534 Shares 2763 views

Freestyle Wrestling i grecko-rzymski: różnice i główne cechy

Ostatnio sztuka zyskała dużą popularność nie tylko wśród młodych ludzi, są zainteresowani, a więcej dla dorosłych. Walka w tym przypadku – nie jest wyjątkiem. Co więcej, wiele osób uważa, że jest to najbardziej skuteczny rodzaj sztuk walki.

Istnieje wiele odmian tego sportu, ale najbardziej znanym są uważane freestyle zapasy i grecko-rzymskiego. Istnieją różnice, ale są drobne pomiędzy. Dlatego ludzie, którzy nie są chętni na sztukach walki, nie wiem różnicę między freestyle i zapasach w stylu klasycznym.

zapasy

Ta forma sztuki walki jest dopasowanie dwóch zawodników, którzy z pomocą swojego arsenału technik i rzuca próbują tłumaczyć przeciwnika na ziemię, i ściśnij łopatki na matę. Główną różnicą od zapasy grecko-rzymskiej jest to, że można korzystać z kroków i łapie nogi przeciwnika.

Narodzin tego stylu walki jest uważana w Wielkiej Brytanii. Wkrótce jednak zapasy zyskał ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych. W 1904 roku ten rodzaj sportów walki został uwzględniony na liście olimpijskiej. W Związku Radzieckim freestyle walczyć daleko w tyle w rozwoju grecko-rzymskiego. Dopiero w połowie XX wieku radzieccy sportowcy osiągnęli początkowy sukces. W tej chwili najsilniejszym są przedstawiciele takich krajów jak Rosja, USA, Turcji i Azerbejdżanu.

Czym różni się od zapasy grecko-rzymskiego? W rzeczywistości jest to samo, jedyną różnicą jest to w stylu, a mianowicie użycia nóg. zapaśnicy grecko-rzymskie jest zabronione do ataku i do utrzymywania stóp chwyta przeciwnika, jak również zastosowania wskazówek i podnóżki.

Zapasach w stylu klasycznym

Ten rodzaj sportów walki jest przeciwstawienie dwóch zawodników, którzy z wykorzystaniem specyficznych technik, powinien „pokonać” (asymetria) wroga i położyć na łopatki. Ten styl walki pochodzi z powrotem w czasach starożytnych. Po raz pierwszy walka zaczęła być zaangażowany w starożytnej Grecji, a następnie kontynuował w Cesarstwie Rzymskim, stąd nazwa. Jednak nowoczesne czuć tej walki powstała we Francji w XIX wieku.

Program olimpijski ten rodzaj walki została utworzona w 1896 roku, 8 lat przed freestyle. Nasi sportowcy wykonywane znacznie lepiej niż to było w formie grecko-rzymskiego. Tak więc, największy zapaśnik XX wieku zasłynął radziecki lekkoatleta Aleksander Karelin. Miał w jego piggy licznych nagród, z których najważniejszą oczywiście istniały trzy złote medale na olimpiadzie.

Dwa rodzaje sztuk walki składają się w programie olimpijskim: freestyle wrestling i grecko-rzymskiego. Różnice w stosunku do siebie występują głównie w stopach aplikacyjnych. zapaśnicy grecko-rzymskie są wykorzystywane głównie swoją siłę fizyczną, ponieważ ich głównym zadaniem jest powalić przeciwnika przy użyciu siły kończyn górnych. Jednak nie jest to łatwe, ta forma sztuki walki jest niezwykle trudne z technicznego punktu widzenia.

Kolejną różnicą od zapasach grecko-rzymskiej jest to, że drugi typ obejmuje bliskie przeciwników kontaktowe którzy Falling „towarzyszyć” wroga na dywanie. W stylu grecko-rzymskim należy opracować kończyn górnych dla pomyślnej realizacji.

Czym różni się od freestyle wrestling i grecko-rzymski klasyczny?

Jest to bardzo popularne pytanie, ale faktem jest, że wielu nie wie dobrze znany fakt. Greco-Roman i zapasach w stylu klasycznym są synonimami, to jeden i ten sam rodzaj sztuk walki. Walka ta nazywana jest także Europejska, Francuska, i tak dalej. D. Jednak najbardziej znane nazwisko jest uważany za „grecko-rzymski styl.”

Ale co o zapasach freestyle i grecko-rzymskiej? Różnice między nimi są aktywnie używane w dolnej części ciała i sam tego działania jest absolutnie zakazane dla innych. Głównym celem jest przeniesienie zapaśników przeciwnika na ziemię. Aby to zrobić, mogą korzystać z kroków, przetarć i innych technik związanych z nóg. Sportowcy klasyczny styl pozbawiony tej możliwości i dokonać chwyty i rzuty używając tylko górne kończyny.

wniosek

Czym różni się od zapasy grecko-rzymskiego? Różnice nie są zbyt wiele, ale są. Miłośnicy sportu nie może przyjść do jednej opinii na temat rozrywki tych dwóch rodzajów walki. Niektórzy lubią oglądać konfrontacje zapaśników, inni wolą grecko-rzymski rodzaju sztuk walki.

Podsumowując wszystko powyższe, należy określić główne różnice między tymi dwoma najbardziej popularnych form sztuk walki. Freestyle Wrestling i różnice grecko-rzymskie, są następujące:

– w zapasach, w porównaniu z klasycznymi, umożliwiła wykorzystanie sił wroga chwytaków;

– zapaśnicy grecko-rzymskie używane głównie górną moc ciała do wykonywania rzucanie i chwytaki;

– Zapasy ma swoje korzenie w Wielkiej Brytanii, a kolebką Greco-Roman jest starożytna Grecja;

– w ZSRR klasyczny styl walki był bardziej popularny i rozwinął się znacznie szybciej niż wolne.