625 Shares 5298 views

Piłkarz Alexander Panov i jego szkoła piłki nożnej

Alexander Panov urodził się 21 września 1975 roku. Jego dzieciństwo odbyło się w rodzinnym mieście Kolpino (region leningradzki). W miejscu narodzin urodził się najsłynniejszy pseudonim – rakieta Kolpinsky'ego.

Młode lata

Czym był Alexander Panov w młodości? Biografia mówi, że Alexander był wśród tych dzieci, które nazywają się trudnymi nastolatkami. Zaczął palić wcześnie i pić alkohol.

Co zrobił Alexander Panov? Piłka nożna była jego jedynym hobby, która zmieniła jego życie. Jego pierwszym zespołem był "Izhovets", coachowany przez wspaniałego mentora dla dzieci V. I. Tymoszenko. To był ten człowiek, który w Alexander widział ogromny talent.

Sukcesy pokazać się w "Izhovtsev" Panov przeniósł się do klubu dla dzieci i młodzieży głównego klubu w Petersburgu – "Zenith".

Kariera klubowa

Pierwszy sezon w "Zenith" Panov spędził w podwójnym. Stopniowo zaczął dostosowywać się do nowego środowiska, postępu technologicznego i zrozumienia gry. Przemawiając za drugą "Zenith" w drugiej lidze, młody napastnik zdołał zdobyć 16 goli w 24 meczach, stając się tym samym najlepszym strzelcem mistrzostw. Nic dziwnego, że w przyszłym roku (w 1994 r.) Alexander stał się piłkarzem założenia klubu w Petersburgu. W Mistrzostwach Rosji w 1994 r. Młody strajk grał 25 meczów, w których był w stanie "podpisać" 4 razy w bramie przeciwników.

Jednak personel trenerski "Zenith", pomimo dość akceptowalnego dla początku wskaźników kariery, postanowił zrezygnować z usług napastnika. W następnym sezonie Alexander spędził w Vologdzie Dynamo. W tym klubie nigdy nie był w stanie włamać się do głównego zespołu, pojawiając się na boisku w trakcie mistrzostw tylko w 3 meczach, w których nie zdołał strzelić skutecznie. W 1996 roku Panov kontynuował karierę w Mistrzostwach Chin w szeregach klubu "Baokang". Utalentowany napastnik w nowym miejscu po prostu rozkwitł, demonstrując fenomenalny wynik – w 12 meczach Alexander zdołał zdobyć 19 goli.

Taka udana występ Panova w mistrzowskich mistrzostwach Chin nie pozostała niezauważona dla trenera Zenit Anatoly Byshovets. Postanawia podać Aleksandra do klubu w Petersburgu. Powrót Panova w "Zenith" był bardzo udany – stał się głównym piłkarzem zespołu. W latach 1997-2000 napastnik odbył 90 meczów w Mistrzostwach Rosji, w których udało mu się wygrać 25 razy.

Wysoka klasy gra na przyszłość zwróciła uwagę europejskich hodowców futbolu. W 2000 roku Panov zgodził się kontynuować swoją karierę we francuskim "Saint-Etienne". Niestety, wiele kontuzji nie pozwoliło Aleksandrze zagrać w nowym klubie – w 16 meczach był w stanie wyznaczyć tylko jeden gol. Po kolejnej nieudanej próbie zagrania w mistrzostwach Europy w ramach szwajcarskiej "Lozanny" gracz decyduje się na powrót do Rosji.

Od 2003 do 2007 roku Panov zmienił zespół dość często. W tym czasie udało mu się zagrać w Petersburgu i Moskwie "Dynamo", "Zenith" i Moskwie "Torpedo". Szczególnie pamiętny był naprzód sezon 2003, kiedy, mówiąc w pierwszej lidze dla Dynamo (Sankt Petersburg), był w stanie przekroczyć 23 bramki w 36 meczach.

W 2007 roku, ze względu na wiek i liczne urazy, Panov musiał zakończyć karierę. W 2010 roku Alexander podjął próbę powrotu do wielkiej piłki nożnej, zdobywając 2 bramki w 8 meczach w "Torpedo", ale te ostatnie były ostatnimi zawodami.

Reprezentacja zespołu narodowego

Po imponującej grze w mistrzostwach Chin i udanym powrocie do Zenit, Panov otrzymał pierwsze wyzwanie dla rosyjskiego zespołu. Pierwszy mecz główny zespół kraju, który odbył 15 listopada 1998 r. Przeciwko wice-mistrzom świata zespołu Brazylii. Gra zakończyła się wynikiem 5: 1 na korzyść "kreatorów piłkę".

Oczywiście najbardziej pamiętny mecz Aleksandra był grą w kwalifikacyjnym turnieju dla Euro-2000 z francuskim zespołem. Działając w czasie, gdy mistrzowie świata zostali pokonani w ich rodzimym "Park de Prens" z wynikiem 3: 2, a Panov był w stanie narysować podwójne uderzenie w bramkę Fabiena Bartheza.

Alexander był jednym z głównych kandydatów na wyjazd w ramach zespołu za Euro 2004, ale otrzymał kontuzje w meczu towarzyskim przeciwko Austrii na dwa tygodnie przed rozpoczęciem mistrzostw. Ta gra była ostatnią dla Panova w rosyjskim zespole.

Zawsze niepowtarzalną grą cieszył się fan Alexander Panov. Zdjęcie z artykułu pokazuje, jak doskonale kontroluje piłkę. W sumie, na poziomie narodowych drużyn, napastnik miał 17 meczów, w których strzelił 4 bramki.

Trofea i osiągnięcia

Alexander Panov – piłkarz, który ma kilka prestiżowych indywidualnych nagród:

  • Najlepszy strzelec i najlepszy piłkarz pierwszej Dywizji (2003).
  • Najlepszy strzelca drugiej ligi (1993).
  • Nagroda "Strzelec" (1999) jako najlepszy napastnik roku.
  • Nr 1 na pozycji w rankingu 33 najlepszych zawodników mistrzostw Rosji (1999 i 2000).

W ramach swoich klubów Alexander zdołał wygrać tylko jedno znaczące trofeum – w 1999 roku, jako piłkarz Zenitu Sankt Petersburga, podbił Puchar Rosji nad głową.

Problemy

Według niektórych autorytatywnych publikacji sportowych, po ukończeniu kariery zawodowej, Alexander upadł głęboko w depresję. W prasie wielokrotnie pojawiały się artykuły o jego nadmiernym upodobaniu do alkoholu. Teraz jednak Panov twierdzi, że udało mu się przezwyciężyć zły nawyk i skoncentrował się na amatorskich spektaklach szkolenia młodych talentów piłkarskich.

Także były napastnik pracuje jako analityk w wielu witrynach specjalizujących się w zakładach.

Szkoła piłki nożnej Alexander Panov

Panov wielokrotnie stwierdził, że rosyjski futbol musi być rozwijany od samego dołu. Długoletnim marzeniem rakiety Kolpino było otwarcie własnej szkoły piłkarskiej. Ostatnio udało mu się to zrealizować – wraz ze swoim przyjacielem i partnerem Alexei Cherenkovem założył szkołę piłkarską "Panther".

Finansowanie projektu niemal całkowicie spadło na Aleksandra i jego partnera. Obecnie były rosyjski napastnik poszukuje sponsorów do rozwoju szkoły piłkarskiej dla dzieci, zauważając, że na tym etapie potrzebujemy stabilnych zastrzyków finansowych.

Alexander widzi jego główne zadanie jako rozproszenie dzieci z negatywnego wpływu ulicy i dostosowanie procesu szkoleniowego. Obecnie w różnych miastach jest kilka grup. W "Panther" chodzi o dzieci w różnym wieku – od 4 do 16 lat.

Niestety szkoła piłkarska Panova nie ma jeszcze własnej bazy szkoleniowej. Teraz prowadzone są aktywne negocjacje z kierownictwem "Oki", która ma kilka boisk piłkarskich w Stupinie.

Również Panov zauważa znaczenie budowy stadionów i terenów piłki nożnej dla amatorów i dzieci. Uważa on, że jedynie poprzez rozwój infrastruktury piłki nożnej dla dzieci można podnieść ogólny poziom rosyjskich sportów.

Liga piłkarska Alexander Panov

Twórcy szkoły piłkarskiej "Panther" zorganizowali także ligę piłkarską Aleksandra Panowa. Głównym powodem jego powstania był przekonanie bohatera naszej historii, że proces szkoleniowy w piłce nożnej dla dzieci i amatorów musi koniecznie zostać połączony z prowadzeniem różnych turniejów.

Pod auspicjami Panova Football League odbywają się mistrzostwa dla graczy w każdym wieku. Szczególną uwagę zwraca się na mistrzostwa w zespołach dla dzieci, kobiet i weteranów. Turnieje odbywają się w formacie 5-do-5 i 8-do-8. Konkursy odbywają się w różnych miejscach.

W chwili obecnej Panov aktywnie zaprasza urzędników piłki nożnej i liderów terenów do współpracy w rozwoju ich projektu. Do tej pory możliwe było osiągnięcie porozumienia w sprawie pomocy z kierownictwem Amatorskiej Ligi Piłkarskiej.

Rodzina

Z żoną Panov spotkał się w szkole. Przykładowa dziewczyna o imieniu Galya natychmiast zdobyła serce przyszłej gwiazdy piłki nożnej. Później została jego żoną. Teraz szczęśliwa małżonka przynosi trzech synów – Timothy, Nikita i Kuzma.

Alexander Panov – piłkarz, który zdołał w życiu osiągnąć wiele. I do dziś jest aktywny, pełen witalności i energii. Możemy tylko życzyć mu sukcesu!