873 Shares 8395 views

Daenerys Targaryen w książkach i serialu

Saga George'a RR Martina „Pieśń lodu i ognia” to słynne postacie niepodobne. A wśród nich wyróżnia się najbardziej wyraźnie tych, którzy są powołani głównych pretendentów do tronu Westeros. Jednym z nich jest uważany za następcę starożytnej królewskiej rodziny Daenerys Targaryen.


Księżniczka Tło

Historia tego pretendenta do tronu zaczyna się w momencie, gdy było to starożytna rasa spadła. Daenerys – córka króla Westeros Ayres II szalony. polityka głupi ojca, wyjaśnia jego choroba psychiczna była przyczyną powstania i obalenia starego reżimu. Były król, jego następca, a dzieci zabite. Tylko udało się uratować ciężarną królową i księcia Viserys Reilly, syn Ayres II. Daenerys urodziła się na Smoczej kamienia w momencie, gdy sztorm zniszczył wraz z okrętów ostatnią nadzieję Targaryen wygraną. Podczas porodu, królowa umarła. Młodzi spadkobiercy zaczęli chronić wiernych Royal starych ludzi rodzinnych.

Pierwsze lata swojego życia spędził w domu księżnej reproduktora Darren, który służył z ojcem nad mistrza broni. Ale patronem dzieci zmarła, gdy był jeszcze mały Denis. Viserys miał z siostrą, aby przejść przez bolesny okres tułaczki i głodu, zanim zgodził się przyjąć Master Pentos i bogaty kupiec Illyrio Mopatis.

Księżniczka i Khalis

Przez cały czas wędrówki Viserys Targaryen chciał być z powrotem w swoim ojczystym kraju i odzyskać tron. Ale młody książę nie miał armii, nie ma pieniędzy. Plany i historie z odległej ojczyzny, podzielił się z jej młodszą siostrą.

Królowie rodzaju Targaryen starego zwyczaju brać siostry żony, aby zachować czystość krwi. Ale Viserys odszedł od tej reguły, decydując kosztem księżniczki zdobyć tron. Razem z Mistrzem Illyrio on zaręczona Denis dla Khal Drogo, przywódca wojowniczych nomadów.

Na weselu Dayeneris Targaryen został przedstawiony z licznymi darami, wśród których były także trzy smocze jaja. Byli tak stary, że nikt nie wierzył w możliwość wystąpienia tych smoków. Po Targaryen udało się zjednoczyć siedem królestw w jedno dzięki potwora ziejącego ogniem. Ale po wiekach smoki wymarły, pozostały tylko jako pamięć na ramionach Targaryen. Ponieważ Denis był bardzo zadowolony nieoczekiwany prezent. Poza tym, że został przedstawiony z trzech pokojówek i spotkał się z wygnanym rycerza Ser Dzhorahom Mormont, który stał się jej wiernym opiekunem i mentorem.

życie zmienia znacząco wpłynęły na księżniczkę, dzieli swoje życie na dwie części. Staje Khalis, to było bardziej wydajne i szanowany niż jego brat Viserys. Ten książę nie mógł wybaczyć jak ten Khal Drogo nie spieszy się dać swoją armię do zdobycia tronu. Daenerys traci szacunek do Viserys, a każdy dzień coraz bardziej zdałem sobie sprawę, że słaby książę nie będzie mógł stać się godnym władca Westeros, w przeciwieństwie do niej.

Khal Drogo

Historia Khal słabo oświetlone aż ożenił Daenerys Targaryen. Był uważany za jednego z najpotężniejszych wojowników, o czym świadczy jego długi warkocz: Dothraki włosy wyciąć tylko po klęsce.

Drogo mogli połączyć wiele mniejszy khalasarov i po nalotach dostać bogactwo. Wszystko to pozwoliło mu poślubić dziedzica do starej rodziny. Daenerys Targaryen i Khal Drogo początkowo traktuje siebie z nieufnością. Denis bała się męża, który mówił języka obcego i wychowany w innej kulturze. Wojownik nie jest odczuwalne dla dziewczyny szacunku. Ale w miarę upływu czasu, ich związek dramatycznie zmieniła, stając się jednym z najpiękniejszych historii miłosnych.

Daenerys Targaryen i Drogo jak przewidywano dotrakiyki mądry, powinien stać się rodzice wielkiego wojownika. I Khal obiecał swoją młodą żonę, że ich syn zajmuje tron państw zachodnich, które daleko marzy o matce.

Emilia Clarke

Na motywach sagi został nakręcony serialu „Game of Thrones”, nazwany na cześć pierwszej książki z serii. Daenerys Targaryen pojawił się w pierwszym sezonie. Młoda księżniczka grał brytyjska aktorka Emilia Clarke.

Clark zdecydował się zostać aktorką w młodym wieku po wizycie w teatrze, gdzie jej ojciec pracował. Wszystkie dodatkowe jej życie związane było z play-aktorskiej. Przez kilka lat miał czas, aby stać się znanym na scenie. Potem zdecydowaliśmy się wypróbować ją na ekranie. Ale pierwsza rola w serialu „Doktor” nie przyniósł jej sławę. Musiałem czekać kolejny rok przed Emilia zdobyła rolę Daenerys Targaryen. Aktorka, która została zatwierdzona, wypadł z projektu. Bo trzeba było pilnie szukać zastępstwa.

Do kręcenia serialu Emilia Clarke musiał spędzić dużo czasu w fotelu makijażu. Ona została podchwycona przez platynowej peruce, ale musiała zrezygnować z soczewek kontaktowych. Twórcy serialu postanowili wiekiem bohaterów kilku lat. Ponieważ Clark, który w momencie rozpoczęcia filmowania była starsza niż jej charakter prawie dziesięć lat, organicznie pasuje do tej roli.

Emilia zasłynął z roli Daenerys Targaryen Khalis. Aktorka otrzymała propozycję gry w filmach pełnometrażowych. Dla szeregowego czasu wyjścia stała się znanym w wielu krajach świata.

Daenerys Targaryen – jeden z najbardziej znanych i lubianych bohaterów sagi. Ona przewidywania zwycięstwo i szczęście. Ale teraz koniec jego historii wciąż ukryte tajemnice.