782 Shares 2965 views

Najbardziej popularna przynęta do połowu

Każdy wędkarz wie, że na gołej haka może ugryźć tylko podarte buty lub puszka z barwną nazwą „Szprot w sosie pomidorowym”. Aby złapać nawet małe ryby, przynęta nie jest konieczne. Do połowów, mogą być różne: ciasto, chleb, kukurydza, makaron, pietruszka i nawet sałata. Ale większość rybaków użyciu dyszy na zwierzętach, a który nazywa się przynęta. Początkujący biznes rybacki nie musi wiedzieć wszystkiego o wędkowania. Dzieje organizmie wody, może być nieskomplikowany przystawki najprostszy pręt pływaka. Ale nie może być pozostawiony bez trofeum, nawet jeśli nie jest zbyt ciężki, konieczne jest, aby wiedzieć, jak ugryźć tę przynętę lub ryby.

Istnieje szereg dysz zwierząt, które działa równie dobrze podczas połowu drapieżników i gatunków roślinożernych. Najczęstszą przynętą w okresie wiosennym jest uważany za jokera. To jest podstawą diety ryb w rzekach aż do przekształcenia w larwy komarów i ich masowego wyjazdu. Przy wyborze potrzebę ćma zwrócić szczególną uwagę na następujące niuanse. Po pierwsze, larwy mają bardzo dobry zbyt ciemnego odcienia i jest bardzo łatwa do złożenia w ringu. Jasny kolor czerwony Joker mówi o jego niedojrzałości. Oczywiście, ze względu na intensywny kolor takiej przynęty do łowienia jest bardzo atrakcyjny dla ryb. Ale larwy niedojrzały nie trwają długo i wrażliwe na wszelkie zmiany temperatury. Należy je przechowywać praktycznie niemożliwe.

Na wiosnę ryby są również bardzo interesujące czerw – larwy mleczne białe muchy. To jest tradycyjny przynętę na płocie, jazie, leszcze i krąp. Wielu doświadczonych wędkarzy już dawno zauważyli, że dziobanie jest w dużej mierze zależny od zapachu emitowanego przez te larwy. Dlatego do czerwi zakupu lepszych zrobić szereg manipulacji, które poprawią ich wygląd i aromat. Tak nabyte przynęty umieszcza się w pończochę nylonową i myte pod zimną bieżącą wodą. W tym przypadku, aby tradycyjny środek piorący. Po tego rodzaju prania larwa staje się w dotyku trochę „chrupiące”. Ponadto, ta przynęta do połowu zmieszane z trocinami, aby zwolnić zabrudzenia z wnętrza. Około jeden dzień larwy przesiewa się i przenosi się do suchego otrębów. Jako takie, robaki mogą być przechowywane przez długi czas w lodówce.

Kolejną przynętą dla połowów – chruścików – bardzo ceniona ryba o każdej porze roku. Ale jego stosowanie jest utrudnione ze względu na niezdolność do sklepu. Chodzi o to, że larwy motyli są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury. Gdy żaden z jej zmianami umrą.

Można zauważyć, że na larwy ochotki i larwy dziobać średnich ryb, a osoby ważkie są pływające w poszukiwaniu czegoś większy i lepszy Fed. Tutaj przychodzi wówczas dobrze znane i bardzo popularne robaki. Są one zasłużenie uważana za najlepszą przynętę dla ryb. Poza tradycyjnymi deszczowej, stosowany jako nawóz, ziemię, wody, robaków i Nightcrawlers podlistnikov. W ostatnich latach na rynku pojawiły się przynęty kalifornijskie robaki – bardzo wytrwały i catchability przynętę.

To jednak nie wszystko przynęta stosowana w łapanie ryby rzeki. Jeśli trzeba jechać na nieznanym akwenu i nie ma problemu z wyborem przynęty najlepiej jest wziąć je wszystkie na ryby. Wiadomym jest, że ryba jest bardzo nastrojowy i nigdy nie wiadomo, co ona woli jest menu dzisiaj.