875 Shares 5820 views

fundusze Protivoprolezhnevye i ich rodzaje

Przez kapilary działanie rozprzestrzenia się do narządów wewnętrznych tlenu i składników odżywczych. ścianach statków i w porządku wykonania podczas ściskania przepływ krwi spada. Czasami człowiek nie porusza się więcej niż dwie godziny. W tym przypadku, przepływ krwi całkowicie zatrzymuje. Proces ten powoduje martwicę tkanek miękkich.


Jeśli nie używać środków przeciwodleżynowe, a następnie uderzył w martwicy mięśni i tkanki kostnej we wszystkich warstwach. Stopień martwicy określa głębokość procesu patologicznego. Istnieją cztery etapy niszczenia zostanie zwolniony.

Które części ciała podatnych na pokonaniu najbardziej?

Miejsce Edukacja martwica skóry zależy od postawy przyjętej przez pacjenta.

Najczęściej Odleżyny występują w następujących obszarach ciała:

 • Szyi, łopatki, sacrum i obcasy. W tym przypadku pacjent leży na plecach.
 • Obszar zgięcie kończyn, ponieważ skóra w tych obszarach jest różny stopień rozdrobnienia.
 • Kostki, gdy pacjent po jego stronie.

Jak pomóc w tej sprawie i aby zapobiec rozwojowi głębokiego uszkodzenia? Pierwszą rzeczą, aby określić przyczynę procesu patologicznego, należy zwrócić uwagę na czynniki prowokujące, i, oczywiście, odebrać specjalne środki przeciwodleżynowe (maści, kremy, żele, bandaże), przyczyniając się do pielęgnacji skóry chorego.

stopień martwicy

 • Pierwszy stopień. Przejawia się to w małym czerwonym bez rozbijania struktury skóry. Po lekkim masaż lub postawa ciała ulega zmienia.
 • Drugiego stopnia. Gdy jest zaznaczone zaczerwienienie, że nie wykracza nawet po zmianie postawy. Może powodować bolesne owrzodzenia, pęcherze, nadżerki, pęcherzyki, powierzchowne przyrosty. Struktura skóry jest uszkodzony.
 • Trzeci stopień wyrażone w głębokiej zmiany skórnej. Na tym etapie wszystkie warstwy zapaleniem skóry. Etap charakteryzuje się obrzękiem, wrzody z zagłębieniami i intensywnego zaczerwienienia. Wrzody są wypełnione zawartością granulacji żółtej lub czerwonej. Rany wydzielać nieprzyjemny zapach.
 • Czwarty stopień jest martwe owrzodzenia skóry z obfitości wypełniony czarnymi kawałkami skóry.

Przyczyny odleżyn

Główne przyczyny martwicy tkanek obejmują:

 • długo człowiek w pozycji leżącej (chorych z udarem mózgu, zawał serca, uszkodzenie rdzenia kręgowego, etc …);
 • nietrzymanie moczu;
 • zwiększone pocenie;
 • brudny i mokry len;
 • brak zdrowia skóry;
 • występowanie zmarszczek na arkuszu, przyciski z odzieży, okruchów w DNA;
 • naczyniowego i choroby serca;
 • obecność cukrzycy.

Przez szereg ważnych przyczyn martwicy obejmują:

 • Nieostrożne obchodzenie się z pacjentów obłożnie chorych.
 • Szybki zwrotny.
 • Rzadko pościel.
 • Szczypanie skóry łodzią, podczas której maleńkie naczynia włosowate wybuchnąć. dopływ krwi do tych obszarów jest znacznie zakłócone.

Protivoprolezhnevye oznacza w aptekach Mogileva prezentuje szeroką gamę różnych kremów i maści, opatrunki dla pacjentów cierpiących na odleżyny. Fundusze mogą zahamować proces martwicy tkanki skóry i znacznie poprawić jakość życia pacjenta.

Podstawy zapobiec odleżynom

Głównym zadaniem, które konfrontuje osoba opiekować obłożnie chorych jest do prowadzenia działań zapobiegawczych, aby zapobiec martwicy skóry. Odleżyny przynieść ludzki ból i bardzo trudne serwowane terapii. Zawsze łatwiej jest wydać procedur zapobiegawczych niż potępiać kogoś bliskiego niewiarygodnej cierpienia i długotrwałego leczenia.

Zapobieganie martwica obejmuje szereg działań, które są wykonywane w sposób ciągły. Konieczne jest, aby podkreślić kluczową zasadę: utrzymania powłoki ciała pacjenta powinna zawierać codzienne kąpiele i otarcia.

Środek główna zapobieganiu odleżynom

protivoprolezhnevye następujące środki są używane do celów profilaktycznych:

 • maści;
 • żele;
 • opatrunki;
 • materace;
 • poduszki;
 • Pierścień gumowy z gumy;
 • Napromieniowacze poprzez kwarcu.

Leczenie odleżyn

Patologiczne proces pierwszego i drugiego stopnia mogą być wyeliminowane w domu za pomocą takich środków, jak środki protivoprolezhnevye i leczenie jest przez dłuższy czas. Ale efekt jest tego wart. Odleżyny trzeciego i czwartego stopnia są eliminowane tylko w szpitalu.

Leczenie martwicy skóry obejmuje dwa etapy:

 • przywrócenie przepływu krwi do uszkodzonego obszaru;
 • oczyszczenie rany ropą i martwiczych wtrąceń.

Przywrócenie przepływu krwi jest możliwe z materacem, masaż, zmiany pozycji ciała pacjenta.

Dla oczyszczenia ran martwiczych i regeneracji specjalnymi bandażami są świadczone.

Według rodzaju wpływu na uszkodzonym obszarze odleżyn opatrunkowych można podzielić na dwie kategorie:

 • Czyszczeniem. ciągnąć ich ropę i wysięku.
 • Gojenie. Takie środki regenerację tkanki.

Podział jest dowolna, ponieważ wszystkie bandaże pomocy czyszczenia i przyspieszenie zdrowienia struktury skóry.

Anti-odleżyn opatrunki są w różnych formach:

 • produkty higieniczne Protivoprolezhnevye, które są używane do łagodzenia martwicy w łatwo dostępnych części ciała ludzkiego. produkty są zwykle stosowane w postaci kwadratu lub prostokąta.
 • Bandaż, przeznaczony do leczenia sacrum. Mają kształt motyla lub serce.
 • Produkty dla eliminacji odleżynom na piętach. Zastosowano opatrunek o kształcie motyla lub koniczyny.

Oczyszczanie opatrunki przed martwicą

Najczęstszym modelem opatrunków odleżyn są produktami o działaniu oczyszczającym. Do tej pory, wysoka wydajność ma zastosowanie „Gidrokola” „Gidrosorba” „TenderVet Aktiviti”.

Pałąk „Gidrokoll” jest stosowany do obszaru dotkniętego 3-8 dni. Pomaga oczyścić ranę, absorbuje ropę, przekształcając go w stan żelu.

Bandaż „Gidrosorb” pomaga tworzyć wilgotne środowisko rany, umożliwiając odrzucenie martwiczej tkanki i jej uzdrowienie.

Bandaż firma „TenderVet” „aktywny”, tworzone w postaci miękkich poduszek. Są one impregnowane rastrowej Ringer, który tworzy efekt ciągłego mycia rany na jeden dzień. Odrzucają martwiczych tkanek i promować regenerację uszkodzonej skóry.

Czyszczenie i pociągając dressing do głębokich ran

Jakie środki są przedstawiane środki protivoprolezhnevye? Rodzaje obliczone dla głębokich odleżyn z wysiękiem i obecność ropy, są zróżnicowane. Wśród nich jest „Sorbalgon” i „PermaForm”.

Podstawa „Sorbalgona” jest jałowy materiał, który wchodzi do zagłębienia rozległych odleżyn. Materiał pomaga absorbować ropa, czyści dno rany, zestalony, a następnie łatwo usunąć z rany. Jeśli dolna leżącej czysty materiał waty ma postać żelu, dezynfekuje rany i następujące z nich samodzielnie.

Bandaż „Permaform” to matryca oparta na gąbkę. Pochłania również ropa i wysięku. Usunięte bez bólu. Pozostawia środowiska sprzyjającego gojenia martwicy.

Środki do leczenia

Najczęstszymi narzędzia w postaci bandaży są „Atrauman” i „Branolind”. Jakie cechy zrobić te środki przeciwodleżynowe?

Pałąk „Atrauman” ma bazę siatkową. Pokryta jest bardzo cienką warstwą srebra i hydrofilowej maści. Narzędzie ma właściwość bakteriobójcze, zapewnia dezynfekcji ran i wspomaga szybką regenerację uszkodzonej części.

Pałąk „Branolind” składa się również z siatki, która jest impregnowana peruwiański balsam. Narzędzie ma działanie antyseptyczne i gojenia.

Przegląd żele

środki Protivoprolezhnevye zawierać większą część różnych żelach. Wśród marek kremów stosowanych w leczeniu martwicy skóry, należy zwrócić uwagę na następujące:

 • "Argosulfan" żel. Obecna podstawa środków sulfatiazol. To hamuje wzrost i namnażanie się patogenów. Substancje pomocnicze są jony srebra. Przyczyniają się do zwiększenia efektu terapeutycznego sulfatizola, a także przyczynić się do zahamowania rozwoju flory bakteryjnej. Hydrofilowa baza pieniędzy ma działanie przeciwbólowe, nawilża rany przyspiesza proces regeneracji. Stężenie bazą kremu ma działanie toksyczne. Leczenie tworzy odleżyny śmietana „Argosulfan” może być wykonywane przez otwarte lub stosowane równolegle okluzyjnego opatrunku. Preparat powinien być nakładany na całą powierzchnię rany dezynfekcji 2-3 mm grubości, dwa lub trzy razy dziennie. Przebieg leczenia wynosi 2 miesiące. Środki stosowane na codzień. Podobnie działanie wykazują np przeciwodleżynowe oznacza jako „Sulfargin” i „Dermazin”.
 • Cream "Iruksol". Struktura obejmuje kolagenazy oznacza chloramfenikol i enzymy pokrewne. Enzymatyczne środki oczyszczania zapewnia odleżyn, zapobiega rozkład dotkniętych martwicy pozbawia bakterii pożywka ma działanie przeciwbakteryjne. Nałożyć krem na skórę zdezynfekowane, preparat zapewnia szybkie gojenie uszkodzonych tkanek.
 • Maść "Levosin B". Podstawą preparatu jest levomitsitin posiadające aktywność przeciwbakteryjną. Również czynnik sulfadimetoksin że wspomaga gojenie ran, metylouracyl i miejscowo znieczulający trimekain. Maść wykazuje szybki efekt terapeutyczny. Pomaga oczyścić odleżyn ropy i wysięku i gojenia powierzchni zagrożonym. Jest on używany na codzień. Stosuje się go do powierzchni wyleczony i pokryta bandaża. Może jej wprowadzeniem do jamy ropy przez strzykawkę.
 • Oznacza "Levomekol". Poza metylouracyl oznacza zawarte w chloramfenikol. To narzędzie wspomaga gojenie ran. Stosuje się w obecności zakażeń i odleżyn, a także etapu procesu ropnego martwiczej.
 • Metronidazol krem. Jej podstawą jest substancją przeciwbakteryjną. Żel naniesiony na materiał opatrunkowe i pomaga wyeliminować zapach z rany. W obecności odleżyn dużą odprowadzania ropą lub wysięku zastosowania, opatrunki na podstawie pianki z metronidazolem. W obecności odleżyn suchymi opatrunki z hydrożelu.
 • Hydrożel „Intrasite” umożliwia oczyszczenie martwiczej tkanki, delikatnie dbając o skórę. Hydrożel stosuje się bandaż zewnętrzny, przesunięcie częstotliwości, które zależy od stanu rany. Narzędzie umożliwia szybkie oczyszczenie chorej tkanki, co dzieje się pod jego wpływem odcinkach płynie i ropą. „Intrasite„jest czysty amorficzny żel, który zawiera wodę, glikol propylenowy i karboksymetylocelulozy zmodyfikowanego polimeru.

Środki z odleżyn na pięcie

Przeciwodleżynowe oznacza dla obcasy prezentuje szeroki zakres. Wśród nich są szczególnie popularnym produktem, „Wygodne”. Jest on wyposażony w specjalny „uszy” do mocowania na nodze. Podkładka ma kolisty kształt ergonomiczny, który powtarza się zarysy pięty. Zastosowanie w leczeniu ran na powierzchni netto pięty bez objawów zakażenia martwicy.

Środki oferuje doskonałą ochronę zapalnej tkanki, jak również zapobieganie infekcji wtórnych. W zależności od wielkości zmian chorobowych zaleca się spożywanie 2-5 opatrunkowe czas ekspozycji wynosi 2-5 dni.

Jeśli wysięku rany zawiera martwicę i ropy, a następnie zastosować przeciwodleżynowe oznacza na obcasach, Pomaga oczyścić rany i zwolnienie procesu zapalnego. Wśród nich jest „Proteoks TM”. Produkt wspomaga szybkie gojenie zmienioną chorobowo skórę.

Korzyści dressing „Wygodne Plus” z kręgu kontaktów

Pałąk „Wygodne Plus” jest ulepszoną modelu. Zaletą produktu polega na obecności specjalnych pierścieni podporowych. Znajdują się one na zewnątrz i wewnątrz wyrobu, są wydobywane jedna po drugiej, począwszy od środkowej części opatrunku.

Aby wybrać specjalne elastyczne „wypustki” pod warunkiem odpowiedniego rozmiaru, pozwala na niezawodne mocowania opatrunku w obszarze pięty. Środki umożliwia szybkie gojenie ran, regenerację tkanki, przyspiesza zapobiec wnikaniu leżącej wtórnego zakażenia. Jeden podwiązanie trwa 2-6 dni. Rzadko przesunięcie przydatna do wczesnego gojenia się ran, ale także zapewnia komfort pacjenta.

Główne zalety opatrunku:

 • produkt posiada miękkość i elastyczność;
 • zdolne do usuwania bólu;
 • zakończeń nerwów i tkanek w stanie zapalnym jest chroniona z żelem absorpcyjnym;
 • Opatrunek nie powoduje obrażeń nie boli, po zmianie, nie powoduje alergii;
 • niezawodne mocowanie produktów mający krawędź kleju bez obecności dodatkowych opatrunków.

Przed nałożeniem opatrunku jest zalecany do dezynfekcji powierzchni pięty. Takie środki mogą być stosowane do tego celu jako „Furatsilinom” lub „rivanol”. Skóra wokół rany suche. Bandaż wielkość powinna być większa niż 2 cm rozmiarów rany. Bandaż jest stosowany do zapalnie skóry i ustalana jest na zdrowej skórze przez „uszy”. Pierścienie są usuwane, o ile produkt nie jest już załadowaniu piętę. Ponieważ absorpcji ropy i zmiany wysięk bandaż koloru. To staje się przezroczysta. W tym przypadku, chcesz ją zmienić.

środki Protivoprolezhnevye (bandaż) stosuje się w obecności głębokich ran, odleżyn i nawijana kieszeni. Ponadto, nie należy używać, gdy zainfekowany martwicy.

Przeglądy nowoczesnych środków anty-odleżyn

środki Protivoprolezhnevye (płyny, żele, opatrunki), uważany przez wielu mają wysoki poziom skuteczności w zatrzymaniu procesu martwiczych skóry. Produkt jest bardzo łatwy w użyciu. Nie powodują dyskomfort pacjenta. A co najważniejsze, w możliwie najkrótszym czasie może złagodzić głównych objawów skóry na 1. lub 2. stopnia.

Narzędzia Protivoprolezhnevye, recenzje z których najbardziej dobry, łagodzi ból i obrzęk, wysięk wyeliminować z odleżyn i ropą, z narażeniem antybakteryjną, zapobiega rozwojowi infekcji wtórnej.

Tradycyjne przepisy z odleżyn

Oprócz możliwości oferowanych przez oficjalnej medycyny, istnieje wiele receptur stosowanych przez ludzi. Są one oparte na naturalnych składnikach, które mają działanie przeciwzapalne i kojąco na skórę.

Zarówno poprzez środki przeciwodleżynowe? Tradycyjne przepisy są różne.

Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej popularnych:

W misce szkła umieszczone 5 kropli olejku z mirry, rumianku i drzewa herbacianego. Mieszaninę dodano 2 łyżki. l. olej jojoba i 12 kropli olejku z lawendy. Mieszaninę dokładnie miesza się i umieszcza się w ciemnym miejscu. Lek wkrapla się 2-6 kropli do rany, a następnie pokryte suchego bandaża. Wskazane jest, aby używać dwa razy dziennie. Przed zastosowaniem środków wstrząśnięty. Taka recepta jest w stanie usunąć ból, wyeliminować zakażenie, obrzęk i zapach z martwicą.

Poniższy przepis daje skórze uczucie czystości i świeżości. Weź 100 g kamfory i alkoholu szamponu dla dzieci. Składniki są dokładnie wymieszane. Otrzymaną mieszaninę przeciera rany.

Maść na bazie kwiatów nagietka. Powinno się 20 g wysuszonych kwiatów i zmielenia ich w młynku do kawy. Proszek ten dodano do 50 g wazeliny. Wszystko dokładnie wymieszać. Mieszaninę nanosi się na rany, 2-3 razy dziennie.

Następne narzędzie łagodzi ból i obrzęk, likwiduje proces zakaźną martwicę. Należy wziąć 100 g oleju słonecznikowego i dodać 30 g wosku pszczelego. Wszystko dokładnie wymieszać i pozostawia do ostygnięcia. Maść smarowane przez zapalnie płaty skóry.

Ten przepis ma w sobie prostotę i skuteczność. Dwa cebuli powinny być zgniecione, do otrzymanej masy 2 łyżki. l. olej roślinny. Cebuli gotowane w emaliowanym naczyniu przez 20 minut, a następnie przesączono przez cedzidło. Pozostały olej powinien stopić 1/4 świec kościelnych. To martwica maść smarować dwa razy dziennie. Mieszaninę przechowywano w szczelnie zamkniętym słoiku w lodówce.

wniosek

Odleżyny jest przeciwko strukturze skóry. Proces wywołany przez ucisk naczyń włosowatych. Najczęściej patologia u pacjentów obłożnie chorych. Zaleca się, aby podjąć środki zapobiegawcze, aby zapobiec martwicy. Głównym warunkiem jest przestrzeganie środków higieny.

W przypadku patologii może pomóc pacjentowi w domu tylko w początkowych etapach. W tym celu istnieją różne środki przeciwodleżynowe (maści, klejonki, płyny i żele) o działaniu przeciwzapalnym. Nowoczesne leki mają wysoki stopień sprawności.

W ostatnich stadiach śmierci podatne na leczenie z trudnością, jako że proces staje się głębokie. W tym przypadku pacjent wymaga leczenia w warunkach szpitalnych.