170 Shares 8277 views

Państwowe Muzeum Architektury. Szczuko: wycieczki, bilety, ceny

Szczuko Państwowe Muzeum Architektury w Moskwie – pierwsze muzeum na świecie podobnych przedmiotów. Jaka jest historia tej wyjątkowej instytucji? I co ciekawe rzeczy można zobaczyć w nim? Przeczytaj o tym w dalszej części tego artykułu.

Historia i muzeum fundacja

Pomysł, by stworzyć coś tak jak to było w powietrzu pod koniec XIX wieku, gdy Moskale zaczęli brać nowe spojrzenie na historycznym, kulturowym i architektonicznym dziedzictwie miasta. Jednak, aby zrealizować ten wielki plan w życie dopiero w 1934 roku, a kiedy muzeum powstało. Jednocześnie został on ustanowiony przez Akademię Architektury ZSRR. Większość eksponatów następnie umieszczona w katedrze klasztoru Donskoi.

Ale potem przyszedł Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, na końcu którego, w październiku 1945 roku, muzeum, ale jego drugie narodziny. Inicjatorem i pierwszym dyrektorem jej po prostu stał się Aleksiej Wiktorowicz Schusev. Ale to zupełnie różne cele widział przyszłego muzeum. Jego zdaniem, były one na celu popularyzację wiedzy architektonicznej i doświadczenia. Oznacza to, że instytucja nie może służyć jako indywidualnych ekspertów, ale raczej szeroki zakres zwykłych ludzi.

Jednakże, Muzeum Architektury. Szczuko staje się potężnym baza badawcza. Nawiasem mówiąc, nazwę otrzymał w 1949 roku, tuż po śmierci wielkiego architekta. Wkrótce potem, w ciągu 60 lat, wystawa na terenie klasztoru Donskoy był filią muzeum, które znajduje się na Vozdvizhenka Manor talyzinykh.

Wraz z upadkiem ZSRR Muzeum Architektury. Szczuko zaczął nie doświadczyć najlepszych czasów. I wiele problemów napotykanych przez instytucję we wczesnych latach 90-tych, nie zostały rozwiązane tak daleko. Zatem terytorium Monaster Doński został zwrócony do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i wielka kolekcja muzeum jest fizycznie niemożliwe, aby umieścić w pokoju na Vozdvizhenka. Oprócz głównego budynku instytucji dawna potrzebuje poważnych napraw.

Niemniej jednak pracownicy muzeum naprawdę wierzy, że wszystkie problemy zostaną rozwiązane, a zatem nadal aktywnie i owocnie być.

Wystawy i główne działania

Muzeum Architektury. Szczuko pracy dzisiaj na kilku frontach. a mianowicie:

  • Prace i badania naukowe;
  • zbieranie artefaktów;
  • uczestniczyć w działaniach konserwatorskich ;
  • organizacja wystaw i wystaw;
  • Aktywność wycieczka.

Niestety, wystawa główna, liczące ponad milion magazynów, dziś nie funkcjonuje z powodu braku miejsca. W muzeum jest aktywnie prowadzona tylko wystawy czasowe. Goście szczególnie podoba skrzydła „Ruin”, który stale organizuje ciekawe wystawy.

Różni ludzie w jednym czasie kierował Muzeum Architektury. Szczuko. Dyrektor tej instytucji od 2010 roku, kandydat architektury Irina Korobina, aktywnie uczestniczy w życiu i rozwoju.

Aleksiej Szczusiew – kim on jest?

Szczuko Muzeum Architektury nazwany po jego pierwszym dyrektorem i wybitnego architekta. Aleksey Wiktorowicz Schusev (1873-1949) – utalentowany i mołdawski radziecki architekt, otrzymał cztery nagrody Stalina (jedna z nich – pośmiertnie). Urodzony w Kiszyniowie. Przez lata 1891-1897 studiował w Petersburgu w Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego nauczycielami byli Ilya Repin i Leontiy Benua.

We wczesnych latach Szczuko razem z archeologami odwiedził Samarkanda i zwiedzania lokalnych atrakcji tego starożytnego miasta. Ta podróż został uderzony przez architekta przyszłości i pozostawił ślad na całej swojej przyszłej pracy.

Jego pierwszy poważny praca była rekonstrukcja dawnej świątyni XII wieku w ukraińskim mieście Owrucz. Architektem swojego życia pracował w różnych stylach (nowoczesne, konstruktywizm, Art Deco) i stworzyć dziesiątki pięknych budynków w różnych częściach byłego Związku Radzieckiego. Wśród jego najważniejszych projektów świątyni we wsi Natalevka (Ukraina), dworzec kolejowy Kazansky w Moskwie, V. I. Lenina Mauzoleum, budynek teatralny w Taszkiencie, stacja metro Moskwa „Komsomolskaja-Ring” i inne. Ponadto Szczuko opracowane projekty rekultywacji zniszczonych w czasie II wojny światowej miasto – Kiszyniowa, Tuapse, Nowogrodu Wielkiego.

Muzeum Architektury. Szczuko wykłady

Muzeum organizuje regularnie wykłady, którzy spędzają najlepszych ekspertów w dziedzinie spraw architektonicznych. Wykładowca w Muzeum Szczuko powstała w 1934 roku i pracował nawet w czasie wojny.

Obecnie hala jest wyposażona w występy w skrzydle muzeum o nazwie „Ruin”. On jest w stanie pomieścić setki zwiedzających. Wykłady można znaleźć szczegółowo w jednym z stylów architektonicznych lub zbadać każdą kwestię dotyczącą szczególnej architekturze. Ponadto Muzeum Architektury. Szczuko spotyka się regularnie z renomowanych architektów, zarówno rosyjskich jak i zagranicznych.

Każdy wybiera dla siebie odpowiedni format odwiedzin: albo będzie to wizyta jednorazowa, czy można wykupić subskrypcję na pełnym toku wykładów. Wszystkie z nich odbywają się w dogodnym czasie dla zwiedzających: do godziny 19:00 w dni powszednie oraz w weekendy, o godzinie 16:00. Aby wybrać odpowiedni kurs wykładów, a także dowiedzieć się, jej koszt może być na oficjalnej stronie internetowej muzeum.

Muzeum Architektury. Szczuko: wycieczki

Muzeum jest również gotowy do zaoferowania wszystkich chętnych swoje wycieczki. I może to być wycieczka wewnątrz jak i na zewnątrz – na ulicach i placach miasta. Zakres oferowanych w ramach tych usług stale rośnie.

Muzeum, z reguły prowadzi wycieczki po Moskwie w weekendy. Bilety są warte 300 rubli (dla uprzywilejowanych kategorii obywateli – 150 rubli).

Dzisiaj jest bardzo popularne są następujące wycieczki tematyczne:

  • „Pierwszy etap moskiewskim metrze.”
  • „Styl architektoniczny miasta.”
  • „Awangardowa architektura w alejek Arbat” i innych.

Zwiedzanie muzeum: ceny i bilety

Muzeum Architektury. Szczuko można oglądać pod adresem: ul Vozdvizhenka, Dom 5 (dawny talyzinykh nieruchomości). Zrobić wycieczkę do tej wspaniałej instytucji może być codziennie (z wyjątkiem poniedziałków) od godziny 11:00 do 20:00. Aby dostać się do biblioteki naukowej lub dziale archiwum powinno być pre-recording.

Bilet wejściowy do muzeum kosztuje 250 rubli. Dla pewnych kategorii obywateli zniżki. Należą studentów i emerytów, którzy mogą kupić bilet za jedyne 100 rubli. Ale dla dzieci i młodzieży, studentów specjalności architektonicznej, a także wpisu całkowicie darmowy dla pracowników muzeów w Rosji.

Również w muzeum można odwiedzić jedną z oferowanych wykładów. To będzie kosztować 200 rubli. Można zamówić i ukończyć kurs wykładów na określony temat. Ten abonament będzie kosztować od 900 do 1800 rubli.

W wielu opiniach turystów w Muzeum Szczuko działa bardzo kompetentny i miły personel i przewodnicy. Więc odwiedzenie go na pewno przyniesie tylko pozytywne emocje.

Melnikov dom

Instytucja ta posiada ciekawą gałąź. To tak zwane House Museum Melnikova, poświęcona życiu i twórczości architekta Moskwie Wiktor Melnikov. To właśnie w rodzinnym domu architekta – w domu zbudowanym w latach dwudziestych awangardowym stylu unikalnym w swojej konstrukcji. Składa się on z dwóch cylindrów o różnych wysokościach, które są częściowo osadzone w siebie. Jest to jeden z najbardziej niezwykłych budynków w całej Moskwie.

Muzeum Melnikov Dom powstał w 2014 roku. Jednak wcześniej w odniesieniu do budowy przeprowadzono długą batalię prawną między państwem a spadkobiercy architekta. Jej szczyt osiągnęła w lecie 2014 roku, kiedy to spadkobierczyni i wnuczki Viktora Melnikova zabarykadowali się w budynku.

Konkludując

Unikalne natury Państwowe Muzeum Architektury. Szczuko, założona w 1934 roku, a dziś przyciąga uwagę wielu turystów. Goście stolicy Rosji zdecydowanie powinni odwiedzić go. Tutaj miłośnicy architektury i historii będzie odkryć wiele ciekawych rzeczy!