816 Shares 5327 views

Co to jest kabel FTP, gdzie jest on stosowany

Internet staje się każdego dnia coraz więcej nowych użytkowników. Gdy jest to niemal cały świat potrzebuje swoich usług, łącząc za pomocą różnych sposobów. Jednym z najbardziej popularnych typów organizacji jest podłączenie kabla FTP 5e, który jest często nazywany „skrętka”.

Jego zastosowanie w praktycznie wszystkich ważniejszych sieciach przewodowych ze względu na fakt, że ma dość niską cenę, która pozwala wielu dostawców Internetu, aby połączyć ich abonentom za darmo, bez opłat, nawet dla urządzeń z wysoką jakością pracy i stabilnej transmisji sygnału. Wykonana takiego kabla (skrętka FTP) najczęściej stosowany i popularny materiał do komunikacji.

Zazwyczaj składa się ona z ośmiu przewodów, skręconych ze sobą parami. Dokładniej, cztery pary może się wewnątrz osłony polietylenowej kablu skręconych przewodów. Ponadto każdy pojedynczy drut jest umieszczony w swoim własnym powłoką z polietylenu. Ponadto, posiada specjalną ochronę przed przebiciami prądu i innych zakłóceń elektromagnetycznych, które mogą wystąpić w obwodach elektrycznych i mają negatywny wpływ na przewodach komunikacyjnych. Dlatego kabel FTP i skrętka.

Faktem jest, że aby pozbyć się wpływem pola elektromagnetycznego nie działa, więc drut para skręt do tego wpływu wywieranego na nich równomiernie, nie stworzyć różnicę potencjałów. Tak więc, ten kabel może zapewnić stabilną komunikację bez zakłóceń.

Do tej pory, istnieją inne przewody do stworzenia stabilnego połączenia z Internetem, ale kabel FTP 5E jest najbardziej optymalny. Ma niską cenę (w przeciwieństwie do innych, lepszych materiałów) i mogą zaspokoić zapotrzebowanie na transmisję danych, praktycznie bez specjalnych wniosków każdego użytkownika. Ma także dobre właściwości techniczne, umożliwiając jej zginać, złożyć i nosić, nawet w najbardziej niewygodnych miejscach.

Dla ułatwienia montażu wszystkich przewodów, co jest kabel FTP, oznaczonych odrębnym kolorem. Każda para ma swój własny znak, ale dlatego, że dwa przewody nie mogą być takie same, drugi z nich są pomalowane na pół, pozostawiając nietkniętą kawałek białego. Dlatego, usuwając wierzchnią warkocz widać przewód niebieski i niebiesko-biały, pomarańczowy i pomarańczowy i biały, brązowy i brązowo-białe, zielone i zielono-biały.

Istnieje specjalny system frezy, gdzie każdy przewód, który posiada kabel FTP, przeznaczony jest do określonej lokalizacji (w zależności od ich koloru). To znacznie ułatwia instalację i późniejszego utrzymania, ponieważ instalator nie wie dokładnie, co odpowiada konkretnej drutu, które funkcje są przypisane do niego. Ale mogą być połączone w dowolnej kolejności, o ile oba końce kabla odpowiadają tym samym gniazda na obu urządzeniach. Oznakowanie kolorem jest podana tylko ze względu na standaryzację sieci i samych drutów zupełnie tak samo, bez względu na to, jakiego koloru są oznaczone.