych panele nie skończyła.

Dokonywanie szafka pod Elizabeth Amber

Kiedy Piotr Wielki Amber Room nie było w pełni wyposażone, dekret Elizabeth zaczęła dekoracji Bursztynowej Komnaty, ale w pałacu Katarzyny w Carskim Siole.

Prace konstrukcyjne doprowadziły Rastrelliego, a ponieważ nowe pomieszczenia dla płyt i mozaiki była zbyt wielka, oprócz bursztynu na ścianach były lustra, złocone drewniane wstawki i jaspis i agat.

Przez Katarzynę II do dnia dzisiejszego

Katarzyna II, po tron, nie odsunął się na bok i powiedział mu wszystkie wstawki drewniane zastąpić bursztyn, które zostały napisane z kreatora Prus. Ona nawet wyznaczył opiekuna, który czuwa nad bezpieczeństwem kamieni.

To właśnie w tym cesarzowej w 1770 otworzył drzwi pokoju Amber, a goście nie widziałem go w takiej samej postaci, która pojawia się przed nowoczesnych turystów podczas wizyty Catherine Palace. Bursztynowa Komnata, którego tryb pracy od 10.00 do 18.00 i 17.00 do kasjera, wygląda dziś jak w rosyjskich imperatorów. Ale wszyscy podróżni z całego świata wiedzą, że oryginalna płyta z bursztynu jest prawie nie było, a cała szafa został zdemontowany i przewieziony w czasie II wojny światowej.

Znaleziono tylko częściowe fragmenty Bursztynowej Komnaty, dzięki zapisanych zdjęć i rysunków, w okresie powojennym udało się przywrócić jego pierwotną formę.

Obecnie można odwiedzić Catherine Palace (tryb pracy w normalnych świąt noworocznych, tylko 1, 2 stycznia – zamknięte). Jak wynika z wakacji w styczniu 2017 roku, chcąc dołączyć do królewskich luksusy musiał stać w kolejce po bilety na 20-30 minut.