867 Shares 4573 views

Zakażenie Enterovirus: objawy zakażenia

Zakażeniem enterowirus przeprowadzić szereg chorób, które są spowodowane przez grupę niż wirusy polio. Występują one głównie w lecie i jesienią, najczęściej dotyka dzieci w wieku od 2 do 10 lat. Należy zauważyć, że transmisja wirusa jest możliwe zarówno przez kontakt i poprzez przedmioty wody, żywności lub ogólnego użytku. Patogeny mogą przetrwać przez dłuższy czas w warunkach, muszą one wytrzymać niskie temperatury i niekorzystnych warunków (lub 70% alkoholu lub kwaśny sok żołądkowy nie ma wpływu na nich).


Pod koniec okresu inkubacji, zakażenia Enterovirus, którego objawem jeszcze nie objawia się, staje się szczególnie niebezpieczna. To właśnie w tym okresie, a szczyt zakażeń występuje w ciągu pierwszych kilku dni choroby. Początek choroby charakteryzuje się znaczącym wzrostem temperatury, a może zawierać do 5 dni, a następnie ustępują. Po jego wzrost wynosi kilka dni później, po raz drugi, że posiada nie więcej niż dwa dni. Taki nagły wzrost temperatury charakteryzuje infekcji enterowirus, objaw, który jest wspólny dla wszystkich typów wirusów wywołujących go. Ale reszta jej przejawach może znacznie się różnić.

Choroba ta może wystąpić po spożyciu nie polio wirus Coxsackie grupy A i B, ECHO i kilku innych nieutajnionym typów. Inną cechą tej choroby jest różnorodność jej przejawach: może to być ból gardła, zapalenie spojówek, problemy jelitowe, zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, zapalenie wątroby, wysypka na ciele – trudno w to uwierzyć, ale wszystkie te choroby są spowodowane przez zakażenie Enterovirus. Objawy to jednak nie może w jakikolwiek sposób wyświetlane. Po tym wszystkim, 45% zakażonych nie wie nawet, że chory. Najczęściej bezobjawowy jej przepływ przechodzi u dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy, w której przeciwciała organizmu matki nadal pracują i odzyskiwania pacjentów, ciało gdzie wirus przyszedł ponownie.

Rozpoznanie zakażenia Enterovirus jest możliwe tylko za pomocą specjalnych analiz obszarów dotkniętych (może to być nos, gardło lub odbyt). Badanie trwa kilka dni, więc diagnoza odbywa się na podstawie objawów, a analiza tylko pomaga je potwierdzić.

Ze względu na dużą różnorodność objawów choroby nie są jednolite metody terapii. Pierwszym etapem jest izolowane od pacjenta z podejrzeniem zakażenia enterowirus, leki określone w zależności od symptomów wykazywanych. Jeśli ból gardła, zapalenie spojówek i biegunka może prowadzić dodatkową terapię antybiotykową.

Pomimo faktu, że w wyniku tej choroby daje odporność, reinfekcja jest prawdopodobne. Jest to możliwe ze względu na fakt, że zakażenie jest spowodowane przez różne typy wirusa. To właśnie z powodu tego komplikuje opracowania szczepionki.

Co więcej, nawet w obrębie tej samej infekcji zespół Enterovirus może objawiać się na różne sposoby. Objawy choroby, takie same dla wszystkich typów, – w wysokiej temperaturze. Wszystkie inne objawy kliniczne nie mogą być łączone. Z powodu tego samego typu wirusa może być, i zakażenie jelit i ból gardła, zapalenia wątroby i zapalenia spojówek.