589 Shares 6470 views

Czajkowski Elena: zdjęcia, biografia i życie osobiste

Chaykovskaya Elena Anatolevna – wybitny trener łyżwiarstwa figurowego. To osiągnął wspaniałe wyniki na swojej długiej kariery, ale postęp nie jest zatrzymany. Ona ma wiele planów i celów na najbliższe lata.

rodzice

Elena urodziła się w 1939 roku w Moskwie. Jej rodzina była bardzo oszczędny: matka i ojciec pracował jako aktor w tej Mossovet teatralnej.

matka Czajkowskiego – Tatiana Goleman. Przyszła ze starej niemieckiej rodziny osiadłej w Rosji w XVI wieku. Przed rewolucją, to był pomyślny dla rodzin, ma dobre dochody (na wniosek Czajkowskiego, mieli fabryki, fabryki porcelany, kilka dwory i majątki). Ojciec Anatolij Osipov, był rodowitym Moskal.

Rodzice Czajkowskiego grał na tej samej scenie z tak wielkich artystów jak Faina Raniewska, Rostisław Platt, Lubow Orłowa. reżyser Jurij Zawadzkiego bardzo strzeżone swoją firmę i podać wszelkie możliwe wsparcie dla aktorów, szczególnie w czasie wojny.

dzieciństwo

Chaykovskaya Elena Anatolevna urodził się w osiemnastu miesięcy przed rozpoczęciem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Z rodziną, żyła w Sokolniki, w maleńkim pokoju, odziedziczony po krewnych matki.

Ponieważ matka była etniczna Niemka, z jej małym Lena został wydalony z miasta w 1941 roku. Zostały one podjęte bezpośrednio z kraju, bez żadnego ostrzeżenia, aby nie dopuścić do zbierania rzeczy. Z dzieckiem w ramionach, Tatiana Michajłowna miał kilka dni wstrząśnięcia w starym wagonie dostać się do Kazachstanu. Zamieszkali w Shymkent. Ten link trwała prawie siedem lat.

Podobnie jak w przypadku innych mieszkańców kraju, oni doświadczyli wielu cierpień. Od głodu uratował ich tylko, że jego matce udało się zabrać ze sobą starą woreczek na tytoń, który mieścił się stare złote monety. Ona wymienili je na chleb. Więc udało im się utrzymać się do 1947 roku.

Przez cały ten czas, Elena była oddzielona od swego ojca. Przebywał w Moskwie, występował z zespołami aktorów na froncie.

Po wielkim zwycięstwie władze nie została podniesiona kwestia zwrotu Tatiany i Eleny. Jeżeli petycja nie jest skierowany Zawadzkiego, być może pozostałby w Kazachstanie. Ale Jurij Aleksandrowicz wziął wszystkie swoje połączenia, a na początku 1947 roku, matka i córka wróciła do Moskwy. Jednak w swoim mieszkaniu mieszka nieznani ludzie mieli rodziny stłoczyli Teatru piwnicy akademika, który znajdował się niedaleko ogrodu „Hermitage”.

Wiele czasu spędził w teatrze Lena z rodzicami. Od rana do wieczora oglądając próby, a następnie nie spadając wyglądały występy. Ona nawet odegrał niewielką rolę w „Brama Brandenburska” i zagrał z ojcem w tym samym filmie.

Wszystkie pozostałe dziewczyny błyskotliwą karierę. Szczególnie cieszy jej Faina Raniewska. Ale los był inny. To interweniował choroby Eleny Chaykovskoy. Z Kazachstanu, wróciła z gruźlicą.

Lekarze prawie nie mógł pomóc, ale zaleca się rozpocząć do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Przez czas Osipovy przeniósł biegowe w nowym kina domowego Mossovet. W pobliżu znajduje się stadion Młodych Pionierów, gdzie Czajkowski Elena i zaczął podróżować. Dwa razy dziennie miała szkolenie w łyżwiarstwie figurowym. Oczywiście, na zewnątrz. Po roku choroby zapomniane.

młodzież

Jego młodość Czajkowski Elena Anatolevna byli bardzo zajęci. Kochała nauki, kocham łyżwiarstwo, nie zapomnij o teatrze macierzystej. Każdy zawsze mają czas, i że lubi. Oprócz tych działań, Lena poważnie interesuje się muzyką, grał na pianinie. Ale przestrzeń życiową jej rodziny nie wolno umieszczać tego narzędzia, a ona często przyszedł odwiedzić swojego przyjaciela i sąsiada Alexey Shcheglov, syn Iriny Vulf. Godziny siedzieli przy fortepianie i grał muzykę. To w ich domu Lena stała się lepiej poznać Ranevskaya i inni artyści mieli na niego ogromny wpływ.

kariera sportowa

Sport stał się ważnym w życiu Leny. Jest szybko nabiera tempa, doskonaląc swoją technikę i zaczął występować na tej imprezie. Była bardzo szczęśliwy z trenerem. Zostali Tatiana Tolmachev, jeden z założycieli szkoły łyżwiarstwa figurowego w naszym kraju.

Przez piętnaście lat Czajkowski Elena, wówczas noszący nazwę Osipov (po ojcu), stał się mistrzem sportu. Wygrała trzy mistrzostwa krajowe na jednym tańcu. W wieku siedemnastu lat, zdobyła złoty medal w łyżwiarstwie figurowym. Po tym Mistrzostw ZSRR Elena postanowiła położyć kres jego kariery sportowej.

na skrzyżowaniu

Ile lat Elena Czajkowski usłyszał decyzji jest złe, niesprawiedliwe wcześniejszą emeryturę od sportu, tylko ona wie. Ale faktem jest, że w wieku siedemnastu lat była na rozdrożu. Co robić dalej? Ona nawet zamiar wprowadzić mekhmat ponieważ i lubi się uczyć, a ona zawsze lubiłem matematyki. Ale, jak zawsze, powstała przez przypadek. W Moskwie na wycieczkę przyszedł balet na lodzie w Ameryce. Elena był zaskoczony tym, co zobaczył, była w ekstazie. To było wtedy, że wpadł na pomysł zorganizowania urodził taki koncert w naszym kraju. ale był tylko jeden. Specjaliści są w stanie dokonać takiego oświadczenia na lodzie, nie istnieje. Następnie Czajkowski postanowił wprowadzić GITIS.

wykształcenie wyższe

Ona studia na wydziale choreografii, która z powodzeniem ukończył w 1964 roku. Jej kurs prowadzony przez Ludowy Artysta ZSRR Rostislav Zacharow. Kurs był bardzo silny, wielu jej kolegów stał się wiodącym choreografów w kinach na całym świecie.

Elena Czajkowski, którego zdjęcia zaczęły pojawiać się w gazetach, stał się pierwszym choreografem baletu do lodu.

Coaching

Po ukończeniu studiów, Elena nie od razu w stanie zrealizować swoje marzenie o balet na lodzie. Stało się trener profesjonalnych sportowców. Od 1964 roku, ona formowana do ojczyzny prawdziwych mistrzów.

Pierwszy poważny doświadczenie było dla pary Elena Tarasowa T. i G. Proskurin. Kiedy miała dwadzieścia jeden lat, przyszła do niego choreografem. Pomimo faktu, że był to łyżwiarstwo figurowe (taniec na lodzie), więcej czasu płatne zawody sportowców na podłodze. Tarasova pamięta, że Czajkowski nauczył ich ruchów całkowicie nieznane.

W tym czasie para opuścił ich trener Wiktor Ryzhkin, Czajkowskiego i zaczęła się umieścić swój program. To w jaki sposób ewoluowała od choreograf w autokarze.

W 1965 roku odbyło się pierwsze Mistrzostwa Europy. Później Czajkowski będzie innych studentów, i przynoszą mu bezprecedensowy triumf, ale jest to jeden na lodzie Elena będzie zawsze pamiętał. Oczywiście, faceci nie wygrał nic, ale zaczęli pracować ciężej i ciężej.

Ale wtedy nieoczekiwanego: Tarasova otrzymał ciężki uraz barku i nie zakwalifikował się do dobrych wyników już. Czajkowskiego pojawiły obiecujących nowych studentów.

Pierwszymi mistrzami

Czajkowski stał autokarów Pakhomova i Gorszkow w 1967 roku, kiedy były one po prostu zaczęło się w pary. Początkowo proces ten wydawał się być bardzo trudne – przyzwyczaić się nie tylko partnerami, ale także trenera. Ale wkrótce pojawiły się pierwsze sukcesy i promyk światła nadziei.

Biorąc pod uwagę, że w rzeczywistości były one pierwszy radziecki taniec para, ich drugi był prawdziwy przełom w Pucharze Świata w 1969 roku. Rok później Pakhomov i Gorszkow z Elena Czajkowskiego świętował swoje zwycięstwo w Europie i na świecie.

Ze względu na coachingu i umiejętności choreograficznych Czajkowskiego i pracowitości i talentowi zawodników tego sportu jest jak taniec na lodzie, zmieniła się dramatycznie. Zamiast klasycznych akademickich i emocjonalnych przyszedł tańce ludowe. Para stała się mistrz olimpijski w 1976 roku.

Do sukcesu w pracy z Pakhomova i Gorszkow Czajkowskiego stał Czczony trener ZSRR.

Poniższe Mistrzów stał trener Linichuk i Karponosov. Są dwukrotnie wygrał mistrzostwa Europy i świata, zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 1980 w Lake Placid.

Elena Czajkowski i przyczynił się do powstania takich sportowców jak Marija Butyrska. Początkowo trenowała studenta Elena Anatolevna Vladimir Kowaliow, Viktor Kudryavtsev. Ale brakowało „balet” elementów, które pomogły jej umieścić Czajkowskiego.

Butyrskaya został pierwszym mistrzem świata (1999) w postsowieckich okres naszego kraju.

występy lodu

W ostatnich latach Związku Radzieckiego, większość trenerów sportowych lewo na Zachodzie, nie działa tylko na entuzjazm. Elena pozostała. Jego celem nie było zwinąć istniejące kanony i tradycje rosyjskiej szkoły łyżwiarstwa figurowego. Przebywała w domu – aby bronić honoru i chwały naszych sportowców.

W latach 80-tych i 90-tych wiele pracy z profesjonalnych łyżwiarzy, kładąc całe występy na lodzie. Balet został zorganizowany pod nazwą „Geeks Rosji”, którego głowa była Elena Czajkowski. Dzieci kilku lat z powodzeniem występował na rynkach europejskich i rosyjskich.

Odszedł na chwilę od bezpośredniego coachingu, Czajkowskiego umieścić wielki program do cyrku na lodzie. Ta twórcza aktywność pomógł jej w inny sposób spojrzeć na łyżwiarstwie figurowym w naszym kraju. I, oczywiście, to doświadczenie pomogło jej pracę jako główny trener Rosji. Trzymała to stanowisko aż do 1998 roku, a całkiem pomyślnie. Dwa zimowe Olimpiada zakończyła się doskonałymi wynikami.

Konik morski Czajkowski

W 2001 roku, prawdziwa najbardziej cenionych trener sen – była w stanie otworzyć własną szkołę łyżwiarstwa figurowego. Został nazwany „Koń Czajkowskiego”. To wydarzenie Czajkowski czekałem dwanaście lat (do roku budynek został zbudowany i wykonane z papieru).

Elena Czajkowski, dzieci, studentów i dorosłych (np łyżwiarze Margarita Drobiazko i Povilas Vanagas) chętnie spędzają tam trening. Ta szkoła ma jasny cel – zaczynając od podstaw, trener wnosi do mistrzostw sportowiec. Ważne jest, że nie było „ławka”, bo tylko w wysoce konkurencyjnym ujawnionego talentu u sportowców.

Szkoły sportowe ponad pięćset osób. Ponadto, nie jest wolna grupa dla dzieci niepełnosprawnych, inicjatorem której był Elena Czajkowski.

Biografia (dzieci-sportowców w nim mieć zawsze zajmował pozycję lidera) tej niesamowitej kobiety prowadzi do wniosku, że trener naprawdę pogardza za ich przyczynę.

Szkoła Czajkowski podniesiony kilku mistrzów, w tym Christina i Julia Oblasova Soldatov.

Inne działania

Elena Czajkowski, dzieci, których uczniowie zostali pierwszymi 11 razy w konkursie, bez wątpienia, był wielki zasób wiedzy i pomysłów. Postanowili podzielić się z czytelnikiem. Ze względu na jej pióra trzy książki, w której opisuje on główne punkty szkolenie młodych łyżwiarzy. Ponadto trener stworzył tutorial łyżwiarstwie figurowym.

W książce „Sześć punktów” opisuje historię tego sportu w Rosji od XIX wieku.

Aktywność polityczna Czajkowski Elena pokazuje sporadycznie. Na przykład, w 2012 roku, stała się powiernikiem kandydata na prezydenta V. V. Putina.

życie osobiste

Życie osobiste Eleny Chaykovskoy nie jest publiczna. Wiadomo, że był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną Andreem Novikovym bohaterka naszej opowieści znał od młodości. Pobrali się, gdy Lena studiował w instytucie. W ciągu dwudziestu jeden lat, ona stała się matką: para miała syna Igora. Syn Eleny Chaykovskoy absolwentem Instytutu Stosunków Międzynarodowych.

Drugi mąż Eleny Chaykovskoy okazało dziennikarz sportowy. Wraz z nim Helen wprowadziła pierwszy małżonka. To los żart. Po zawodach, poprowadził ją do dziennikarza na rozmowę. Okazało się, że Anatolij Czajkowskiego, korespondent w Kijowie.

W 1965 roku małżeństwo. Anatolij przeniósł się do Moskwy i rozpoczął pracę w „radzieckiego sportu”. Ich małżeństwo kilka razy był na skraju załamania. Anatolij był zbyt porywczy, dodał oliwy do ognia, że jest, że tak powiem, był na cudzym terytorium. Ale Elena Czajkowski, biografia, życie osobiste, które pokazują, całą swoją mądrość, był w stanie uratować swojej rodziny.

ciekawostki

  1. Trener musiał przejść przez straszną gehenny – onkologii. Od swoich bliskich, ona się ukrywa. Po przejściu skomplikowanej operacji i leczenia, Elena wygrał choroby.
  2. W świecie sportu, Czajkowskiego przydomek Madame jego sukcesu, zaangażowanie i twórcze podejście do pracy i życia w ogóle.