201 Shares 4618 views

Ikona mierzone dla dziecka

Grzywny dekoracji cerkwie. Dreszczyk emocji i doświadczania każdego, kto przekracza ich próg. Obrazy świętych na ikonach, świece i szepczą modlitwy zanurzyć nas w tajemnicę komunii z Bogiem.


Kult ikon jest ważną częścią Prawosławia. Obraz świętych – okno do boskiego świata.

Znaczenie ikon

Poprzez ikonę za pomocą wiernych modlących się włączyć do Jezusa Chrystusa, Matki Bożej, świętych i aniołów. Ikona jest dowodem ich wizualnego obrazu, więc nie modlą ikonę, a mianowicie ten, którego twarz jest obecny na nim.

Pierwsza ikona była cudowna, i dał go do ludzi Zbawiciela siebie. Na ręcznik, wytarł twarz, objawia się jego wizerunek. Chory król Abgar modlił się przed tym obrazem i cudownie uzdrowiony.

Ikony wyrazić istotę chrześcijaństwa i nieść dobrą nowinę o Chrystusie, według prawdziwego istnienia Boga i są do niego prowadzących.

Jak wybrać patrona

W tradycji prawosławia nazwy narekat niemowlęcym świętego, który został wyróżniony na imprezie urodzinowej. Dlatego uważany był za patrona po chrzcie.

Jeśli rytuał odbywa się w starszym wieku, patrona wybrano zgodnie z ich nazwą lub jeden, który pozwoli na chrzciny. Saints soimennikov może być kilka. W związku z tym, należy wybrać z listy dzień pamięci, z których jest najbardziej zbliżony do daty urodzenia. Patrząc w przyszłość w kalendarzu, to znaczy po dniu narodzin.

Ten dzień jest dniem nazwa, a wybrany świętym będzie wstawiać się, pomocy i duchowym mentorem. Jednak Kościół nie zabrania select świętego, który jest bliski duchowo, takich jak zawód.

Ikona z wizerunkiem patrona, dzień, w którym obchodzi się dzień nazwisko, imiona nazw. Wykonana mieć każdy prawosławnego.

O ikon wymiarowych

Wymiarowa ikona odnosi się do nazwy obrazu. Jest napisane bezpośrednio do noworodka. Ta nazwa została nadana, ponieważ wielkość planszy ikona powinna odpowiadać wzrostowi dziecka oraz szerokość ramion w ósmym dniu od urodzenia, gdy zaakceptowany dać nazwę.

Zasadniczo, ikona jest obecny patron obrazu w pełni wzrostu. Ale czasami zamiast niego może być Zbawiciela lub Matką Boga, a po bokach – anioła stróża i szanowany w rodzinie patrona. Wymiarowa ikona powinna znajdować się w pobliżu kolebki dziecka lub po prostu w swoim pokoju.

Czy to możliwe, aby dać ikonę

Ikona może być przedstawione jako dar. Ale musisz zrozumieć, że Creed nie jest gwarancją ochrony i łaska Boga, tym bardziej nie może być talizmanem, talizman lub piękny mebel.

Jeżeli rodzice, bliscy lub chrzestnych chcesz dołączyć dziecku wiary, aby to zrobić lepiej od najmłodszych lat. W tym przypadku, pomiar ikonę dla dziecka będzie cennym ofiara i wraz z piersiowe krzyż staje się osobistym sanktuarium człowieka.

Uważa się, że ikona wymiarowe mogą być prezentowane i dorosłych. Taki prezent będzie pamiętał i drogi, a codziennie modlitwę do patrona będzie szczególnie płodne.

Szczególne znaczenie

Ikona mierzona jest wyjątkowy, jak wyszło na jaw, ludzi. Uważa się, że przyczynia się ona do powstania specjalnej duchowego związku z jego patrona. Nie jest konieczne, aby położyć szczególny mistyczne znaczenie w dokładnej wielkości wynik. To jest tylko przypomnienie dla ludzi jak mało kiedy się urodził.

Prawosławny odnosi się do obrazu ikony o błogosławieństwo i radę, a patronem prosi o niego przed Bogiem. A jeśli wiara jest chrześcijaninem prosząc głębokie i prawdziwe, to na pewno, aby uzyskać wsparcie.

Dlatego konieczne jest, aby zdać sobie sprawę, że ikona nie pomaga się, zachęca do modlitwy, służy jako przypomnienie Bożego i prowadzić wiernych do niego.

Historia trójwymiarowe ikony

Historia pojawieniem trójwymiarowych ikon, lub, jak się je nazywa, „kochanie”, nadana panowania Iwana Groznogo. To on nakazał pisanie pierwszego ikonę po urodzeniu syna. Wielowiekowa tradycja była przywilejem rodziny królewskiej.

W muzeach Kremla przetrwał osiem ikony wymiarowe trzy należą do rodziny Ruryka, a pięć – do Romanowów.

W epoce Piotra I stało się tradycją zanikać w związku z wszczęciem zachodniego stylu życia. Poszczególne przypadki pisania ikon wymiarowych zaczęły pojawiać się w naturze rodzin netsarskogo. Szlachta i wiem więc naśladowane Ancient rosyjski zwyczaj.

Ożywienie zainteresowania tego rodzaju ikonografii dzieje się w XIX – początku XX wieku, ale jest przerwana przez rewolucję.

Ikona mierzone dla dziecka przeżywa trzecią falę ożywienia w naszych czasach. Teraz ta tradycja stała się popularna.

technologia produkcji

Zamknąć dziecko faktycznie zdecydują się wziąć udział w tworzeniu ikony. Pierwszą rzeczą, którą trzeba określić, co zostanie pokazane w nim, że to historia: jest święte imię i data urodzenia, lub, na przykład, Dziewica w centrum i na polach – szczególnie czczony patrona.

W następnych ikonografów kroku bezpośrednio przystąpić do tworzenia obrazu w technice konwencjonalnej. Podstawą jest brane z limonki, sosna, klon, olcha pokładzie, w zależności od regionu, w którym znajduje się sklep.

Aby w płycie jest zniekształcone wzmocni swoją tylną stronę: osadzanie płytkiego nacięcia w poprzek włókien endoplazmatycznego i wypełnić cienkich Bale innych, bardziej sztywny, typu drewno, tzn shponiruyut.

Następnie płyta klejona specjalnym klejem na bazie ryb lub zwierząt klej jest nakładany po pavoloka. Ta warstwa tkanki konieczne do wygładzania podstaw wstrząsy.

Grunt, lub jak to nazywa, Gesso, – następny etap pracy, to jest dokonywane na podstawie karuk i kredy. Zastosowana warstwa po warstwie, każda starannie osuszono i wypolerowane.

Trzecia warstwa – jest bezpośrednio malowania. Pierwszy wyznaczony wzór obwodu. W następstwie nałożonej warstwy farby. Ona przygotowuje się do żółtek i zwiększył siłę, zwany egg tempera.

Obraz gotowy na wierzchu pokryta jest lakierem, dzięki czemu jest on zachowany w niezmienionej formie przez wiele lat.

Gdzie kupić ikonę

Dokonywanie ikony wymiarowe – działalność warsztaty malowania ikon, które są często pod auspicjami świątyni lub klasztoru. Są one wykonane na zamówienie.

Średni termin, który będzie gotowy do pracy, to około miesiąca.

Ikona ta nie może być tani, tak aby uniknąć wszelkich wątpliwości, jeżeli zamówienie jest konieczne, aby wziąć pod ceną konta i, oczywiście, opinie klientów o gotowej pracy do wykonania przez jedną lub innego warsztatu.

Mierzona Ikona wykonana w stylu, który zależy od szkoły artystów.

Istnieje wiele z nich, mogą się różnić pod względem geograficznym, jak Nowogrodzie, Moskwie, Psków, Kostroma.

Również różne ikony stylizacji szkół różnych założycieli. Byli znani artyści, malarze: Feofan Grek i Andriej Rublow.

Zamów ikony wymiarowe w Moskwie

Moskwa ikona wymiarowe mogą być wykonane w jednym z wielu warsztatach. Ich praca nie tylko zasługują Grateful opinie klientów, ale oznakowane i uświęcone przez Kościół prawosławny. Najbardziej znany i popularny, który bez wątpienia można zaufać – to następujące warsztaty:

  1. „Zmierzone Ikona” przy ulicy Serpukhov jest cała sieć oddziałów warsztatów. Ponadto w Moskwie, są one otwarte w Jekaterynburgu, Ufa, Krasnojarsku, Tula i Kałudze. Nowy projekt oferuje książki pisanie unikalne ikony malarzy Mount Athos, która ustanowiła stosunki przyjacielskie. Wykonany w stylu bizantyjskim ikonę wymiarowej (obraz nie może przekazać całą swoją urodę) jest arcydziełem ikonografii. Uważa się, że obrazy z tych miejsc mają skutek cudownego.
  2. Ikona malowania warsztaty „W imię św Alipiya Pecherskogo” znajduje się w kościele Matki Bożej ikonie „Radość wszystkich, którzy Sorrow”. Szacunek dla tradycji i ścisłego przestrzegania kanonów wybitnych malarzy mistrzowskich.
  3. warsztaty malowania ikon „Aleksandria” ma niepowtarzalny styl pisania, który jest oparty na starożytnej tradycji, ale jest szczególnie realistyczny sposób.
  4. Ikona Painting Workshop Iriny Ilinskoy. Jej założycielem jest ideologiczną inspirację i kreatywny zespół artystów. Jednym z działań – utworzenie nowej ikonografii, czyli pisanie, niedawno kanonizowanych świętych.
  5. Ikona malowanie warsztat „Tworzenie dziedziczenia” praca w tradycji miasta Władimir cechu malarzy. Oprócz pisania nowych obrazów, radzić sobie z przywróceniem starych. Można je nabyć w tych i innych.

Ikona na zamówienie w Jekaterynburgu

Unique – to cecha, która jest inna ikona wymiarowej. Jekaterynburg, jako centrum kulturowego regionu Ural i do ożywienia utraconych tradycji, w tym sztuki religijnej.

W mieście znajduje się kilka warsztatów, w których artyści tworzą dzieła sztuki malarskiej ikona:

  1. Warsztat „Mierzona Ikona” realizuje zlecenia związane piśmie wymiarowej, ślubu, nazwa, a także ikony świątyni.
  2. Warsztat „Tabor” został zorganizowany w 2006 roku. Zajmuje się nie tylko przy tworzeniu ikon, ale również malowanych kościołów. Przylega do szkoły w Moskwie i Jarosławiu malarstwa ikonowego. Uświęceni wykończone księża praca Wielkiego Klasztoru Krzyża dla mężczyzn.
  3. Stowarzyszenie „Canon” – zespół architektów, malarzy, rzeźbiarzy i gilders, są zaangażowane w dekoracji świątyń, utworzyć jeden zespół. W swoich pracach na tematy biblijne są ożywienia utracone Nevyansky stylu ikonografii.

W momencie nawrócenia do Boga lub świętych myśli powinny być wolne od spraw doczesnych, obraz ikony pomaga otworzyć swoje serce i skupienie się na szczerej i duchowej komunii.

Zachęcaj dzieci do szacunku dialogu z jego patrona. Te proste słowa, to jest możliwe, daleko od kościoła odpowiednie modlitwy powinny być wypełniona szacunku i czci dla świętego twarzy.