504 Shares 6434 views

Recenzje: „ksylenu” dla dzieci i dorosłych. Skład i właściwości leku, możliwych skutków ubocznych, opinie konsumentów

Katar – problem, który przynajmniej raz w obliczu każdego człowieka w moim życiu. W niektórych przypadkach pacjenci wymagają specjalnych leki zwężające naczynia. Takie leki nie pomagają wyeliminować zatory, a potwierdzają to opinie. „Ksylen” – jeden z najbardziej popularnych leków o podobnych właściwościach.

Lek „ksylen”: struktura i skład

Ten lek jest w postaci kropli do nosa. Roztwór umieszczono w plastikowej butelki, fiolki zakraplacza lub ciemnego szkła w dyszę wylotową. Istnieje również natryskowej „Ksylen”, który również jest umieszczony w plastikowych lub szklanych butelek, ale, ze szczególnym rozpylania dyszy. Główny składnik aktywny jest ksylometazoliny. Lek może mieć różne stężenia tych substancji. Na przykład, dla dorosłych nadaje 0,1% roztwory. Istnieje również 0,05% spadek – lek „ksylenu” dzieci. Opinie wskazują, że jest naprawdę skuteczny. Jako środków pomocniczych obecnych w leczonych lekiem wody, chlorek benzalkoniowy, diwodorofosforan sodu, wodorofosforan disodowy i chlorku sodu i innych składników.

Główne właściwości leku

W rzeczywistości, efekt terapeutyczny ksylometazoliny pomaga rozwiązać wiele problemów, o czym świadczą opinie. „Ksylen” Persistent ma działanie zwężające naczynia. Natychmiast po ekspozycji na lek skurcz naczyń krwionośnych, a tym samym złagodzenia obrzęku i przekrwienia nosogardzieli śluzówki nosa. W ten sposób lek zmniejsza przekrwienie i poprawić oddychanie przez nos. Ponadto, ilość śluzu wydzielanych zmniejsza się pod wpływem roztworu. Należy zauważyć, że działanie leku występuje niemal natychmiast – oddychanie staje się łatwiejsze do nosa po zaledwie 3-5 minut po zakropleniu. Efektem postępowania trwa około 8-10 godzin. Do tej pory nie ma dowodów naukowych, że składniki aktywne wnikają leku do krążenia ogólnego.

wskazania

Należy natychmiast zauważyć, że środki do radzenia sobie z wieloma problemami. Na pierwszym miejscu jest przepisany gorączką, występujący na tle zakażeń wirusowych układu oddechowego. Ponadto, jest on doskonale pomaga zatok innego pochodzenia. Lekarze często przepisują tego leku w ostrego alergicznego nieżytu nosa. Razem z innymi lekami kropli lub aerozolu „Ksylen” jest stosowany w leczeniu zapalenia ucha środkowego, ponieważ pomaga zmniejszyć obrzęk nosogardzieli. potrzebne są także leki obkurczające naczynia w badaniu endoskopowym z nosa i gardła, ponieważ upraszczają procedury i poprawić widoczność. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że lek „ksylen” radzi sobie tylko z obrzękiem i wycieku z nosa, więc często jest tylko częścią kompleksowego leczenia choroby.

Jak stosować leki?

Dawkowanie i tryb przyjmowania określone przez lekarza prowadzącego. Niemniej jednak istnieją pewne zalecenia producenta. Typowo, dorosłych i dzieci w wieku od sześciu lat należy wlać 2-3 kropli (lub jednego rozpylenia rozpylania) 0,1% leku w każdym nozdrzu dwa razy lub trzy razy dziennie. Dzieciom w wieku od dwóch do sześciu lat 1-2 przedstawiono kropelek (rozpylania 1) 0,05% roztworu do każdego nozdrza 1-3 razy dziennie. Przyjmować leku nie może dłużej niż pięć dni będzie.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Oczywiście, lek ma jakieś przeciwwskazania. W szczególności, jest to niemożliwe do przyjęcia osób z nadwrażliwością. Ponadto Przeciwwskazania obejmują pewne nieprawidłowości w układzie sercowo-naczyniowym, w tym ciężkiej miażdżycy, tachykardia i nadciśnienie. Lek nie jest również zalecany u pacjentów z jaskrą, nadczynnością tarczycy i zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Lek zazwyczaj dobrze tolerowane, przynajmniej tak mówią opinie. „Ksylen” czasami powoduje uczucie pieczenia w nosowych, zwiększona suchość w nosogardzieli, a także częste kichanie. Długotrwałe stosowanie leków jest obarczona bóle, obrzęki jamy nosowej, a także zaburzenia pracy serca i podwyższenie ciśnienia krwi.

Spray, krople do nosa „Ksylen”: opinie konsumentów

Zatkany nos – zjawisko to jest bardzo nieprzyjemne, zwłaszcza gdy chodzi o zdrowie małego dziecka. I na rachunek tego preparatu w większości pozytywne recenzje. „Ksylen” – lek, który bardzo szybko łagodzi przekrwienie. Lek ułatwia oddychanie nosa, co oczywiście wpływa na samopoczucie i jakość snu. Dodatkowo, zwężający naczynia krwionośne spada w niektórych przypadkach po prostu konieczne, na przykład w celu wypłukania nosowych w inny lek. Skutki uboczne są rzadko rejestrowane. A cena zadowala klientów, ponieważ lek ten jest wart o wiele tańszy niż jego odpowiedniki z tych samych substancji czynnych. Niemniej jednak, nie jest w tym przypadku jeden problem, który potwierdza opinie. „Ksylen” z długotrwałego użytkowania, może być wciągająca, a następnie usunięcie leku jest bardzo nieprzyjemne. Z drugiej strony, takie naruszenie nie jest tak często iw większości przypadków związanych z długotrwałego stosowania leku rejestrowane.