408 Shares 7336 views

Melkozaglublenny założenia: koncepcja i urządzenia

Ponieważ grunt pod budowę fundamentu nie zawsze jest taka, byłoby pożądane, istnieją różne rodzaje technologii i budowy fundamentów budynku. W ostatnich latach popularne w glebach falujący staje melkozaglublenny fundacja. Jego osobliwością jest fakt, że jest położony na płytkiej głębokości: około pół metra. Czasami karta jest produkowany bezpośrednio na powierzchni ziemi. W tym przypadku, obrzęk siłom małą bazę dotykowy lub nie odnoszą się do niego w ogóle.


APARATURA melkozaglublennogo układ podstawa obejmuje poduszkę tłucznia i piasku gruboziarnistego frakcję o grubości 30 cm. W prawie nie występują poduszki nierównomierne odkształcenie. Wymiary poduszki są ustalane indywidualnie w każdym przypadku. Aby w końcu piasek nie stracił swoich właściwości, fundament powinien być dobrze pokryte izolacji.

Na glebach objętych dźwignąć, melkozaglublenny fundament pas typu muszą być mocne i sztywne. Osiąga się to poprzez połączenie podstawy każdego z elementów w postaci jednolitej struktury. Jeżeli fundament jest budowany przy użyciu pali, to oni też muszą być połączone ze sobą za pomocą specjalnych belek. Jednak, jeżeli wszystkie startery wystarczająco wytrzymałe i silne, wiązanie pomiędzy elementów fundamentu są opcjonalne.

Melkozaglublenny fundamentem jest również popularny ze względu na jego układ z dużej mierze oszczędność materiału budowlanego. Złożoność reprezentowana przez podstawy jest również znacznie zmniejszony. Jednak na podstawie norm budowlanych, użyj tego typu fundacji jest pożądane w tych przypadkach, gdzie głębokość zamarzania gleby wynosi nie więcej niż 1,7 m.

Jeżeli gleby są dość silne i nie podlegają dźwignąć, poglądy prezentowane przez Fundację mogą być łatwo wykorzystane do budowy niskich budynkach.

Na obszarach o zmarzliny fundamencie melkozaglublenny stosowanie jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy budowa zostanie wzmocniona i chroniona przed odkształceniem w przypadku rozmrażania gleby.

Podczas budowy fundamentu zawsze musi uwzględniać stopień nasycenia gleby wodą, ponieważ wilgoć jest główną przyczyną mróz falowanie. Dlatego, tworząc fundamenty nie mogą używać dużych ilości wody. A w przypadku deszczowej pogody konieczne jest zapewnienie jakościową usunięcie wilgoci z tej części, w którym struktura podstawy jest zamontowany. Należy również zadbać o ślepym obszarze wokół fundacji, która nie pozwoli wilgoci w ziemi w pobliżu bazy.

Melkozaglublennye fundacje na glebach objętych dźwignąć, zbudowany dla budowy budynków o niskiej wadze, więc konieczne jest, aby jasno określić, co jest brane materiał budowlany do budowy ścian oraz do obliczenia kwoty. Wzmocnienia fundamentów , można korzystać z prętów zbrojeniowych.

Gdy urządzenie tego typu fundacji nie pozostawiają je otwarte na zimę. Jeśli budujemy ścianę na zimę to nie zadziała, to najlepiej, aby ukryć podstawę materiałów termoizolacyjnych. Śnieg z powierzchni fundamentu nie jest konieczne do usunięcia, jak również zatrzymuje ciepło dobrze.