601 Shares 5188 views

Zdrowa żywność: kalorie kasza pszenna

Kasza z pszenicy grubo mielonej nie jest tak często pojawia się na naszym stole, ale to jest zupełnie niesłusznie zapomniane. Stosunkowo niska owsianka pszenicy kalorii, jak również wysoka zawartość witamin, minerałów i błonnika sprawia, że niezbędna jako dodatek i oddzielnym naczyniu.


Składniki płatki pszenne

Jeśli masz rodzinę małe dziecko, czy oglądasz masy ciała i zdrowia, kaszy pszennej – jest to produkt, który często musi być obecna w menu. Kalorii kasza pszenicy – 325 kcal na 100 gramów produktu. Nie tak trochę na początku, ale należy pamiętać, co rozumie się suche zboża, które podczas gotowania wzrostem objętości.

Produkt zawiera wiele węglowodanów (69 g). Nie spieszę się bać, tzw wolno węglowodanów. Oznacza to, że nie są one przekształcane w energię natychmiast. Aby je rozdzielić, organizm wymaga bardziej skomplikowany proces biochemiczny, który jest powolny. Energia wytwarzana jest stopniowo, zarządzający mają być wydane, ale jednocześnie czujesz pełny przez dłuższy czas.

Nie ma w tym wspaniałym owsianki i cennego białka, które są wymagane na co dzień. Zawiera on około 16 g kaszy Pszenica jest bardzo łatwy do strawienia i jest równie dobrze nadaje się na śniadanie i obiad (z dodatkiem warzyw, mięsa lub ryby). kasza pszenna kalorii pozwala mieć go, a na obiad, najlepiej nie później niż 6 pm.

Miłym dodatkiem: owsianka pszenicy jest bogaty w witaminy i minerały. Razem 100 gramów gotowego zbóż daje jedną trzecią dziennego zapotrzebowania witamin B1, B2, B3, B6, H, E i PP. Minerałów wapń, fosfor, cynk, miedź, mangan, selen, molibden, wanad, krzem, kobaltu.

Kalorie kasza pszenna

Gotowy owsianka nie mogą zaszkodzić postać, nawet jeśli dodać trochę masła. Wielkość porcji 100 g wyniesie 107 kcal, a także dobrą żywotność i nastrój długo.

Najczęściej do wytwarzania kaszy pszennej bierzemy semoliny pełnoziarnista pszenica. Ale nie jest to jedyna opcja. W dużych supermarketach również kuskus (jego wytwarzanie mielona pszenica zwilża walcowane w kulki i następnie suszono), a spęczniona (pszenica, działaniu pary i suszy, a następnie zmielony).

Przydatne właściwości

Korzyści z kaszy pszennej można mówić bez końca. Podajemy tylko główne punkty:

  • Posiada wzmacniające ze względu na duże ilości witamin i pierwiastków śladowych.
  • Ten produkt jest łatwy do strawienia, a kaloryczny owsianka gotowana pszenica nie jest bardzo wysoka, a dlaczego to jest zalecane dla wszystkich rodzajów diet, jak również dla małych dzieci.
  • Zawiera substancje przeciwnowotworowe z organizmu salda leki, metale ciężkie, toksyny.
  • Obniża ciśnienie krwi i wzmacnia ścianki kapilary, i normalizuje krzepliwość krwi.
  • Ze względu na wysoką zawartość manganu normalnego metabolizmu.
  • Krzemu i miedzi dać piękno paznokci i włosów, przedłużyć młodość skóry.
  • Regularne konsumowanie zbożowych pszenicy umożliwia normalizacji układu nerwowego.

dostaw energii to zboże to tylko na dobre, przyczyniając się do wzmocnienia tkanki i napełniania ludzkie ciało energią.

Przygotowanie: jak kalorii

Pszenica semoliny daje nam duże możliwości dla kreatywności w kuchni. Można gotować wspaniałe śniadanie, pyszne danie z boku do dania głównego, budyń na deser, w samym sercu to wszystko jest kasza pszenna na wodzie. zawartość kalorii z tego naczynia pozwala mieć go we wszelkich rozsądnych ilościach. Jest to tylko 82 kcal na 100 g gotowego produktu.

Twoje dzieci na pewno złapać wyobraźnia zboże zbóż mleka. zawartość kalorii tego dania jest znacznie wyższa, około 210 kcal na 100 gramów, ale liczba ta zależy od zawartości tłuszczu w mleku. Dla rosnącego organizmu będzie korzystać tylko można dodać suszoną danie owoców.

płatki pszenne byłby dobry dodatek do dań mięsnych, więc jeśli zależy Ci na rysunku, należy go wymienić ziemniaki i makaron, a nie zauważają, jak nawet obfity posiłek jest trawiona znacznie łatwiejsze i przyniesie mniejsze szkody.

płatki pszenne jak diecie podstawowej

To danie jest prawie nie ma przeciwwskazań, to jedyny przypadek, kiedy należy stosować ostrożnie, to jest zapalenie błony śluzowej żołądka o niskiej kwasowości. Owsianka jest doskonałym rozwiązaniem dla krótkiego mono-diecie. Bogata kompozycja nie pozwoli organizmowi cierpieć bez substancji witalnych. Uzdrowić ciało i stracić kilka kilogramów.

Jeśli chcesz zmienić swoją dietę, a nie tylko krótkotrwałą dietę planowania, kasza pszenna zapewni Ci jeszcze większej służby. Tylko jedzenia zamiast mniej zdrowej żywności (kanapki na śniadanie, chipsy ziemniaczane lub spaghetti na kolację), stopniowo zmniejszyć swoją wagę i ciało będzie dziękuję.

wnioski podsumowanie

zboża pszenica owsianka godne tytuł królowej. Dając stosunkowo mało kalorii, zapewnia organizmowi bogaty zestaw niezbędnych materiałów i daje możliwość spędzić dzień wesoły i pełen energii.