510 Shares 9383 views

Wiele twarzy czekolady: korzyści i szkody z popularnych traktuje

Przyjemność, która daje słodycze czekolada, której korzyści i szkody zostaną omówione w tym artykule, trudno porównać z czymkolwiek. Śpiewa dużo reklam. Czekolada (korzyści i szkód z tego przysmaku są indywidualnie w każdym przypadku) jest stosowany jako składnik w wielu recepturach deserów. Czasami tylko do dekoracji lub nadanie smaki. Ale w niektórych deserów (zwłaszcza ciasta) umieścić jedną trzecią całkowitej objętości rafinowanych produktów z ziarna kakaowego.

Ta czekolada: korzyści i szkód

Jaka powinna być kompozycja wysokiej jakości czekolady, które można kupić na wizytę? Zacznijmy od tego, że nie należy stopić w temperaturze pokojowej. Oznacza to, że skład dachówki zawiera tylko wysokiej jakości tłuszczów. Albo raczej – masło kakaowe. Jest to naturalny tłuszcz roślinny. Ciemna czekolada (które korzystają i szkody zostaną omówione poniżej) nie dodawać żadnych więcej tłuszczu. Ale w mleku umieścić trochę sproszkowanego mleka. W ramach tanich płytek można znaleźć uwodorniony tłuszcz roślinny. Nie radzę kupić te gadżety, ponieważ jest szkodliwe dla zdrowia. Kluczowym aspektem przydatności czekolady – spożycie przeciwutleniaczy, które on zawiera. W jednej połowie standardowych płytek są więcej niż kilka butelek wina i czterech opakowaniach soku pomarańczowego. Olejki eteryczne zawarte w ziarnie kakaowym mieć protivoskleroticheskoe wpływ na naczynia krwionośne, pomaga usunąć je z depozytów cholesterolu i innych szkodliwych substancji. Jeśli lubisz gorzkiej czekolady (korzyści i szkód jest szczegółowo analizowane przez współczesnych uczonych), wybór może być nazywany tak zdrowe, jak to możliwe. To wysoka zawartość użytecznych fenoli, które zapobiegają starzeniu się. Mleczna i cukru są prawie nieobecne i nie spowoduje uszkodzenia rysunku, a także normalne funkcjonowanie trzustki. Ale musimy jeszcze zwrócić uwagę na wysoką zawartość tłuszczu, nawet fizyczną, która jest charakterystyczna dla każdej czekolady. Ich ilość wynosi do 35 g na 100 g produktu. To więcej niż w wielu innych deserów. A jeśli mają na celu ograniczenie tłuszczów w diecie, tym pamiętać podczas spożywania czekolady. Zawiera także teobrominę, która pomaga organizmowi (zwłaszcza kobiet) do syntezy endorfiny. I magnezu odpowiedzialnych za dobry nastrój i normalnego przepływu procesów nerwowych wzbudzenia.

Wybór najlepszej czekolady

Korzyści i szkody płytek, które zostały nabyte w celu oddają się deser, bezpośrednio zależy od zawartości kakao w nim. Według dietetyków tutaj trochę od siebie. Niektórzy z nich twierdzą, że nadaje się do diety można uznać czekolady o zawartości kakao pięćdziesięciu procent. Ale większość zgadza się, że powinna ona być wyższa – co najmniej 78%. Dopiero wtedy możemy spodziewać się potężnego anti-aging i naprawcze wpływ nastroju. Mleko czekoladowe jednogłośnie dietetycy powinni porzucić. Ziarna kakao o wysokiej jakości są uprawiane w Ameryce Środkowej i Indonezji. Zakup czekoladę, zwróć uwagę na producenta.