751 Shares 8548 views

Czym jest słód? Gdzie kupić słód? Słód Przepis na chleb

Czym jest słód? Jest to produkt naturalny, zostaną omówione w tym artykule. Z pewnością każdy zna swój cel, ale nie każdy wie, jak to jest, w jakich obszarach, w uzupełnieniu do warzenia zastosowania. Teraz nam określić maltozę (słód). Ten produkt, który jest otrzymywany z kukurydzy roślin uprawnych (jęczmienia, pszenicy, kukurydzy, ryżu).

Ekstrakt maltoza jest szeroko stosowany w przemyśle spożywczym do gotowania różnych potraw, napojów i pieczenia wyrobów piekarniczych. Jest również stosowany do produkcji wyrobów spirytusowych (whisky). Kup to nie jest trudne, ale cenny produkt może być wykonany własnymi rękami w domu. Dziś opiszemy szczegółowo przepis słodu.

poznawcza informacji

W naszych czasach, do jego produkcji jest bardziej powszechnie stosowane sprężyny i jęczmień ozimy, ale czasami jest to zrobione dla tych celów i pszenicy, zwłaszcza do wytwarzania lekkiego piwa. Wybór zależy od kryteriów ekonomicznych i różnych wytworzonego produktu. Czym jest słód? Jest głównym składnikiem, bez którego niemożliwe jest zrobić napar najwyższa jakość piwa, whisky i chleb.

I wszystkie dzięki zawartości użytecznych enzymów, które stanowią aminokwasy i cukry proste. Mówiąc najprościej, maltozę – źródło cukru, później zamienia się w dwutlenek węgla i alkohol. On również daje potrawie miły smak i kolor.

technologii przetwarzania surowców

Nasiona pierwszy etap moczenia, a następnie suszenia i kiełkowania. Że pierwszy okres jest podstawą do produkcji wyrobu. Właściwa słodowania jest stworzenie wymagania: wystarczającą wilgotność, optymalną temperaturę i tlen. W procesie pęcznienia utworzoną diastasis i kwas węglowy.

W etapie kiełkowania formowanie tych elementów odbywa się intensywniej: Substancja sucha maleje w nasionach, w wyniku czego pojawiają się glukozę, maltozę i sacharozę. Svezheprorosshy muszą słód suszy się w temperaturze, która ulega głęboki biochemicznych, fizjologicznych i zmian fizycznych. Kiełki mają gorzki smak, w tym czasie stają się kruche i łamliwe.

Wykorzystanie i zastosowanie

Teraz przypominam sobie, że tego słodu. To kiełkujących, wysuszono i produktu sproszkowanego z płatków. Jak widać, proces jej przetwarzania dość czasochłonne i wymaga szczególnej delikatności i uwagi. Głównym celem otrzymania – wytwarzanie enzymów, które są potrzebne do rozszczepiania białek.

W Rosji, ogromny popyt cieszył czerwone słód żytni. Był on używany w warzeniu piwa, słodyczy, pieczenia chleba i napoju (Kwas, piwo). Fermentowane (czerwony) forma tego produktu daje danie bogaty smak, wspaniały smak i barwę. Red słód chleb poprawia jakość mąki sprawia, że ciasto bardziej elastyczne i pieczenia strukturę miękkiej, porowatej i pikantnym powietrzem.

To naprawdę jest przyjazny dla środowiska produkt, który zwiększa trwałość dań gotowych oraz korzystny wpływ na organizm człowieka. W swojej strukturze istnieją specjalne substancje, które spowalniają wchłanianie węglowodanów i tłuszczów, a także wpływa na stabilizację cukru w osoczu krwi. Ponadto, słód wzbogacony w substancje mineralne (selen, cynk, mangan, chrom, magnez), które biorą udział w regulacji wydzielania insuliny.

Preparat domów słodu. Przygotowanie surowców

Jeśli chcesz uzyskać wysoką jakość i produkt wysokiej klasy, należy spojrzeć na wygląd ziarna, z 90% kiełkowania. Nigdy nie bierz Świeżo zebrany surowiec mający niski stopień kiełkowania. Usuń uszkodzony, chwastów i inny rozmiar, ponieważ może zainfekować malt niebezpieczne bakterie.

etap moczenia

Do tego celu nadają się tylko dobrze oczyszczonej wody. Jego temperatura powinna wynosić około 8-10 ° C, teraz należy wziąć garnek żeliwny (pojemność trzech litrów) i wlać na litr żyta. Wlać tyle, by unosić się na szczycie nasion wody, a co sześć godzin, to ja. Za każdym razem po zmianie płynu rezerwy ziarna bez wody na godzinę, aby uczynić go „oddychać” (upewnij się, że nie jest dużo peremoklo inaczej słabo kiełkują).

Pamiętaj namoczeniu stałej temperaturze nie przekraczającej 15 ° C, prowadzi do dobrych wyników. Czas trwania tej procedury może potrwać nawet cały dzień. Im niższa temperatura, tym dłuższy moczeniu. Koniec procesu jest zdefiniowany następująco: Jeśli ziarno nie zginać, nie kłujący i nie złamać łatwo przebite, można przystąpić do kiełkowania.

kiełkowanie

Dno patelni został pokryty tkaniną x / bawełny i położył go na surowcach. Przykryć ściereczką. Kilka razy dziennie mix i utrzymywanie stałej temperatury +12 … + 15 ° C jest również codziennie natrysku wodą przez natryskiwanie. Procedura trwa przez pięć dni. Ziarna nie trzeba nawilżać jego ostatni dzień.

rozmarzenie

Fermentacja trwa cztery dni. Zanurz tacę z surowca w torbie i umieścić w ciepłym baterii. Nie zamykać. Gdy powiadomienia występowanie białej pleśni zamknąć torbę wygląd ciemny lub czarny czerwony – otwarty i mieszać. Na koniec żółknięcia obecności form i konkretnego zapachu jest normalny. Po upływie określonego czasu przeniesiono słodu (oddzielić skupiska) dziennie i suszy.

wysuszenie

Proces ten jest dość długi – trwa około 10 godzin. Rozłożone produkt na blasze, umieścić w piecu, stopniowo podnosząc temperaturę do 70 ° C (w ciągu 1 h). Następnie co 30 minut, mieszano i dzielenie. Koniec suszenia jest określana z procesu suchego oraz kolce, które powinny być łatwe do złamania.

szlifowanie

Schłodzić produkt w ciągu dnia, przesiać i usunąć zarazki. Zmielić w młynku do kawy lub blenderze aż do stanu mąki. Home słód sklep 30 dni w szczelnie zamkniętym pojemniku. Jest to czas, trzeba smakować produkt stał się nasycony. Przy wyjściu z jednego litra żyta odwrócił 700 gr.

Gdzie kupić słód chleb?

Słód można kupić hurtowy lub detaliczny zarówno online, jak iw sklepach w przystępnej cenie. Koszt 600 gramowych słoiczków waha się od 70-100 rubli, w zależności od producenta. Zastosować należy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Czym jest słód, niż jest to przydatne, iw jakim celu jest potrzebna, to jest teraz znane wszystkim.