659 Shares 3519 views

Jak wybrać prędkościomierz na rowerze? Co to za urządzenie?

Dziś jest trudno znaleźć zapalonym rowerzystą, który jest nie zainteresowany danymi o prędkości ruchu na własnym rowerze, komunały kilometrów, etc. Pobierz ten i inne użyteczne informacje umożliwiające prędkościomierz na moim rowerze. Spójrzmy na podstawowe rodzaje, zalety i właściwości urządzeń w tej kategorii.


prędkościomierz mechaniczny na rowerze

Dla zachowania obiektywizmu, należy zauważyć, że w chwili obecnej takie urządzenia nie są wykorzystywane, ponieważ są przestarzałe. Strukturalnie, takie urządzenia składają się z kabli, kołem napędowym oraz tarczy. Do obliczania odpowiednich danych o prędkości kół powinna być w stałym kontakcie z koła opony.

prędkościomierz rowerów na mechanicznym konwertuje impulsów z obrotów koła w energię, która napędza tarczę strzałki. Ten ostatni przemieszcza się pod wpływem ciśnienia w cylindrze, który jest wciskany siłą szczególną atrakcję tarczy magnetycznym.

elektroniczny velospidometr

W ostatnich latach popularne urządzenia elektroniczne do obliczania parametrów ruchu transportu dwukołowy. Takie urządzenia są podzielone na:

 1. Przewodowa: na szprychy przedniego koła jest umieszczone członkiem magnetyczny zamontowany na wtyczce przełącznik Reed, który służy jako środek do przekazywania danych prędkościomierza za pomocą połączenia przewodowego. Obliczenia są oparte na wzorach, które są pierwotnie zawartych w elektronicznej bazie danych urządzenia.
 2. Bezprzewodowa: działają na tej samej zasadzie, jak w przypadku przewodowego systemu. Jedyna różnica polega na transmisji danych za pośrednictwem kanałów radiowych. Najczęściej prędkościomierz bezprzewodowy na rowerze staje Wybór podróżnych, awanturników i profesjonalnych sportowców, którzy muszą podróżować w trudnych okolicznościach.

charakterystyka

Co pomiary powinny produkować dobrą nowoczesną velospidometr? Godne uwagi są następujące elementy:

 1. Ustalania aktualnej prędkości. Zdolność do obliczenia tego parametru jest obecny w każdym prędkościomierza rowerowego. Uzyskanie tych danych pozwala trzymać się pewnego tempa jazdy.
 2. obliczanie średniej prędkości pozwala na określenie optymalnej szybkości jazdy na danej drodze.
 3. Maksymalna prędkość pomaga porównać prędkość ruchu na zejście i podczas poruszania się na równym podłożu.
 4. Przebieg. Śledzenie tego parametru pozwala na obliczenie własne siły do przezwyciężenia wymaganą odległość.
 5. Cadence określa liczbę obrotów pedałów na minutę. To sprawia, że można dobrać optymalny bieg dla najbardziej efektywnego napędu.
 6. Licznik oblicza się całkowity przebieg, przerywana z roweru. Pobieranie danych pozwala na zmianę opon we właściwym czasie i zapobiec ich pełnej amortyzacji.
 7. Stoper pomaga wdrożyć szybkich wyścigów na czas, które przyczyniają się do szkolenia układu sercowo-naczyniowego.
 8. Wysokościomierz jest użyteczna podczas instalowania prędkościomierz na rowerze górskim, ponieważ daje możliwość przechwytywania zapis wspinaczek wysokogórskich do transportu dwukołowy.
 9. Zegarki pozwala monitorować czas podróży i harmonogram planu podróży.

Jak zainstalować prędkościomierz na rowerze?

Po zdefiniowaniu parametrów urządzenia niezbędne do obliczenia żądane parametry podczas jazdy na ciężarówkę dwukołowy, można przejść bezpośrednio do jego montażu. Spójrzmy w punktach, w jaki sposób zainstalować prędkościomierz na rowerze:

 1. Aby zacząć na trzpieniu zamontowany stojak montażowy, który zostanie ustalony w późniejszym urządzenia.
 2. Przełącznik Velospidometra kontaktron jest zamocowany na rozwidleniu spodni specjalnych więzi.
 3. Koło zabrali zamontowany na elemencie magnetycznym. Powinno być możliwe, aby naprawić mocno w odległości nie więcej niż 2-3 mm od wydania figury przełącznik kontaktronowy.
 4. Pod koniec czek niezawodność wszystkich elementów złącznych.
 5. Prędkościomierz na rowerze przechodzi diagnostycznych.

Przed uruchomieniem wymagane zaprogramowanych parametrów urządzenia komputerowego. Dla tej wartości średnicy kół wykonane są z bazą danych, ich obwodzie.

Jakie są możliwości prędkościomierza może być pomocne do konkretnego użytkownika?

Velospidometr należy wybrać, w zależności od sposobu jazdy i zadań osobistych. Najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie jest to rower górski będzie silnym modelem, który informuje o średniej i aktualnej prędkości przemieszczania się, pokonując dystans.

Rowerzyści, którzy zostali przeszkoleni do zawodów autostrad, należy zwrócić uwagę na bardziej zaawansowanych urządzeń o wysokiej precyzji stoper, licznik kalorii.

Jak dla podróżnych, dla nich odpowiedni rower wielofunkcyjny prędkościomierz wyposażony nawigator, który będzie decydować o wyborze optymalnych tras.