783 Shares 4770 views

Dlaczego ludzie nie latać jak ptaki: znaczenie monologu Katarzyny

Prawdopodobnie niewiele osób, przynajmniej w pewnym momencie w ich życiu, a nie zastanawiać się, dlaczego ludzie nie latają jak ptaki. Podobnie jak dziecko na to pytanie jest najczęściej spowodowane naturalną ciekawość i chęć odkrycia czegoś nowego. Ale najczęściej występuje u osób dorosłych w momentach silnych emocji, gdy chcesz po prostu iść i zniknąć z miejsca, w którym jest teraz. Tylko tutaj nie mają skrzydeł … Wybitne umysły poświęcony na pytanie, dlaczego ludzie nie latają, poezję i prozę. Znamiennym przykładem – monolog Katarzyna, główny bohater spektaklu przez Aleksandra Ostrowskiego „Burza”. Jakie jest znaczenie tego wyrażenia zainwestował w desperackiej kobietą?


Dlaczego ludzie nie latać jak ptaki: jest to tylko beztroski wiek dziewczęcy żałuje, Katerina?

Spektakl „Burza” jest słusznie uważany za jednego z najważniejszych dzieł autora. To przenikała całą symbolikę. Że monolog Katarzyna może oczywiście przyjmować dosłownie, myśląc, że młoda kobieta jest po prostu żałuję, że nadszedł czas na beztroskiej młodości nie wróci. Ale możliwe jest argumentować, tylko w przypadku, jeśli nie czytają prac w całości.

W rzeczywistości, wszystko jest o wiele głębiej! Zastanawiasz się, dlaczego ludzie nie latają jak ptaki, Katerina, w rzeczywistości, mówi, że jej dusza traci swoją siłę, i nie może szybować. Jeśli przed podziękowała Bogu, bo to było prawdziwe szczęście, prosty i naiwny, ale dziś nie była typem radosnej dziewczynki. Z tego Katerina tak bolesne. Okazuje się, że jej świat się rozpada!

Młoda kobieta powiedziała, że przed nabożeństwo w kościele i były dla jej szczęścia, nie zauważyła czasu, bo jej dusza i myśli były czyste.

Raz w tej samej rodzinie męża, ona rozumie, że prawdziwe życie ma niewiele wspólnego z jego ideałami. Mąż – słaby teściowa – kompleks i nie jest szczególnie dobrym człowiekiem. Ale ona musi się dostosować i przetrwać … A potem pojawia się Borys w życiu Katarzyny. W wyniku tego, że dziewczyna staje się jeszcze trudniejsza, ponieważ nawet gdy było bardzo ciężko, mogła zwrócić się do Boga, bo nie jest to poczucie winy. A teraz jest pozbawiony tego, ponieważ jasno zdaje sobie sprawę, że jej miłość jest grzeszny.

Interpretacja myśli bohaterki

Oto w jaki sposób można leczyć na pytanie, dlaczego ludzie nie latają. Katarzyna monolog, w rzeczywistości – myśleć o tym, dlaczego ludzie nie mogą po prostu podnieść i iść tam, gdzie chce. A z tych, z którymi chce. Ona rozumie, że utrzymanie go w zasadzie więzi małżeństwa. I to nie jest opinia innych, ale tylko zamieszanie we własnej duszy. Dlatego, aby winę za śmierć Katarzyny należy wychodzi, a nie jej mąż, teściowa i jej kochanka, nie spełnia oczekiwań. Cały powód – przeżyła sobie styl życia model edukacji, który był podstawą dla życia młodej kobiety, i że ona po prostu nie może być zastąpiony w jego sercu.

Zadać pytania, dlaczego ludzie nie latać jak ptaki, współczesnych?

Oczywiście, że tak. Ale jesteśmy w pewnym sensie łatwiej. Po tym wszystkim, istnieje tak wiele różnych modeli zachowań i przykłady losu! Każdy, kto chce znaleźć wymówkę dla jego pragnienie „fly” (innymi słowy, aby przełamać stereotypy), w pewnej staranności może to zrobić bez rozbijania na fragmenty duszy.