772 Shares 6758 views

Czym jest bystrza rzeki: pokonywanie przeszkód wodnych

Wśród zwolenników aktywnego wypoczynku turystów po raz pierwszy wziąć „ekspertów woda”. Tylko ci, którzy rafted rzek, wyobraź sobie, co Rapids rzeka, wodospady, wyrafinowany łóżko i całkowicie zbieżne z naturą. Rafting na drogach wodnych wymaga nie tylko wysokiej jakości sprzęt i zdolność do pływania, ale także dobre przygotowanie fizyczne.


Co może być stopiony

Zanim na siebie, aby zrozumieć, co bystrza i inne przeszkody wodne początkujący niezbędne do określenia środka transportu. Ich są kilka:

  1. Kajaki. Pojedyncze wąskie kąpielisko, które wymagają uprzedniego przeszkolenia ich zarządzania i zdolność do podejmowania decyzji w sytuacjach ekstremalnych.
  2. Kajaki. Częściej – podwójne; w wyścigach sportowych i zespołowych – do czterech osób. Wioślarze są ułożone jedna za drugą.
  3. Katamarany. W pełni zgodne z reprezentacjami z nich: dwie łodzie ze sobą połączone. Zazwyczaj są one przeszczepione krokwie, przeszedł wzdłuż dróg trzeciej kategorii (ale wiele nie przechodzą).
  4. Tratwy. Wielomiejscowe (2 do 6) naczynia nadmuchiwane. Od 2003 roku, oddzielna rafting uznawane sportu w Rosji, ale często jest to znak handlowy – tratwy są wykorzystywane do raftingu nie-sportowców na spokojnych rzekach. Naturalnie, przeszkolonych ludzi nie wie, że podróż jest bystrza rzeki.

Początkujący pierwsze szlaki turystyczne przechodzi przez najbardziej prostych rzek w zespole i zawsze pod nadzorem instruktora.

Trudność trasy klasyfikacja

Międzynarodowy Rejestr rzeka dzieli się następująco:

1 kategoria. Prosta droga z delikatnym przepływu i okazjonalnych mielizny.

2 kategorii. Umiarkowany trudność: obecność pierwotnych ograniczeń w niektórych segmentach przepływie amplifikacji trasy.

3 kategorii. Wyrafinowany rzeki. Liczne przeszkody, niektóre z nich są dość wysokie i są w stanie blokować widok. Linia ruchu można prześledzić na napływ. Tylko z tej kategorii turystów wodnych zaczynają zdawać sobie sprawę, że ta rzeka bystrza i jak powinny one być „wygrać”. Jednak te rzeki są po prostu nauczyć jak pokonać różne przeszkody; możemy powiedzieć, że jest to ostatni z stosunkowo łatwy trasie.

4 kategorii. Zwiększona złożoność. Kierunek ruchu w progu nie jest oczywiste, konieczne może być ich badanie wstępne. ruch wody potężny niezbędne do ciągłego manewrowania.

5 kategorii. Jest to bardzo trudna trasa. Obowiązkowe badanie wstępne, ciągłe przeszkody należą wodospady.

6 kategorii. Niezwykle skomplikowane rzeka. Dostępny tylko dla profesjonalistów.

W rosyjskiej progów klasyfikacyjnych pierwszych dwóch kategorii są połączone i traktowane jako prosty, dostępny dla początkujących. Trzeci jest związane z średnim stopniu trudności, czwarty jest przeznaczony dla sportowców ćwiczących regularnie. Reszta – nawet dla profesjonalistów.

Czym jest Rapids rzeka w zakresie żeglugi

Jednego kamienia Ledges sportowców na przeszkody nie są brane pod uwagę. Progi ujmuje obszary z kropli wody, w łącze, w bliskim sąsiedztwie, fragmentów skały – plus tak zwanej „fali stojącej”. Pokonywanie przeszkód wodnych, z punktu widzenia menedżerów wody, zaczyna się od poziomu skomplikowania, gdy minimalna odległość między nimi przechodzić, a prąd wody jest znacznie zwiększona. Zbliżając się do kaskady doświadczonych wspinaczy określić dźwięk i zmienić natężenie przepływu.

Zwłaszcza przejście z przeszkodami

Jak dokładnie Rapids, w zależności od rodzaju sądu, w którym pływały turystę. Musi brać pod uwagę wielkość i projekt łodzi, natężenie przepływu oraz obecność polewa Jets, który może odwrócić się i uderzył w przeszkodę. Najczęściej prosty bariery, gdy kanał jest oglądany łatwo uchodzić z Riptide. W bardziej złożonych progów wymagany manewr. Na większości trasy, począwszy od czwartej kategorii, jest wymagane, aby zatrzymać eksploracji.