737 Shares 1143 views

Kodeina leki – lek lub lek?

Kodeina farmaceutyczny jest znany jako skuteczny środek przeciwbólowy, więc razem z elementami takimi jak Analgin, aminopiryna i kofeiny, to część preparatów stosowanych w leczeniu zaburzeń neurologicznych i innych typów bólu. Czy opiysoderzhaschim lek. Wytwarza się przez reakcję morfina kodeiny metylacji.


Nie tak dawno temu, kodeina za dość nieszkodliwych leków składowych, główny efekt uboczny, który miał bezsenność i drażliwość. Fakt, że leki kodeinę są uzależniające przez długi czas nie przypuszczam nawet lekarze. Pierwszy alarm zabrzmiał amerykańskich lekarzy, zwracając uwagę na fakt, że u pacjentów przyjmujących syropy na kaszel, po zakończeniu leczenia skarżył drażliwość, utrata apetytu, problemy trawienne. Nieprzyjemne objawy zniknęły, warto było wznowić przyjmowanie leków. Oczywiście, uzależnienie od kodeiny nie występuje na jeden dzień, ale nawet kilka tygodni wystarcza do uzależnienia utworzonej. Szczególnie niebezpieczne spożycie kodeiny dla dzieci i młodzieży. Przypomnijmy, że lista leków kodeina obejmują leki, takie jak „Nurofen modę” i „Solpadein”.

Oczywiście, fizyczne uzależnienie od kodeiny nie jest tak niebezpieczne, jak psychologiczne. Zwłaszcza jeśli chodzi o przyjmowanie leku w dawkach terapeutycznych. Taka zależność jest uleczalna, choć będzie musiał tracić czasu i pieniędzy. Ale jest znacznie gorzej, gdy kodeina leki w dużych dawkach człowiek zaczyna się świadomie, starając się uciec od problemów.

Wyraźny efekt biorąc kodeinę – jest pobudliwość, rozmowny, mowy odhamowanie. Pod wieloma względami jest podobny do efektu kokainy: energia w pełnym rozkwicie, nie chce spać. Chmurzy stan świadomości nie pozwala ocenić rzeczywistość. Naturalnie, każdy z problemami życiowymi blado w znikomości. dawki uderzeniowe wstęp kodeiny po kilku przyjęcia uzależniającej.

Preparaty kodeina, w rzeczywistości są takie same narkotyków, podobnie jak wszystkich innych. Niekontrolowany, nieregularne stosowanie form dawkowania zawierających kodeinę, często prowadzi do poważnych stanów depresyjnych. To także wpływa niekorzystnie na organizm, niszcząc go od wewnątrz i na zewnątrz. Z psychologicznego pragnienie kodeina jest to dość trudne do pozbyć. To wymaga długiego przebiegu rehabilitacji. Ale największym zagrożeniem jest to, że większość osób uzależnionych od heroiny i dezomorfinę przyjść poprzez „koło” i „trawy”. Z biegiem czasu, wymagają one dużych dawek leku, aby odpocząć i rozłączyć.

Stosowanie preparatów kodeiny do innych celów nie zacząć już dziś. Uzależnionych od dawna odkryto sposób wytwarzania dezomorfinę w prowizorycznych warunkach, a mianowicie kodeiny i surowców stosowanych do niego.

Według szefa psychiatra RF Evgeniya Bryuna, jedna czwarta wszystkich rosyjskich uzależnionych odbywa dezomorfinę. Wiadomym jest, że substancja ta jest bardzo toksyczny, więc wiek dezomorfinschika bardzo krótki. Lek jest bardzo wciągająca, często tylko jeden – dwa zastrzyki. To brzmi strasznie, ale dziś dezomorfinę lub jak to nazywa, „krokodyl” – jeden z najbardziej atrakcyjnych narkotyków. Komponenty do niego można kupić w każdej aptece, a sposoby wytwarzania opisano szczegółowo w Internecie.

Statystyka jest bardzo rozczarowujące – w przeważającej części, dezomorfinę wziąć młodzież od dwudziestu do trzydziestu lat. Cure dezomorfinovoy zależności trudniejsze niż z uzależnienia od heroiny.

Preparaty kodeinę postanowili zawrzeć w wykazie leków, na receptę. farmaceuci europejskie i amerykańskie mają długie prowadzić ścisłe rozliczanie pacjentów przyjmujących leki przeciwbólowe, leki przeciwdepresyjne i zimne preparaty na bazie kodeiny. W Rosji, ograniczenie sprzedaży preparatów kodeiny w czerwcu 2012 roku. Jednak lekarze dzisiaj wyraził obawę, że nowe przepisy nie zatrzyma wzrostu narkomanii, ale stworzy to olbrzymie problemy w swojej pracy. Rzeczywiście, lista produktów kodeina jest dość obszerna, a liczba pacjentów, którzy potrzebują stałego podejmowania ból jest bardzo wielki. Ograniczenia w sprzedaży produktów zawierających kodeinę, nieuchronnie doprowadzi do pojawienia się linii w szpitalu z lekarzem. Biorąc pod uwagę poziom płac naszych lekarzy, nadużycie z ich strony też nie można wykluczyć. Ale fakt, że dzisiaj kupić lek typu lek w aptece może każdy student martwi społeczeństwo nie mniej.