513 Shares 2440 views

Ciekawostki o filmie: historia, charakterystyka, rodzaje

Film – jedna z najbardziej popularnych form sztuki. Jego twarz prawie wszystko. Ponieważ takiej ciekawości spowodować kilka interesujących faktów na temat filmu. W tym świecie, miliony ludzi są zaangażowane. Dla niektórych filmów – to tylko sposób dla zabicia czasu, a inni, że były one jego zawód. Ten rodzaj sztuki ma swoją historię. Choć nie jest tak długo, to w obfitości istnieją ciekawostki. O rosyjskim kinie i zagranicznych zachowanych wiele ciekawych legend.


Pierwszy film

Jego historia kina to z pierwszej połowy XX wieku. A palma w otwierając go do świata należy do francuskiego. Oficjalnie, pierwsze filmy za „przyjazdu pociągu na stacji La Ciotat”. Wielu widzów zgromadził na spotkanie z osiągnięciem braci Lumiere. Jednak z pokoju nie są zadowoleni z uśmiechami na twarzach i wykrzywioną grymasem przerażenia. Nie zna cudów kina i obywateli naprawdę myślisz, że oni trenować jazdę.

Jeśli jednak przeczytać kilka interesujących faktów na temat filmu, staje się jasne, że „Pociągiem” – nie pierwszy, a nawet drugi dziełem braci Lumiere. To był udany doświadczenie 653-te rzędu. I zdjęli po raz pierwszy w filmie jak pracownicy opuszczają fabrykę.

Jeśli zagłębić się w historię, widzimy, że nie był to pierwszy film. Nawet przed tym Lui De Prins wziął „Cinema” w swoim ogrodzie, który trwał tylko kilka sekund. Ale praca ta nie została przedstawiona na widzów, ponieważ w historii kina jego nazwisko jest znane wielu.

Wiele lat później, spadkobiercą księcia Lui De ochotnika, aby udowodnić, że jego poprzednik powinien być nazywany założyciel kina. Jednak pierwszą rzeczą stracił. Nadal walczyć o mistrzostwo prawego człowieka nie mogła dłużej – został zastrzelony przy wyjściu z sali sądowej. Niestety, kilka ciekawych faktów z historii kina nie zawsze malowany w lekkim tonie. Przez lata rozwoju przemysłu było wiele tragicznych wydarzeń.

Pierwszy rosyjski Film

Pomimo faktu, że historia Rosji 19-20 wieków jest prawie w całości składa się z ciężkich dla narodu wydarzeń, takich jak wojny i przygotowuje rewolucję stan, o sztuce i nie zapomni. Nie daleko w tyle imperium, oraz w rozwoju nowego gatunku – Kino. Pierwszy obraz został wydany w 1908 roku.

Jeśli czytasz interesujących faktów na temat kina rosyjskiego, można się zastanawiać, wybrany na pierwszego filmu motywu. To była historia Stenka Razin, słynnego buntownika, którego nazwa od dawna tabu. Szczególnie interesujący wydaje się w kontekście rozwijającej się akcji rewolucyjnej. Film został nazwany "Libertines Ponizova". Trwało to zaledwie siedem minut, co wydaje się nieistotne do naszych czasów, ale za te lata, to było wielkim osiągnięciem. Fabuła została oparta na piosence „Ze względu na wyspie do pręta.”

Najdroższy film świata

W celu stworzenia prawdziwie spektakularny i ekscytujący film, trzeba wydać dużo pieniędzy. Pomimo faktu, że się tak niemal co roku urzekające obrazy, najdroższe z nich jest „Titanic” dyrektor Dzheymsa Kemerona. Historia strzelanie wypadek ubiegłego wieku było ponad 200 milionów dolarów. Na budowie „Titanica” na początku ubiegłego wieku, zajęło mniej pieniędzy niż w nakręcenie filmu o nim.

Część sumy wydano na pracy kaskaderów. Wszystko co widz widzi na ekranie, to było naprawdę dostarczane i odtwarzane przy minimalnym wykorzystaniu grafiki komputerowej. Najtrudniejszy etap na chwyt był taki, w którym statek jest podzielone na dwie części, a pasażerowie pływające w wodzie. Aby utworzyć ten punkt został wykorzystany cysternę o pojemności 77 milionów ton wody. Jest umieszczony na statek, pokazując „Titanica”.

Głównym mężczyzna obraz postać Jacka na działce zarabia na życie poprzez malowanie ludzi. Wszystkie jego szkice, które zostały pokazane na ekranie są przez Camerona. On również stworzył słynny obraz, który pokazuje Rose. Ale to tylko praca musiała być pokazany w lustrzanym odbiciu, ponieważ reżysera – leworęczny.

Dekoracje dla filmów

Widz 21 wieku używany, aby zobaczyć na ekranie różne krajobrazy. Nie był zaskoczony ani wnętrza bogatych i biednych domów i widoki odległych miast, krajobrazów lub wymyślone planet i krajów. Jednak na początku tworzenia takiego kierunku sztuki znamienity tego bogactwa powrotem plany nie zostały jeszcze. Jeśli czytasz interesujących faktów na temat filmu, widzimy, że w tych latach, to był ściśle związany z teatrem.

Dekoracje na scenie nie wymaga szczegółowej analizy. Widzowie, którzy byli w tylnym rzędzie, nie mogli zobaczyć wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Ta sytuacja zmieniła się dramatycznie, gdy staliwa usunięte w kamerę. Teraz malowane dekoracje wydawało sztuczne i przyczyna odrzucenia publiczności.

Po raz pierwszy mówił o problemie następnie nieznanego młodego artysty B. Mukhin. Ciekawostki o rozmowie film o Rosji przez jakie trudności musiał przejść geniuszy. Mukhin nie wyjątkiem. Zaproponował użycie elementów trójwymiarowych i prawdziwymi drzwiami i oknami w produkcji tle. Przez długi czas przez jego pomysłów odrzuconych. One krytykowane, a nawet nadużywane. Jednak Mukhin zapewniła, że jego idea została wykorzystana przez co najmniej jednego strzału. Gdy płyta jest oglądany, stało się oczywiste, że proces tworzenia filmów nie będzie już takie samo. Tradycji teatralnej scenerii zniknął.

Kevin sam w domu

Być może najbardziej kochał Film Boże Narodzenie i Nowy Rok dla dzieci z różnych krajów jest nadal komedii „Kevin sam w domu”. Zachowane interesujących faktów na temat filmu, który od dawna rozebranego do cytatów i nie znudzi przeglądowi każdy zimowy urlop.

Wielu chciałoby znaleźć film, który wygląda i potem używa, aby chronić swój dom, Kevin. Jednak dramat gangsterski został wynajęty specjalnie dla komedii, oprócz niej, ona nie istnieje. Kilka zwrotów stały się tak popularne, że w kontynuacji filmu „Home Alone” pojawił się i rozwój fabuły dzielnych facetów 30s.

W rodzinie Kevina miała dzieci w różnych latach. Najstarsza z nich zdobyło kochanków. To Kevin dowiaduje się, kiedy był w pokoju starszego zdjęcie brat dziewczynki. I to wydaje się odrażający do niego. Ale dyrektor nie odważył się wziąć obraz dziewcząt realnie istniejących, aby nie generować w nieszczęśliwych kompleksów. Następnie z załogą młody człowiek został wybrany, co spowodowało makijaż i perukę. To właśnie on był „femme fatale” w życiu starszego brata Kevina.

Pierwszy w swoim gatunku

Zachowane interesujących faktów na temat rosyjskiego kina, który stał u początków powstania nowych gatunków. Na przykład, pierwsze horrory były jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego wieku. W 1909 roku wydał „Wii” w reżyserii Goncharova. Nowoczesne widzowie docenią ten obraz nie jest możliwe, jak to zostało utracone. Ale wkrótce po wydaniu pierwszego filmu w gatunku pojawiły się i inne. Już w 1910 roku film world „O północy cmentarz” został przedstawiony.

W 1979 roku pojawiły się pierwsze radzieckie myśliwce „Piraci z XX wieku”. Ciekawostki o filmie czasami zaskakujące. Jak, na przykład, że po tylu radzieccy chłopcy i dziewczęta ponieść karate. To właśnie w tym pasie po raz pierwszy zobaczyłem ten rodzaj sztuki walki. I oglądaliśmy „Piraci” przez wielu. Przez długi czas pozostawał film rekord liczby widzów w teatrze.

Rok później pojawił się pierwszy radziecki film-katastrofa „załogi”, hit i zakochać się w wielu widzów. Jego cechą jest to, że jest dwuczęściowa. Pierwsza część historii – melodramat krajowy. Druga – to film katastrofa.

Najdroższe rosyjskiego filmu

Nie tylko w krajach zachodnich są skłonni do wydawania pieniędzy w celu zapewnienia dobrego filmu. A w historii kina narodowego są obrazy, które kosztują okrągłą sumę. Tak więc, najdroższe jest uważany za cztery części filmowej adaptacji powieści L. Tołstoja „Wojna i Pokój”. Ciekawostki o filmie zawierać informację, że strzelanina ma kosztować $ 100 mln. Nawet jak na standardy naszych czasach mamy ogromną ilość. Ekranizacją odniosła sukces w biurze krajowym box. Wzięło w nim udział wielu obywateli ZSRR, które pozwoliły wrócić prawie połowę kosztów filmu. Ponadto obraz z „Wojny i pokoju” został wysoko cenione w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Ciekawostki o kinie rosyjskim często mówią nam o koszt filmowania. Na przykład, nadal pozostaje tajemnicą, ile koszt usunąć obraz, „Brother”. Nazywane są różne ilościach.

wierni widzowie

Ciekawe fakty z historii kina, nie tylko związanej z aktorów i reżyserów, ale także z publicznością. Więc zachować historię jak Elvis Presley wynajął dla siebie całą salę kinową na noc, do zapoznania się z nowościami kina. W tych latach, jeszcze nie istnieje i salon sprzętu wideo do oglądania filmów w domu. Musiałem więc albo pójść do kina, lub być zadowoleni z opowieści przyjaciół i znajomych.

Teraz teatr jest w prawie każdym mieście. Ponieważ następny temat badań było to, że często chodzi do kina. I to również związane kilka interesujących faktów na temat filmu i filmach. Okazało się, że w Europie najbardziej oddani widzowie byli Irlandczykami. Przeciętny kino irlandzkie odwiedza 4-5 razy w roku. Ale inni Europejczycy rzadko spojrzeć w halach więcej niż jeden raz.

Trochę więcej na temat aktorów i bohaterów

Każdy wie, że aktor może obrazić każdego. Ale niektóre historie o luce można nawet trafić na prawdziwe cyników. Tak, niestety okazało się Grety Garbo za udział w filmie „Dwulicowa kobieta”. Ta praca nie została doceniona zarówno przez krytyków i publiczności. Prasa posiada szereg artykułów i plotek, które zwykle towarzyszą każdą awarię dowolnego aktora. Ale Garbo była prawdziwa porażka. Wyszła z kina i przeniósł się do Nowego Jorku. Od tego czasu, aż do jego śmierci, ona nie komunikować się zarówno z mediami lub wentylatorów i wyszedł na ulicę tylko w okularach.

Nie tylko młodsze pokolenie przyciągnęło interesujących faktów na temat filmów dziecięcych. Wybrany ten problem i historyków, którzy zdecydowali się dowiedzieć, co dzieci są urocze postacie często ekran dostosowań. Tak więc, najbardziej popularny był Kopciuszek. Nieco gorsze jej muszkieterów, Romeo i Julia i Don Kichota.

Ile magiczny świat stworzony na niebieskie ekrany, więc wiele osób przyniesie kilka ciekawych faktów na temat radzieckiego kina, obcego, nowoczesne i zatopiony w zapomnienie. Kino posiada wiele zabawnych i tragicznych historii. I wielu z nich na równi z wymyślonych światów są godne są przedstawiane do widza.