207 Shares 6926 views

Solanum Dulcamara. Jagoda (Berry) – zdjęcie

Bittersweet – bardzo częstym roślin. Należy do rodziny psiankowatych. Nazwa tego krzewu było spowodowane smaku jagód. Jeśli się do rdzenia, są słodkie, ale potem przychodzi gorzki posmak. Roślina ta, jak większość psiankowatych, trujące. Ale ma również silne właściwości lecznicze. Od niepamiętnych czasów ludzie wykorzystywali młodych łodyg i liści do przygotowania maści i nalewek. Narzędzia te pomagają w leczeniu wielu chorób.


opis

Bittersweet – krzewu. To może osiągnąć wysokość 180 cm. kłącze drzewiastych, pełzanie. Pędy roślin kręta i długa. Młode pędy są rozgałęzione i wspinaczki. Bagażnik na dole drzewiastych karłowatych krzewów i nagi.

Liści roślin. Tworzą podłużne jajowate. Długość li – od 2,5 do 12 cm, szerokość – 1 cm przy podstawie do odróżnienia dwa wydłużone niewielki odsetek .. Pozostawia w tej części rośliny mogą mieć również formę w kształcie serca. Na górze, oni rozcięta lub trójstronne. Młode liście mają specyficzny nieprzyjemny zapach.

Kwiatostany roślin wiechowaty. U podstawy rozwidlone, położone na długich szypułkach. Płaty. Forma jest poprawna, podwójne perianth. Calyx spodek w kształcie kwiatów. Jest mały, pyatizubchatym. Pięć pręcików. Wąskich pylniki połączone w rurze wokół kolumny mają kształt stożkowy. Jeden słupek. Corolla gamopetalous. Fioletowy kolor płatków. Istnieją gatunki z różowym lub białym korony. Średnica kwiatka wynosi 12-18 mm. Korony w postaci koła, widocznego pyatirassechenny krotnie kończyny. Forma górna jajnika.

Bittersweet kwiaty pojawiają się wiosną. Ale roślina kwitnie w całej ciepłym sezonie aż do sierpnia. Owoce – jagody. Po pierwsze, ma zielony kolor. Jak dojrzewanie żółkną, a następnie nabywa jasnoczerwony kolor. Ten atrakcyjny błyszczące Vislykh jagód rośnie o długości 3 cm.

rozpiętość

Bittersweet rozmieszczone w subtropikalnych i umiarkowanych strefach Europy. Jednak roślina ta popełniła wiele podróży. Teraz rośnie w Azji i Ameryce Północnej, gdzie została ona wniesiona osadników ze Starego Świata.

W Rosji, roślina ta jest łatwo znaleźć w całej europejskiej części kraju. Jest on nie tylko w regionie Dolna Wołgą, a także w Syberii Zachodniej i Wschodniej. To nie rosną gorzkiej i Mołdawia, Ukraina i Białoruś. W Azji, nie jest również znaleźć.

Roślina ta lubi wilgotne i nawet trochę podmokłe. Rośnie na obszarach zalewowych. Okaże się w pobliżu wilgotnych zaroślach różnych krzewów i wierzby. Zazwyczaj zakres wzrostu tego rodzaju psiankowatych – brzegach jezior, stawów, rzek, bagien. Ponadto, jego ulubionym miejscem jest surowy sterty śmieci, gdzie wiele w prawie wszystkich obszarach i regionach Rosji Środkowej. Bezpośredniego nasłonecznienia roślina nie toleruje on potrzebuje cienia.

Skład chemiczny roślin

Bittersweet – trująca roślina. Jest to bardzo niebezpieczne dla ludzi. Jej jagody, oprócz są również zwykłe karotenoidy, takie jak izofukosterin sterydów, stigmasterol, sitosterol, Brassikasterol, kampesterolem. Substancje te są zawarte w korzeniach. Oprócz nich są wykrywane i alkaloidy. Części nadziemne rośliny, łodyg i liści wystawowa tigonenin.

Nie mniej bogate w sterydów i alkaloidy nasion. Ich kompozycja zawiera fosfolipidy, a także wyższe kwasy tłuszczowe – palmitynowy, kwas mirystynowy i kwas laurynowy.

Korzystanie z roślin

Jagoda – trucizna jagody. Ale znalazła użyteczne i lecznicze właściwości. Ponadto, roślina ta jest wykorzystywana w działalności człowieka jako substancji owadobójczych.

Słodko-kwaśny projektanci Solanum krajobraz znany jako krzew ozdobny. Jest on używany do dekoracji żywopłoty. Jest to świetna roślina ukryć brzydki płot lub Poobijany struktur ściennych. Ten typ jest popularny, ponieważ okres kwitnienia w jego długie i po ogrodzie jest ozdobiony pięknymi owalne jagody. W większości przypadków, Solanum wykorzystywane do sadzenia miejscu pionowej z silnym gleby nawilżającego.

Od czasów starożytnych, ludzie znali tę roślinę jako remedium na larw i gąsienic złośliwych. Przygotować wywar z łodyg i posypać je krzewy i drzewa. Liście zawierają garbniki, używane do garbowania skór.

Zastosowanie tradycyjnej medycynie

Niewiele osób wie, jak roślina jagoda. Home wywar z młodych pędów i liści – skutecznym lekarstwem na choroby skóry. Kompresuje to zmniejszyć stan zapalny i świąd. Jest to najlepszy środek ludowej na wyprysk. Wewnątrz są napary na przeziębienie, biegunka. Jagoda zapalenie pęcherza uczta. Kobiety przygotować wywar z liści, w celu normalizacji cyklu miesiączkowego.

Roślina ta – nie tylko gojenie ran, ale także przeciw robakom. Liście są używane w obrzęk, koklusz, zapalenie wątroby typu A. Maść wykonana w oparciu o młodych pędów są stosowane zewnętrznie na reumatyzm. Trujące jagody w małych stężeniach działać, nawet jeśli choroby przenoszone drogą płciową. Wywar z nich leczeniu padaczki i silne ataki migreny. Uzdrowienie jest również nalewka z kwiatów. Daje picia dla osób z chorobami płuc. Korzystanie istotę młodych pędów homeopatii w ostrych zakażeń układu oddechowego, uli i skurcze.

Warzywa psiankowate – trucizny. Aby zastosować trzeba tylko pod ścisłym nadzorem lekarza. Roślina ta zawiera szereg substancji chemicznych, które mogą powodować poważne szkody dla zdrowia. Na przykład, dulkamarin ma podobne efekty z atropiny. Istnieje wiele przypadków zatrucia zwierząt gospodarskich. Krowy nie jest słaba koordynacja ruchów, kołatanie serca i biegunka.

Gromadzenie i przechowywanie liści i łodyg psiankowatych

Zielnych pędy młode pędy i liście mają zostać zebrane w czasie kwitnienia. Następnie zebrany materiał jest rozłożona na siatce i suszone w cieniu. Słońce nie jest zalecane, aby pędy. Utrzymane trawiaste łodygi w workach papierowych lub drewnianych skrzynkach. Muszą być oddzielone od reszty ziół. Słodko-kwaśny jagoda (zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule) jest trująca, więc trzymać go z dala od dzieci i zwierząt domowych.