125 Shares 6405 views

Mongolski pasterz-bankhar: opis i charakter

Eksperci twierdzą, że starożytna rasa psa, tym wyższy poziom inteligencji swoich przedstawicieli. Zwierzęta te są fizycznie zdrowsze niż ich koledzy, szybko przystosować się do warunków życia.


Na podstawie tej zgody, to jest bardziej dotkliwe, wytrzymały i inteligentny pies, zamiast mongolskiego pasterza, nie do znalezienia. Po tym wszystkim, wiek tej wyjątkowej rasy ma prawie 14000 lat! To jest naprawdę? Weźmy przyjrzeć się bliżej tych niesamowitych zwierząt.

Z historii tej rasy

Mongolski bankhar (druga nazwa rasy) jest przedstawiony na dawnych nagrobków w malarstwie religijnym. Te zwierzęta mówią starożytne legendy i opowieści, piosenek uligers. Od czasów starożytnych mongolski pasterz był bardzo kochane i pielęgnowane w kraju. Prawo zabrania zabijania lub pobicie psa. Bankhar na takiej opieki pisał bezgraniczne oddanie swego pana. Dość często, po odejściu ostatniej lub śmierci zwierząt umiera z nudów.

Mongolskich tradycji oznacza to, że rodzime psy w czasach starożytnych migracji z Tybetu. Po jednym z pielgrzymów wróciła ze świętych miejsc z niezwykłym „chetyrehglazogo” psa. Zaczęła przypisywać niesamowitą zdolność do odczuwania i widzieć złych duchów. Aby to zrobić, mieli „drugą parę oczu.” Według legendy, to się nawet podczas snu. Niektóre mongolski pasterz może usztywniać z zamkniętymi oczami w postawie siedzącej. Mongołowie wierzą, że w tej chwili modlą się o dobro zwierząt do ich właścicieli. W tym Pasterza jeszcze jedno nazwisko – Prayer psa (zuugiyn nokhoy). Są one uważane za boskie zwierzęta, które otrzymały błogosławieństwo od Boga Dzhuu.

Naukowcy sugerują, że potomkowie psów tybetańskich rozsianych po całym świecie z koczowników azjatyckich – Scytowie, Turcy, Mongołowie, itd. W dawnych czasach, pies zwany „bavgar”, czyli kudłate medvezhepodobny, Kudłatego … We współczesnym języku, nazwa ta nie jest używana. Dziś w Mongolii zwierzęta te nazywa się „bankhar”, co tłumaczy się jako „chubby w policzkach” lub „bogaty w dół”.

Starożytne pochodzenie tych zwierząt jest potwierdzona przez obecność „punkty” w oczach. Istnieje teoria, że są swego rodzaju „reflektorami” światła słonecznego, które mają wpływ na widzenie.

Ponadto w mieście Ust-Hite znaleziono czaszkę psa, który, zdaniem naukowców, ponad 8000 lat. Eksperci uważają, że czaszka należała do mongolskiego pasterza.

W Rosji ten pies został przedłużony do granicy z terytorium Mongolii (w Buriacji, Tuwy, Ałtaj) przed wojną. W 1937 roku służył w bankhar wojsk NKWD udział w wystawie Irkucku i zdobył złote i srebrne medale.

Od 2000 roku, przywrócenie i rozwój puli genów rasy został żłobek „Mongoldog”. Wcześniej był w Ułan-Ude, aw 2011 roku przeniósł się do Petersburga. Więc jeśli jesteś zainteresowany mongolskiego pasterza, których cena od 50 do 120 tysięcy rubli, zapoznania się z propozycjami przedszkola.

Ogólne wrażenie

Mongolski pasterz bankhar – duża średnich zwierząt, a często wyższy niż średni, silny organizm, który ma dość mocnych kości, silne z dobrze rozwiniętej muskulaturze. Co do zasady, format kwadratowy. Mężczyźni mają minimalny wzrost w hali – 60 cm i kobiety. – 55 cm bankhar przez naturę obdarzony potężnym intelektem. Działa świetnie w opakowaniu, całkowicie bezpretensjonalny. Te psy są łatwo wytrzymać zmiany warunków klimatycznych. Główne cechy powinien obejmować siłę, odwagę uzasadnione złośliwości w połączeniu z wrodzoną nieufność do obcych.

Funkcje prowadzenia

Mongolski pasterz, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, jest utrzymywana zawsze bardzo pewny siebie. Zachowanie impassive i zimnokrwistych. Jest to bardzo łatwe do pociągu. Nie ma powodu, aby nie pokazać agresję.

głowa

Mongolski pasterz bankhar ma dużą głowę proporcjonalny do organizmu. Czaszka jest szeroka, z rozwojem silnych kościach policzkowych. Z tyłu głowy jest spłaszczony. Słabo zdefiniowane przejście od czoła do pyska. Jest to długość powinna być równa długości czaszki. Dolna część szeroką i masywne.

Uszy są szerokie, o trójkątnym kształcie, wiszące, nisko osadzony, pokryte miękką, krótkie włosy. Wewnętrzna strona pokryta jest jasne i długości futra.

oczy

Mongolski bankhar ma inny wyróżnik. To jest jego niesamowite oczy. Są wyraziste, są w kształcie migdałów, zwykle piwne kolor, szeroko rozstawione. Uczniowie są bardzo małe, ponieważ zwierzęta te wizja równie przystosowany jako bardzo blisko lub bardzo daleko. Gdy mongolski pasterz bankhar patrzeć na słońce, ich uczniowie są przeliczane na punkty. W ciemności, oczy tych wspaniałych psów są czerwone. Ten kolor można zobaczyć w ciągu dnia – kiedy bankhar zagrażające wrogiem.

Osobliwością tego koloru rasy są „okulary” – obręcze jasnożółty wokół oczu.

wełna

Bankhar, którego zdjęcia można zobaczyć w każdym podręczniku Dog Training, mają luksusowe futro. Wełna tych zwierząt błyszczące, aksamitne, gładkie, tzw „połysk połysk.” Jego struktura jest czymś pomiędzy fur fur seal i sobole. Pokrywę lub płaszcz zewnętrzny, włosy są cienkie, ale na tyle twardy, bezpośrednie i elastyczne.

Grube i gęste włosy puchowe forma podszycie. Karku i barku obejmuje grubej warstwy, która tworzy pewnego rodzaju mane. Na „Spodnie” tylnych nogach. Na pozostałej części owłosienia jest o tej samej długości. Zwierzęta żyjące w obszarach yuzhnogobiyskih wełny 5-7 cm długości, mieszkańcy północnych regionach dłuższe włosy – 7-10 cm Eksperci twierdzą, że płaszcz z teksturą nie znaleziono w dowolnej rasy psów ..

Główną cechą wełny bankhar – brak zapachu. To nie pozwala zapach wilk psa. Ale najbardziej unikalne właściwości skalnych – ogólny brak jakiegokolwiek zapachu. Pasterz zawsze pachnie miejsca, w którym się znajduje. To świetny przebranie. Drapieżniki nie mają szans zauważyć podejście tego psa. Mogą zapach tylko w bardzo bliskiej odległości. Ludzki zmysł węchu jej zapach nie jest dostępna.

kolor

Badając zdjęcia psów, jest to niemożliwe, aby zwrócić uwagę na bankhar. Trzy tradycyjny kolor tych psów (głęboka czerń, czarny podpalany , i bardzo rzadko na czerwono) mówią o konserwatyzm tej rasy. Większość psów mają jasny obręcze wokół oczu.

ruchu

Każdy, kto widział zdjęcia psów rasy mongolskiej pasterza, z pewnością zwrócić uwagę na fakt, że pomimo swojej wielkości, w bankhar poruszają się bardzo wdzięczne. Dla tych psów charakteryzuje się niskim Creeping kłusie. Kiedy zwierzę nabiera tempa, staje się wolny galop. Ruch jest bardzo lekka i szybka.

charakter

Co do zasady, właściciele psów i psów ekspertów, specjalistów, opisując niektóre rasy psów są bardzo rozwlekły. bankhar mongolskich psy zasługują na jej charakter, aby opisać jednym słowem – żelaza. To nie jest przesada. Taka postać powstała tysiące lat. Chciałbym dodać, że ten pies jest bardzo inteligentny, lojalny, bardzo spokojna.

Mongolski pasterz pies doskonale odnosi się do wszystkich członków rodziny, jak również do zwierząt, które żyją z nią pod jednym dachem. czworonożnych „członkowie rodziny” ich, widzi przede wszystkim jako swoich „podopiecznych”, którzy potrzebują jej ochrony. Z nieznajomymi bankhar odnosi stosunkowo spokojna, ale ostrożny. Jeśli zwierzę zdecyduje, że obcy robi coś złego, to powiadomi ryk, jeśli to nie wystarczy, zostanie zaatakowany przez nieznajomego. Należy uczciwie powiedzieć, że takie drastyczne środki nie są często uciekają się psa jest zwykle ograniczone do ostrzeżenia. Jednak trzeba wiedzieć, że w razie potrzeby, mongolskich ataków Shepherd natychmiast.

Właściciele tych ogromnych psów powiedzieć, że jest to bardzo czuły zwierzę. Niewątpliwie, nie zawsze są płetwy, ale ich miłość i oddanie swemu panu wyrażona przy każdej okazji.

Bankhar uwielbia grać, a nie tylko z ich odpowiednikami, ale również z ludźmi. Psy są wysoko cenione cechę dzieci, które mogą być ze swoim zwierzakiem przez całą dobę. Co najważniejsze, dziecko musi zrozumieć, że zwierzę nie może obrazić słowem lub czynem. Pies nie będzie tolerować tego, bo to jest bardzo dumny i uparty.

To jest wielki pieszczoch dla dużej rodziny, ale należy pamiętać, że wymaga dużo miejsca. Pies jest bardziej nadaje się do domu na wsi. Mieszkanie to nie będzie zbyt wygodne.

Zorganizowanie „dom” dla bankhar w stoczni, należy pamiętać, że to zwierzę potrzebuje przestrzeni. Ponadto, zadbać o stworzenie przestronnej kabinie, która powinna być w cieniu, a nie w projekcie. Nawet jeśli zwierzę mieszka w dużym podwórku, to wymaga długiego codzienne spacery przynajmniej 1 raz dziennie, co najmniej jedną godzinę, aby możliwe są wypełnione aktywnością fizyczną – pies musiał grać, biegać, skakać przez barierę, i tak dalej ..

szkolenie

Mongolski pasterz pies – pies niezależny, więc jeśli chcesz, aby zwierzę się normalnie, posłuszny i psychicznie zdrowy, wytrwać i osiągnąć uznanie siebie jako lider, przywódca stada, które nie mogą nieposłuszeństwa.

żywność

Mongolski pasterz bezpretensjonalne jedzenie. Jednak właściciele powinni mieć na uwadze, że zrównoważony, prawidłowe odżywianie jest kluczem do podniesienia zdrowego psa. Dlatego należy dokonać indywidualnej diety w oparciu o wiek, waga, fizjologicznych dla niej właściwości. Pomoże to hodowców i lekarzy weterynarii.