267 Shares 9822 views

Powieść „Eragon” – fascynujący fantazji w najlepszych tradycji gatunku

Teraz księgarniach wielką różnorodność różnych książek, ale nawet dziś trudno jest znaleźć coś naprawdę wysokiej jakości. A w gatunku fantasy jest szczególnie trudno znaleźć coś, co będzie poruszyć serce i sprawiają, bez zatrzymywania się czytać do końca. Ale nawet wśród wszystkich nowoczesnych różnorodności literatury można znaleźć naprawdę dobre i ciekawe historie, które są odpowiednie nawet dla dzieci.

Sensation Kristofera Paolini

Dwanaście lat temu, świat zobaczył pierwszą powieść „Eragon”. Wydaje się, że innym drugorzędnym science fiction z innego autora drugorzędną. Ale nie. Los miałby to wyrzucać inaczej.

Utalentowany młody pisarz w jednej chwili obudził popularne. Seria zdobyła uznanie nie tylko w Ameryce – książki zostały przetłumaczone na wiele języków i rozsianych po całym świecie.

Christopher pierwotnie planowano trylogię, ale historia Eragona jeźdźca było tak niewyczerpane, że zdecydowano się napisać czwartą książkę. Jednak nawet jego zakończenie pozostawia pole dla wyobraźni fanów sagi.

talent autora pozwolił mu nawet dostać nagrodę Guinnessa: w 2011 roku jako najmłodszy pisarza z rekordową liczbą sprzedanych egzemplarzy książek na całym świecie zauważono Kristofer Paolini. „Eragon” został sprzedany w ponad 25 milionach egzemplarzy, a sprzedaż przekroczyła cztery powieści z serii o słynnym Garri Pottere Dzhoan Rouling.

Historia małego geniusza

Christopher Paolini urodził się w południowej Kalifornii, matka nauczycielką, a jego ojciec – były agent literacki. Nic dziwnego, że wykształcona rodzina pozostawiła swój ślad na osobowości przyszłego pisarza, bo całe dzieciństwo spędził wśród książek.

Edukacja autor zaangażowanych rodziców, nauczanie programowe Christopher w domu. Nawet jako dziecko małe Paolini był zainteresowany w czytaniu, często odwiedził bibliotekę, gdzie spędził wiele swojego wolnego czasu. Potem zaczął pisać. Były to opowiadania, historia, a nawet pierwszy wiersz. Ale nie każdy jest podana utalentowany amerykański z taką łatwością, na przykład, jak sam przyznaje, nigdy nie był w stanie opanować matematykę. Ale opanował ponad trzy tysiące książek i łatwo podać pełny cykl książek o Pierścień Nibelunga.

Początek sagi Smoków

Młody Amerykanin Christopher Paolini był niezwykle utalentowany i smyshlen dla swoich piętnastu lat: w tym wieku, napisał pierwszą część tetralogii.

Opowieść smoka światowych, elfy, krasnoludy i Vardenów został po raz pierwszy opublikowany pisarz rodziców i stał się dość popularny wśród uczniów w szkołach podstawowych i średnich w kraju.

Następnie wersja samizdat zwróciła uwagę pisarza Karla Hiasena. spędził swoje wakacje w Montanie, a po przeczytaniu powieści „Eragon”, wysłał go do wydawcy – Alfred Knopf. Znany wydawca i nie mógł myśleć, że autor jest taki młody. Był zafascynowany talentem literackim Christopher. Tak więc cztery lata po utworzeniu „Eragona” – książki, która została szansę stać się bestsellerem, została wydana na całym Zachodzie. Interesujący jest fakt, że Adolf Knopf nie musiał zrobić prawie żadnych zmian do pierwotnej wersji, jak styl i styl młody Kristofera Paolini powstała dosyć.

Magical History of Jeźdźców Świata

Powieść „Eragon” – to ekscytująca opowieść o świecie Alagaësii. Nazwisko i imię głównego bohatera pochodzi z analogii do oryginalnej wersji angielskiej słowa „smok»: Eragon – Dragon. Wraz z chłopcem czytelnik Eragon dowiaduje się o ludzi z jego świecie elfów i gnomów. Młody chłopiec kraj znajduje jajo smoka i staje się wolny zawodnik w ubiegłym stuleciu, sztywna tyrania Galbatorix. Wraz z Safirą, jego wierny przyjaciel ziejące ogniem, Eragon będzie musiał oprzeć żołnierzy królewskich, walka Razzaq, znaleźć powstańców – Vardenów, aby nawiązać kontakt z elfami Elesmery i mistrz magii, aby stać się prawdziwym reprezentantem starożytnego Zakonu Jeźdźców.

Wpływ na pracę Kristofera Paolini

Paolini fantazja wszechświat młody nie był całkowicie oryginalny. Wielki wpływ na pisarza miał takie legendarne utwory jak „Władca Pierścieni” i „Hobbita”. Ten powiedział do siebie, kłaniając się przed klasycznym świecie fantasy – księgi Tolkiena .. Nie jest to jednak jedyne książki, które zostały wyrażone w takich dziełach jak powieści „Eragon”. Wielu czytelników zauważyli nadzwyczajne podobieństwo Alagaësii z mapą Śródziemia, a idea została zapożyczona z Zakonu Jeźdźców sagi „Star Wars Jedi”. Użyj głównego bohatera magii przypomina opowieści Ziemiomorza cykl, który również odzwierciedlenie idei magiczną moc słowa. Wentylatory tetralogii odrzucać takie stwierdzenia, ale wyniki są oczywiste. Ale mimo że jest niemożliwe, aby zaprzeczyć, że Christopher Paolini naprawdę utalentowany pisarz, a jego pomysły znaleziony echo w sercach milionów czytelników na całym świecie.

Życie po „Eragon”

W 2006 roku, opowieść o chłopcu i smok nakręcony Hollywood, wydając ten sam film. Ale niestety wszyscy fani serii, rolka folii nie spełniał oczekiwań. W filmowej adaptacji dokonano błędy rzeczowe brutto w historie, które sprawiają, że niemożliwe, aby nakręcić kolejną część sagi.

Dziś autor bestsellerów – mile widzianym gościem amerykańskiego serialu i jednym z najbardziej znanych pisarzy przez USA. Wentylatory są zainteresowani ewentualnej kontynuacji pozornie kompletne historie, nowych dzieł i wszystkiego, co ręka w Christopher Paolini.

„Eragon”, wszystkie książki w kolejności:

  • Jest to pierwsza część „Eragona”;
  • Drugi – "Return";
  • Trzeci – "Brisingr";
  • „Dziedzictwo” – czwarty.

Saga smok wykonany jego autor bardzo popularne na całym świecie i dostarcza żywe zainteresowanie opinii publicznej do wszystkich swoich przyszłych projektów.