197 Shares 1502 views

Wymiana pompy VAZ-2114 „Samara-2” własnymi rękami

Pompa – jest jednym z najważniejszych elementów SOD każdy silnik samochodu. Gdy usterki silnik pompy często zaczyna się przegrzewać, co może prowadzić do nieprzewidywalnych skutków. Nie wyjątkiem, a samochód krajowy VAZ-2114. Jak zmienić pompę z rękami na „Samara” i że jest to element – w dalszej części tego artykułu.


Kilka słów o strukturze pompy

Konstrukcja pompy jest bardzo prymitywny na pierwszy rzut oka. Pompa wodna składa się z niewielu elementów – z ciała i wirnik, który jest umieszczony na wale koła. Członek Obudowa wykonana jest z aluminium lub stali. Posiada specjalne kanały tej pułapki i karmione przeciw zamarzaniu do wirnika. Pomiędzy wewnętrzną bloku cylindra silnika spalinowego i obudową pompy ma małą płytkę. Te ostatnie wykonuje funkcję uszczelniającą, co zapobiega ryzyku przecieku płynu przeciw zamarzaniu z pompy na zewnątrz. Wirnik, lub „wirnik”, jest najważniejszym elementem w konstrukcji pompy. Jego zadaniem jest obieg płynu w systemie ODS. Ustaw tę pozycję na wale napędowym. Ostatnio umieszczone na łożyskach wewnątrz obudowy pompy. Krążek napędowy jest zamontowany po przeciwnej stronie wału.

Jak sprawdzić serwisowania pompy?

W sumie istnieje kilka metod, aby sprawdzić działanie pompy. Najprostszym sposobem jest pokazany poniżej. Jej istota polega na tym, że musimy rozgrzać vazovskaya silnika do temperatury roboczej (+ 82-90 stopni Celsjusza). To jest po przez górny wąż chłodnicy celowniku. Jeżeli pompa pracuje, poczujesz się jak w impulsach zamarzaniu rur.

Należy również sprawdzić uszczelkę olejową i sprawdzić, czy nie wypływa z niego w otworach pompa płynu. W tym celu należy zdjąć pokrywę paska czasu, a następnie wizualnie stwierdzić, czy przeciw zamarzaniu przepływa powyżej otworów. Jeśli mają szczególne osady (często mają kolor brązowy), sieci większej doszło do błędu i należy go wymienić.

Jeśli uszkodzona pompa wał łożysko, będzie to sygnał, przewlekły dźwięku w przedniej części komory silnika.

Aby upewnić się, czy trzeba pompę zastępczą, VAZ-2114 poddano szczegółowej diagnozy. Jest ona wymagana w przypadkach, gdy awaria pompy wodnej na oko jest po prostu niemożliwe do ustalenia. W tym przypadku pompa jest usuwane na zewnątrz. Szczególną uwagę należy zwrócić w widoku z odwrotnej strony wirnika. Najczęściej jest to noże są niszczone przez rdzę.

Jak działa pompa wodna VAZ 2114-sza „Samara”?

Ta procedura nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności, aby radzić sobie ze może to być absolutnie każdy kierowca. Należy zauważyć, że przed wykonaniem pompa zastępcza, VAZ-2114, a jego silnik ostygnie do temperatury otoczenia. Innymi słowy, pompa wody zmienia się tylko wtedy, gdy silnik spalinowy jest zimny. Więc co robić? Aby uruchomić pojazd na pokładzie sieci jest zasilany poprzez usunięcie ujemny zacisk akumulatora. Następnie połączyć starą przeciw zamarzaniu i zdjąć pasy. Po tym, odłączyć pompę i zwracać uwagę na ostrzu. Powinna ona być wolna od pęknięć i innych uszkodzeń. Jak następnie otrzymują pompa VAZ 2114-th "Lada"? Następnie usunąć stary uszczelniacz i założyć nową. Alternatywnie, szczeliwo można zainstalować nowe O-koltso.Zatem zainstalowaniem nowej pompy. Dalszy montaż odbywa się w odwrotnej kolejności. W tej kwestii, jak produkować pompa zastępcza 2114-th „Lada”, można uznać za zamknięty.

sprawdzenie instalacji

Po zainstalowaliśmy nową pompę w regularnych miejscu, należy sprawdzić jego działanie. Aby to zrobić, należy wypełnić w zbiorniku wyrównawczym jest nowa zamarzaniu i uruchomić silnik. Jeżeli praca została wykonana jakościowo, nie ma wycieków płynu chłodzącego nie powinno być. Nawiasem mówiąc, wszystkie powyższe oświadczenie jest odpowiednia dla 14 „Lada”, ale także dla jego poprzednika serii VAZ 2108 … 099 nie tylko. Wszystkie mają podobną strukturę, więc proces diagnostyczny i wymienić pompę wody nie ma absolutnie żadnej różnicy.

Dlaczego nie należy zaniedbywać wymiany?

Mimo tak małej i prymitywnej konstrukcji, pompa nie odgrywa najważniejszą rolę w życiu samochodu. Jeśli czas nie zastępuje element, silnik zawsze będzie narażony na działanie wysokich temperatur. Znacznie zmniejsza to czas jego działania i mogą prowadzić do awarii pasa rozrządu. Dlatego nie zwlekaj z wymianą części, gdy działa wadliwie.

żywotność

W samochodach VAZ rodziny „Samara” jest pompa wody średnio 3-3,5 latach eksploatacji. Po tym czasie pompa w każdej chwili może dojść do awarii. Chociaż jego dokładny zasobów zależy od producenta – jest lepszy szczegół, tym bardziej będzie ona trwała.

wniosek

Tak, okazało się, co stanowi taki szczegół jak pompy wodnej (VAZ-2114). Co jest lepsze pompa będzie pracować na „Lada”, prosta odpowiedź brzmi: nie. Jednak sądząc po opinii, najlepszym rozwiązaniem jest zakup pompy Luzar marki.