540 Shares 7011 views

Etykiety termiczne transferowe: rodzaje, opis aplikacji

termotransferowe etykiety – najlepszą alternatywę znaczników, które są tradycyjnie szyte na ubrania jako środek do etykietowania produktów. Drukowanie może odbywać się zarówno po niewłaściwej stronie, a przednia podstawy tkaniny. Taka opcja oznaczania jest bardzo wygodne, ponieważ skraca czas potrzebny do wykonania pracy. Gotowych etykiet na ubrania mogą być przechowywane w magazynie i zużywane w miarę potrzeb.

Ponadto metoda druku termotransferowego ma zastosowanie do produkcji wszelkiego rodzaju etykiet cenowych, kodów kreskowych. Jego stosowanie jest często poszukiwane w stosowaniu informacji na opakowaniu.

Dokonywanie etykiet

Etykiety tego planu ma swoją nazwę w oparciu o metodę druku termotransferowego, w których ich stosowanie jest oparta. Etykieta Produkcja odbywa się za pomocą taśmy, która jest szczególnym rodzajem taśmy barwiącej. Po wystawieniu na działanie wysokiej temperatury, barwnikiem jest przekształcany do powierzchni rolki materiału, które mogą być powlekane z błyszczącym lub matowym papieru, nylon.

proces drukowania

Materiał znakowanie za pomocą metody transferu termicznego może być opisane w następujący sposób. Puder, stały barwnik wrażliwy na obróbkę cieplną w specjalnej drukarki. Następnie, pod wpływem głowicy obraz jest przenoszony na wałek lub bezpośrednio do powierzchni tkanek, w dekorację odzieżowego.

W produkcji metki i kodów kreskowych odwrotnej stronie taśmy termotransferowej powleczonej kompozycji klejącej. Tak więc, w kolejnej etykiety może być stosowany do każdego podłoża, a zwłaszcza w postaci pyłów i wilgotną powierzchnię.

Zakres zastosowania

Obecnie, etykiety termotransferowe są szeroko stosowane:

 • sieci handlowe do druku kodów kreskowych, samoprzylepne metki;
 • organizacje, których działalność skupia się na produkcji towarów konsumpcyjnych, opakowań;
 • firmy transportowe i logistyczne;
 • fabryki do produkcji odzieży, prywatnych warsztatach szycia.

terminy Print

Stosowanie etykiet termotransferowych na ubrania zajmuje kilka sekund. Uporać się z tego zadania można każdy nieznanych wcześniej w tej metodzie drukowania. W zależności od wymaganego obrotu, etykiety termotransferowe partii produkcyjnej trwa średnio od 1 do 3 dni.

W przeciwieństwie do tego, preparaty do wprowadzania na rynek dużych partii ubrań z wykorzystaniem etykiet szycia może potrwać kilka tygodni. Ponadto metoda ta działa jako przestarzałe i bardzo niewygodne.

wymiary

Duże znaczenie nabyć swoje możliwości podczas procesu zamawiania do produkcji etykiet termotransferowych. Tutaj zaleca się, aby skupić się na modelu i cech dostępnych drukarek, które będą wykorzystywane do celów stosowania taśm.

Średnica rolek, które mają zastosowanie etykiety muszą być porównywalne z parametrami tulei urządzenia drukowania. Transfer ciepła etykiet zebra, które nadają się do drukarkach biurkowych, znamienne tym, że ma średnicę od 0,5 cala. Drukarki przemysłowe zazwyczaj pracują z taśmy 1 cal.

Zrozumiałe jest, że szerokość rolki jest nieco większa niż szerokość znajduje się na powierzchni etykiety. Dlatego wybór zbyt szerokiej wstążki nie pozwoli ostatni wejść w otwór głowicy drukującej drukarki.

typy etykiet

Przeznaczyć taką gamę etykiet termotransferowych do druku:

 1. Cielęca – stosuje się, jeżeli niezbędne rysunek na powierzchni produktów, która jest maksymalną cykl życia od miesięcy do lat. Jako przykład, można zauważyć, zdolność przechowywania kosmetyki, chemikalia domowe, materiały drukowane, opakowania.
 2. Z polipropylenu – etykiety, wykonane na podstawie tego materiału jest przeznaczony do stosowania w miejscach, gdzie występują nagłe zmiany temperatury i wilgotności, istnieją inne niekorzystne warunki. Często stosowane w etykietowaniu produktów o nieokreślonym okresie trwałości.

Jakość aplikacji

W rzeczywistości, etykiety termotransferowe są specjalnym rodzajem wzornika. Takie sposoby drukowania nazywane są również sitodruk. Obrazy, które przemieszczają się do powierzchni, która ma być znakowane materiały w wysokich temperaturach, nie znikają, odporne na żrące działanie środowiska. Wszystko to odnosi się również do znakowania na podstawie tkanki. Przy projektowaniu ubrań z dzianiny ma ryzyka szkody dla zdrowia konsumentów, którzy będą korzystać z produktu końcowego.

zalety

Etykiety termotransferowe mają następujące zalety:

 • szeroki zakres rozmiarów;
 • możliwość organizacji produkcji małych i dużych partii;
 • tworzenie wszelkiego rodzaju etykiety dużych i małych rozmiarach;
 • zastosowanie wysokiej jakości czcionek, obrazów, kodów kreskowych, inne;
 • wykonywania drukowania przy użyciu szerokiej gamy drukarek;
 • Możliwość znakowania na powierzchni, zarówno automatyczne i pół-automatyczny sposób ręczny.

Etykiety termotransferowe różnią się od konwencjonalnych termoetiketok?

Po pierwsze warto zauważyć zwiększony opór termotransferowego środki do przenoszenia obrazów na powierzchni na zmiany temperatury i blaknięcie. Z tego powodu ich stosowanie uciekania się, jeśli to konieczne, produkcji, która ma sprzedawać przez długi okres czasu.

Oparta na warunkach przechowywania i obsługi wybranych klientów są różne rodzaje etykiet termotransferowych. W zależności od tego, ich powierzchnia może być pokryta żywicą, wosku lub ich mieszaniny.

Konkludując

Samoprzylepne Etykiety termiczne transferowe służyć stosunkowo nowy typ produktu na rynku krajowym. Aby uczynić je można użyć różnych materiałów, co pozwala klientom na znalezienie optymalnych rozwiązań dla późniejszego wykorzystania w danym kontekście.