737 Shares 8366 views

Jak wybrać pilnik do układanki? Plik do układanki: rodzaje i oznaczenia

Dłoń i układanki dawna „osiadł” w krajowych rzemieślników. Jest to bardzo przydatne urządzenia, które precyzyjnie i dokładnie cięte prawie żadnych materiałów o różnej grubości i konfiguracje. Ale przed rozpoczęciem pracy, należy złożyć wniosek o układanka została wybrana prawidłowo. Jednak natychmiast podjąć właściwą decyzję, jest dość trudne. To nie tylko wielki wybór, ale także ogromna liczba rodzajów tkanin.


Trochę informacji ogólnych

Jeśli masz piły układanki i nie jest to bezużyteczne narzędzie. Jeśli masz zestaw pilników do paznokci, można wyciąć prawie każdy materiał. Nie sądzę, że Jigsaw jest przeznaczony do pracy wyłącznie z metali lub tworzyw sztucznych. Chociaż można powiedzieć, że wskazane jest, aby mieć zarówno narzędzi ręcznych i automatycznych, trochę później zrozumiesz dlaczego. Kiedy właściwe umiejętności będzie można zrobić bezpośrednie cięcie i ukształtowany na płyty wiórowej, ceramiki, metalu i tak dalej. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że ma pliku do układanki dla każdego rodzaju materiału. Na przykład, zakres firmy Bosch zawiera wiele materiału, który może być zasilany ze sklejki, z tworzywa sztucznego i tak dalej. N. Oczywiście, każdy materiał ma różne grubości, gęstości, twardości, i innych. Parametr ten nakłada pewne wymagania co do jakości blachy stalowej.

Piły do ręcznego układanka

Logiczne jest, że żaden pilniki do paznokci, nie można wykonać pracę, czego potrzebujesz. Obecnie wszystkie ostrza do narzędzi ręcznych są podzielone na dwie główne grupy:

  • drewna;
  • do pracy na metalu.

Każda z tych grup jest podzielona na podgrupy. Na przykład, ostrza do drewna może być do szybkiego cięcia. Jest to jedna z najczęstszych i najbardziej popularnych pił. Jego osobliwością jest to, że ta strona może obsługiwać dużą ilość materiału z dużą prędkością. Na przykład, nie jest to problem zobaczył piłowanie pusty 20 cm średnicy. Jednak ten instrument pozostawia znaczną liczbę wad, więc wskazane jest, aby używać go tylko do prac pomocniczych lub budowy budynków.

Ale piły do ręcznego czyszczenia układanka tnącej umożliwia uzyskanie wysokiej jakości powierzchni. Osiąga się to ze względu na dużą liczbę małych zębach, w wyniku czego otrzymuje się gładkie cięcie z niewielkim lub bez wad. Jednakże, w tym przypadku, maksymalna średnica przedmiotu nie powinna przekraczać 7,5 cm. Nie jest również do cięcia laminatu. Mają unikalny układ zębów, które nie pozostawiają śladów.

Płótno do pracy z metalem

Jest jedna rzecz, aby traktować materiały takie jak drewno, inny zupełnie – metal. Należy pamiętać, że obraz na drewnie nie nadaje się do cięcia blach. Ale nauczyć się rozróżniać między brzeszczot jest niezwykle proste. Jig piły na trzpieniu metalowym ma niebieski, który jest głównym elementem. Zęby są bardzo małe, pozwala na pracę z arkuszami grubości 6 mm.

Teraz coraz częściej sprzedawane połączonej sieci. Według producenta, są dobrze przystosowane do obróbki drewna i metalu. Ale możemy powiedzieć z pewnością, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ praca wykonywana trudniejsze i bardziej rozciągnięte w czasie. W każdym pliku zdarzeń do układanki metalu musi być wykonana z wysokiej jakości materiału.

Elektrycznych, komputerów stacjonarnych i ręcznych wyrzynarki

Zrozumiałe jest, że pomimo tej samej funkcji, pliki w urządzeniu są fundamentalne różnice. Na przykład, ręcznie układanki ostrza, a cienkie i długie i przymocowany na obu końcach. Układanka jest krótsze i grubsze, a także ma bardzo różny sposób instalacji. Jeśli w instrukcji obsługi urządzenia, należy zawsze mieć kilka pił zamiennych. Wynika to z ich kruchości. Przerwa robią często i w niewłaściwym czasie.

Jest też pilnik do pulpitu układanki. Sama stacjonarnego narzędzia i jest idealny do cięcia drewna. W internecie, w tym przypadku bardziej podobny do tego, co jest używane w narzędzia ręcznego. Jest to jednak mniej kruche, więc mniej przerw. Piły te są przeznaczone do obróbki przedmiotów o maksymalnej średnicy 4 cm – 0,2 cm z drewna i – dla produktów metalowych.

Znakowanie brzeszczoty do wyrzynarki

Specjalne oznaczenie na płótnie można powiedzieć wiele. W pierwszej kolejności, dzięki czemu można dowiedzieć się, z jakiego materiału wykonany jest produkt. Nawiasem mówiąc, jest to bardzo ważne, zwłaszcza podczas pracy w wymagających aplikacjach. Na przykład, jeśli obudowa jest napisane HCS, oznacza to, że sieć jest wykonana z stali węglowej i jest przeznaczony do cięcia miękkich materiałów, takich jak drewno, płyty wiórowe, tworzywa sztucznego i tak dalej. N. Ale, na przykład, napis świadczy HSS że piła wykonana jest ze stali szybkotnącej hartowanej. To ciało stałe, ale jednocześnie na tyle kruchy materiał, który może być używany zarówno do aluminium, stali o małej grubości.

Ale znakowania brzeszczoty do wyrzynarki BIM oznacza, że w internecie jest bimetaliczny. W rzeczywistości połączenie HCS i HSS. Taki pilnik ma lepsze właściwości, jednak i wysokie koszty. HM piętno oznacza, że tkaniny mogą być wykorzystywane do bardzo twardych materiałów, takich jak cięcie płytek ceramicznych i tak dalej. N. W zasadzie sprawa nie jest tak trudne do oznaczania, jeśli pamiętać, a następnie wybrać odpowiedni materiał jest bardzo prosta.

Aby uzyskać więcej informacji na temat prawidłowego wyboru

Przy zakupie należy zawsze zwracać uwagę na ogonie w internecie. Naturalnie, plik do układanki ma tylko jedno mocowanie, w przeciwieństwie do ręcznego Piły. Chociaż dziś znana na całym świecie firma „Bosch” produkuje wyrzynarki elektryczne z dwoma przystankami. W każdym przypadku wskazane jest, aby najpierw zapoznać się z instrukcją, w którym będzie napisane, że nadaje się do instrumentu. Na przykład, firma „Makita” produkuje wyrzynarek z mocowaniem, który różni się zasadniczo od innych modeli. Na obu końcach są szczególnie cięte okręgi o różnych średnicach. Naturalnie, pilnik do paznokci z innego rodzaju mocowania na układanka nie dostarczyć.

Należy rozumieć, że w internecie mogą mieć różne długości. Do cięcia drewna zazwyczaj 51-126 mm metal – do 106 mm. Wybór ten powinien być oparty na grubość obrabianego. Im grubsza, tym dłuższy powinien być internetowej. Na przykład, aby wykonać cięcie drewna figury metalu cienką wykorzystywane do układanki. Są one dość kruche, ale dają więcej możliwości dla operatora.

Płótno do pracy z laminatu

Obecnie wiele osób mówi, że do obróbki parkietu lub laminatem wymaga jedynie czyste cięcie. Ktoś może doradzić w użyciu prawie płótno z powłoką diamentową. Jednak cena takiego narzędzia jest bardzo wysoka, za zestaw 5 Piły będzie musiał zapłacić kilka tysięcy. W rzeczywistości, czasami układanki może kosztować tyle.

Tak, to nie ma potrzeby zakupu drogiego instrumentu. Zwykle na tyle ostrza do czystego cięcia. Oczywiście, rozszczepienie wynosi około 1-2 mm. Jednakże, w większości przypadków, laminat jest zamknięty, cokołów, które są znacznie większe rozszczepienia. Z tego prostego powodu, nie przepłacać ponownie. Zakup piłowanie do układanki laminatu należy zwrócić uwagę na jakość produktu. Wiele nowoczesnych tkanin są bardzo silne pieczenie podczas obróbki drewna, płyt wiórowych i laminowanych. Dlatego, aby dokonywać zakupów z małym marginesem.

Coś o kształcie zębów

Konfiguracja ostrze narzędzia zęby określa możliwości. Duża liczba małych zębów poprawia jakość cięcia, ale znacznie zmniejsza prędkość. Jeżeli ząb jest niewielka, są duże, takie cięcie byłoby bardzo zaniedbany, ale bardzo szybko. Konwencjonalnie w kształcie zębów piły ostrza mogą być podzielone na następujące grupy:

  • Rozcieńczony (zmielony) – stosowany do cięcia materiałów miękkich, takich jak drewno i tworzywa sztucznego, a także metale nieżelazne. Układ zapewnia, że nie gromadzi się nadmiar ciepła, kurz i cięte i odsunięte od sieci.
  • Falisty (zmielony) – do czyszczenia kawałki aluminium, miękkich materiałów (drewno, tworzywo sztuczne) i metali nieżelaznych. Układ w tym przypadku, grupy, istnieje kilka zębów z rzędu w tym samym kierunku.
  • Przy mieleniu stożkowej (masy) – dobre rozwiązanie dla uzyskania czystych cięć do drewna i tworzywa sztucznego. krawędź polerowana nieoperacyjne. Jest to typowa układanka dla cięcia laminatu.
  • Ziemi, rozwiedziony zęby – jeden z najlepszych rozwiązań do zgrubnego cięcia drewna, płyty wiórowej, płyty stolarskiej, itp …

Szerokość i grubość wstęgi

Przy wyborze należy koniecznie zwrócić uwagę na szerokość brzeszczotu. Od tego parametru zależy nie tylko jakość, ale także szybkość pracy. Jeśli szerokości ostrza, to będzie nie tylko trwały, ale także bardziej trwałe i praktycznie nie będzie odbiegać od płaszczyzny docelowej. Oczywiście, jest to również cięcie dużych prędkości, nie zapominaj o tym. Jednocześnie wąskie cięcie zapewniają dobrą manewrowość w porównaniu z szeroko. Lokalizacja zębów na osi napędowych układanki, aby lepiej śledzić przeznaczony samolot z minimalnymi odchyleniami.

Grubość – nie jest ostatnia opcja, która ma sens zwracać uwagę. Zbyt cienkich wstęg może nie zapewnić odpowiedniej prostopadłości cięcia. Ponadto cięcie grubsza, tym większa stabilność.

coś innego

Zapewne wiesz, że zęby tkaniny powinny być twardsze niż materiał przetwarzany. Tak więc, do wykonywania pracy na piły cięcia szkła, ceramiki, metalu i kamienia potrzebne są specjalne piły. Głównym wymogiem – zwiększona wytrzymałość. Najlepiej jest używać do takich celów bimetal kasetowych, które są wykonane z 1/3 hartowanej stali i 2/3 – z wysoka. Żywotność brzeszczotów jest na tyle duża, więc będą one zostać zwrócone wraz z odsetkami. Ponadto, ryzyko nagłej awarii jest znacznie niższy niż w klasycznej wersji. Ale jak wybrać piłę do układanki jest łatwe, a już wiesz, jak to zrobić, to nie będziesz miał problemu z wyborem odpowiedniego ostrza bimetal.

wniosek

Jeśli mówimy o producentów, którzy są dobrze znane, to firma „Bosch”, „Makita” i „The Practice”. Cięcie z tych firm są znane na całym świecie ze swojej wysokiej jakości i dobrych właściwości użytkowych. Jeśli nie boją się wydać dodatkowe 200 rubli, kupować obrazy z tych marek, i niczego nie żałuję. Nie zapomnij, że wszystkie piły mieć cel, należy użyć do innych celów, jest mało prawdopodobne, aby doprowadzić do oczekiwanych rezultatów. Jigsaw – narzędzie vysokooborotisty tak zamocowane tkaniny i starają się działać w okulary ochronne i rękawice. Zasadniczo, przyjrzeliśmy podstawowych rodzajów brzeszczotów do wyrzynarki. Teraz wiesz, że istnieją brzeszczoty do drewna, metalu i tworzyw i innych materiałów. Zwrócenie uwagi na etykiecie produktu i sposobu jego mocowania, na pewno w podjęciu właściwej decyzji.