301 Shares 2361 views

Rosyjski zwykły i jego bogactwo naturalne

Rosyjski zwykły lub z Europy Wschodniej – drugi Długość równinie w świecie, tylko nieznacznie gorsze terytorium Amazonii. Z zachodu na wschód rozciąga się ponad 2500 kilometrów, a od północy na południe – około 1000 jego zachodniej granicy graniczących państw takich jak Ukraina i Białoruś, a ponadto jego terytorium rozciągnięty aż do Uralu. zwykły stary platforma bazowa jest głównie pokryte powłoką z skał osadowych. Tylko w dwóch miejscach w Republice Karelii i na Półwyspie Kolskim, to prehistoryczny platforma dociera do powierzchni, tworząc tzw Bałtyckie Shield.

Klimat rosyjskie równiny przeważnie umiarkowane i tylko w kierunku skrajnym północ wchodzi subarktycznego. kontynentalny klimat linii rozciąga się na wschodzie i południowym wschodzie. Całoroczne opady deszczu, zwykle związane z zachodnich wiatrów, które wieją znad Atlantyku. Oto one spaść więcej niż w innych obszarach nizinnych Federacji Rosyjskiej. Najbardziej wilgotne można uznać za źródła największych rzek – Dźwiny Północnej i Wołgi. I na równinach północno-zachodniej części, są to obszary jeziora Ładoga, Onega, Chud, Ilmen z sąsiednich mniejszych stawów, z których większość w jego pochodzenia należy do lodowiec.

Jeśli weźmiemy pod uwagę klimat południowych przedmieściach równinie Rosyjskiej, jest o wiele mniej opadów latem, suchych i częste wiatry, powodując znaczne szkody w gospodarce narodowej.

Zasoby wodne równinie rosyjskiej uzupełniane przez śniegu i deszczu, topnienie śniegu i lodu, wiosennych powodzi. Naturalnie, woda gruntowa również odgrywają ważną rolę w tym procesie. Ale to nie ma zastosowania do południowych rzek, które nie są tak bogaty w wodę i władzy kosztem gruntowej są one ograniczone.

Klimatyczny i ulga oryginalność doprowadziło do wyraźnego podziału terenu całej równiny w naturalnych obszarach. Co więcej, to właśnie tu jest o 40 procent użytków zielonych części kraju, a 12 procent z pastwiska. Jak dla ludności, jest na terenie Niziny Wschodnioeuropejskiej jest domem dla prawie pięćdziesiąt procent ludności Federacji Rosyjskiej.

Rosyjski zwykły hojnie obdarzone zasobów naturalnych. Dużym plusem w ich rozwoju i stosowania jest zwarta populacja ludzi obszarowych.

Rodzaje zasobów:

  • woda

Jak już wspomniano, na terenie Niziny Rosyjskiej prowadzi dużą liczbę małych i dużych rzekach.

Największy wodny jest Wołga. Jej znaczenie gospodarcze jest trudny do przecenienia, t. I. Rzeka łączy różne regiony gospodarcze kraju, nawadnia ponad dwa i pół miliona hektarów ziemi, ważny ośrodek wysyłki. Pod względem produkcji ryb Wołgi również odgrywa znaczącą rolę.

Za Wołgi jest Don, także największe zasoby wodne w Rosji. produkcja ryb, przesyłki i innych potrzeb gospodarstw domowych i gospodarczych, zadowolonych dzięki Don, mówić o wielkim znaczeniu tej rzeki.

Rosyjski zwykły przemyto przez White'a i czarnym, Bałtyku i Kaspijskim. Ekstrakcja z owocami morza, ropy i gazu, morskich ośrodków z ośrodków wypoczynkowych, hoteli i kurortów, porty o znaczeniu międzynarodowym i regionalnym – to wszystko sprawia, że każdy zasób morskiego w swój własny, niepowtarzalny i niezwykle ważne dla kraju.

  • minerałów i zasobów naturalnych w równinie Rosyjskiej

Należą do nich na przykład, rudy żelaza: w rejonie Kurska, w niepowtarzalnych pól, zawiera do 50% swoich rezerw w kraju. Boksytu z tlenkiem glinu słynnego regionu Biełgorod. Fosforany, potas i podaż soli kamiennej na terenie Moskwy i Briańsk. Te substancje chemiczne są produkowane i aktywnie znaleźć szeroką gamę zastosowań. W tych dziedzinach, a także w Tula i Biełgorod i znalazł wielu lat aktywnie rozwijany złoża materiałów budowlanych – kreda, piasek kwarcowy, kaolin gliny i innych.

Rosyjski zwykły zapewnia sobie i sąsiednie regiony energii – gaz, olej, węgiel, torf. Ich pola znajdują się w regionie Bliskiego Wołgi, regionów Ivanovo i Kostroma.

  • Zasoby zwierzęce i roślinne

Terytorium zachodnioeuropejskiej Plain ma najbardziej korzystne warunki dla rozwoju takich dziedzin jak rolnictwo upraw i zwierząt gospodarskich. Zasoby leśne w postaci drewna i zasobów łowieckich – ważny element przychodów w rosyjskiej gospodarce.