515 Shares 4613 views

Agresja u dziecka. Jak negocjować z trochę awanturnik?

Co to jest agresja?


Agresja – jest integralną formą zachowania, która jest do pewnego stopnia występującego w każdej ludzkiej istoty. Jest to jeden ze sposobów samoobrony. Jeśli osoba dorosła jest w stanie kontrolować swoją złość, dziecko jeszcze takich umiejętności. Więc jak można negocjować z trochę awanturnik? Wszyscy rodzice są prawdopodobnie co najmniej raz widziałem ich piski dzieci, spoczywa, krzyczy … W takich chwilach czujesz się szczególnie bezradna. Dlaczego są tylko te „kup, kup!” W sklepach! Wychowawcy skarg przebojowość swojego potomstwa? Myślimy, mówić szczegółowo o tym nie warto. Lepiej jest, aby spróbować dowiedzieć się, jak reagować na takie ataki ukochanego dziecka.

Co robić?

Po pierwsze, powinniśmy nauczyć się kontrolować swoje emocje. Wierz mi, że agresja u dziecka – to naturalne. Jest to niemożliwe, aby kontrolować lub regulować. I nie umieścić dziecko na stałe zakazy wyrazić swój gniew, na przykład, „Nie płacz!”, „Nie rób hałasu!”, „Nie tup!”. Ukarać go zbyt nie powinno być, bo wtedy dziecko będzie boi się wyrażać swoje emocje. Może to doprowadzić do tego, że będzie on ukrywać się przed wami swoje prawdziwe uczucia. Stałe ograniczenia może sprawić, że dziecko „słabeusz”, który nie będzie w stanie walczyć w danej sytuacji. Ale zignorował to zachowanie jego syna, też nie może opuścić. Przed rozpoczęciem stosowania środków karnych, powinien zrozumieć, że „gdzie uciska but, dlatego twój ukochany syn lub córka tak często zaczął wyrażać swoje niezadowolenie z takiego zachowania jako agresję. Dziecko ma wiele przyczyn tego zjawiska. Aby rozpocząć, należy spojrzeć na problem sam w sobie.

Brak uwagi

Mama i tata – to najważniejsze i główne osoby w życiu dziecka. A gdy dziecko ciągle słyszy od ukochanych rodziców: „Jestem teraz zajęty, grać na własną rękę” – zaczyna myśleć, że nie są one potrzebne. Dziecko nie ucierpi z powodu tego, że mama i tata, bo wydaje się, że przestała go kochać. I robi to, co potrafi zrobić: krzyczeć, uderzać pięściami, rzuca zabawki. On potrzebuje uwagi. Dziecko przestaje straszyć karą, jak wywołane zasadę „jeśli zacznę krzyczeć na mnie zwracać uwagę.” Taka sytuacja często prowadzi do tego, że agresja występuje u dzieci.

Co robić?

Odpowiedź jest śmiesznie prosta: należy zwrócić uwagę na jego małym awanturnik. Czasami konieczne jest podwojenie mocy. Mimo napiętego harmonogramu, zmęczenie, staraj się rozmawiać z dzieckiem, odpowie na wszystkie jego pytania, należy pieścić. Taka miłość jest bardzo spokojna nadczynność dzieci. Kochać swoje dziecko i często pokazuje, jak bardzo dbasz o niego.

Pasywna agresja u dziecka

Jeśli twoje dziecko nagle bez wyraźnego powodu zachorował zachowań, jest to oznaka przejaw biernej agresji. Ponieważ trudno jest walczyć jako dziecko często nie rozumie przyczynę takiego zachowania.

Słowna agresja u dziecka

Ten rodzaj agresji jest inna obraźliwe, niegrzeczne i obraźliwe komunikacji. Istnieje kilka sposobów, za pomocą których można spróbować pokonać tę manifestację. Pierwszym i najczęstszym jest uważana za bezpośredni nagana. Drugą można nazwać ignorować zachowanie dziecka. Trzeci – metoda projekcji dobrą jakość dzieci. Na przykład: „Myślałem, że tak mi posłuszny, a okazuje się bardzo źle zachowuje”. Oto kilka przykładów tego, jak rodzice powinni zachowywać się, kiedy mają do czynienia z terminem takich jak agresja u dziecka. Powodzenia i kochać swoje dzieci!