610 Shares 9217 views

Rura wydechowa: gatunek celu niewydolność

Każdy pojazd wyposażony jest zarówno do spożycia i układu wydechowego. Wielu może pomyśleć, że rura wydechowa – to jest po prostu kontynuacją kolektora wydechowego, który jest wykorzystywany wyłącznie do produkcji spalin bez dobra na zewnątrz silnika. Do pewnego stopnia jest to prawda, ale jej bezużyteczność jest dyskusyjna. Przede wszystkim warto powiedzieć, że układ wydechowy jest dość złożony i jest wynikiem długich obliczeń, które zawierają wartości, takie jak średnica, kształtu, długości i objętości rezonatora i tłumika.


Rury wylotowe mogą być wykonane z różnych materiałów odpornych na ciepło, lekki, ze stali nierdzewnej, chromu, i tak dalej. Wszystko zależy od warunków temperaturowych w ramach którego będą one działają, jak są one widoczne na zewnątrz. odgrywa również ważną rolę jako ciężar układ wydechowy wymiana odbywa się często w celu ułatwienia samochód stał się bardziej dynamiczny.

Teraz, o średnicy. Rura wydechowa zwiększonej średnicy ma większą przepustowość, poprawiając w ten sposób wentylacji silnika. Ponadto, ciśnienie w układzie jest wielce zmniejszone, a co za tym idzie, redukcja szumu i wylot gazu. Oczywiście, każdy właściciel samochodu nie będzie przeszkadzało w celu poprawy szybkości samochodu.

Rury wydechowe są często wykonane ze stali nierdzewnej. Fakt, że mają one podwyższoną temperaturę topnienia i są lekkie i idealne właściwości antykorozyjne. Plus, stal nierdzewna jest łatwiejsze do przetworzenia, ponieważ jest bardziej miękki niż inne gatunki metalu.

Jeśli silnik ma dużą objętość, rury wydechowej może być podzielony na dwa strumienie. Istnieją przypadki, gdy rura odbiór z zespołu odchodzi sam, ale tłumik ma szerokość całego samochodu, więc z niego pochodzą dwie rury.

Najczęściej można spotkać układu wydechowego, w którym na co 3 lub 4 cylindra przymocowany ich kolektor wydechowy, rurę wydechową, która jest po prostu kopiowane. Taka konstrukcja jest szeroko stosowany w silnik typu V, ponieważ ich widelec nie jest trudne, a jego objętość jest zasadniczo równa trzem litrów lub więcej. Silniki o niskiej głośności, system taki nie ma zastosowania, ponieważ tylko zwiększa koszty samochodu bez widocznych usprawnień, taka zmiana staje się wyłącznym właścicielem tej inicjatywy.

Dość często, problem z układu wydechowego jest jego odkształcenie. Oczywiście, w naszym kraju, to sytuacja nie jest niczym niezwykłym, ponieważ jakość naszych dróg jest dobrze znane. Kierowcy w takich sytuacjach są pytając: „Czy nie jest to szkodliwe dla silnika?”. Tak, to nie jest krytyczna. Oznacza to, że eksploatacja samochodu można kontynuować w tym samym trybie, który został przeprowadzony, ale do wymiany uszkodzonego odcinka system powinien w możliwie najkrótszym czasie. W tym celu wszystkie systemy sprawiają, składany, aby być w stanie przeprowadzić tę procedurę łatwiejszą i bez konieczności wymiany całej sekcji.

Wielu właścicieli samochodów uważają, że układ wydechowy nie wymaga żadnej konserwacji. Jest to częściowo prawda, ale są pewne niuanse. Przede wszystkim, trzeba monitorować jej stan na zewnątrz, tak aby nie pojawić się na sytuację opisaną powyżej. Należy również jazdy, aby pamiętać, że rura wydechowa – jest to najniższy punkt pojazdu. W przypadku pali lub w inny sposób uszkodzić rurę wymiany nie jest konieczne, aby pociągnąć za drastyczny wzrost poziomu hałasu otoczenia, jazda się niewygodne.