232 Shares 6083 views

Robaczyca – co to jest? Profilaktyka zakażeń pasożytami jelitowymi. Infekcje pasożytnicze u dzieci

Robaczyca – oznacza grupę chorób, które pojawiają się jako rezultat zdolności do życia pasożytów ludzkich organizmów wielokomórkowych. Należą one do dolnych robakami. W tej chwili istnieje ponad 250 gatunków tych pasożytów. Warto zauważyć, że robaki są główną przyczyną wielu chorób. Statystyki pokazują, że w Europie co trzecia osoba zakażona tych pasożytów. Dlatego bot – jest najczęstszą chorobą na świecie.


Objawy choroby

Jeśli mówimy o obrazie klinicznym, w chwili obecnej istnieje kilka postacie choroby: ostre i przewlekłe. Pierwsze objawy nie pojawiają się od razu. Zwykle trwa od 2 do 4 tygodni. Jednocześnie istnieją znaki, które są specyficzne dla ostrej formie. Główne objawy i skutki:

 • Luźne stolce.
 • Zapalenie górnych dróg oddechowych.
 • Zapalenie spojówek.
 • Obrzęk twarzy.
 • Wszystkie rodzaje wysypki na skórze.
 • Rdzeniowych.
 • Wirusowe zapalenie wątroby typu.
 • Zapalenie mięśnia sercowego.
 • Zapalenie płuc, nacieki płucne, skurcz oskrzeli.
 • Dzieci – zapalenie węzłów chłonnych i angina.

Należy zauważyć, że takie objawy wystąpią, gdy różne rodzaje robaczycy. tylko kilka objawów występuje najczęściej. Jest taka manifestacja choroby zaledwie siedem dni. W niektórych przypadkach objawy mogą występować przez około miesiąc. Co do postaci przewlekłej, ludzkie infekcje pasożytów występują w tym przypadku, w zależności od rodzaju patogenu.

Głównymi objawami choroby

Robaczyca – choroba, która może objawiać się zupełnie inaczej. Jednak są typowe objawy, które manifestują się z krwi obwodowej. W ostrej postaci tej choroby jest często widoczne eozynofilię. To właśnie ta cecha pozwala szybko ustalić obecność pasożytów w organizmie człowieka. Wskaźnik eozynofile mogą zawierać od 80 do 90%. Zwiększa leukocytów we krwi. Jeśli choroba jest ciężka, a następnie stężenie eozynofile mogą być znacznie zmniejszone. Jest to niekorzystne znak.

Inne objawy choroby

Choroba robaczycy mogą być zdefiniowane w inny sposób:

 1. utrata masy ciała, nawet z dobrym apetytem.
 2. Wzdęcia i niestabilne krzesło.
 3. Senność, osłabienie, letarg.
 4. Alergiczne wysypki.
 5. Silne poczucie głodu.
 6. Łuszczenie skóry na palcach i dłoni.
 7. Nudności. To uczucie często występuje podczas szczotkowania.
 8. Ślinienie się rano, jak we śnie.
 9. Swędzenie w okolicy odbytu.
 10. We śnie, zaciskając zęby.

diagnoza gelmintozov

Ponieważ w tym momencie nie są różne typy tej choroby, nie ma potrzeby przeprowadzania dokładnej analizy dla właściwej diagnozy. Oto tylko niektóre z metod diagnostyki infekcji robaków:

 1. Kału. Badanie to przeprowadza się w pierwszej kolejności. To pozwala zidentyfikować najczęstsze typy choroby.
 2. Badanie mikroskopowe.
 3. Badanie zawartości dwunastnicy i żółci.
 4. Badanie makroskopowe. Metoda ta pozwala na wykrycie obecności u pacjenta z owsiki i glist.
 5. Koproovoskopiya.
 6. Biopsja tkanki mięśniowej. Ten test jest zrobione, czy istnieje podejrzenie włośnicy.
 7. Badanie krwi na mikrofilarii.
 8. Fibrogastroduodenoscopy, radiografii, ultrasonografia.
 9. Określenie konkretnych przeciwciał pasożytów we krwi.

Analiza bot – wieloetapowym, a raczej skomplikowanej procedury zalecane przez lekarza w zależności od podejrzeniem obecność w organizmie pacjenta pewnego rodzaju pasożytów.

Jak leczyć chorobę

Szczególnie niebezpieczne infekcje robaków u dzieci. Po tym wszystkim, bez śladu choroby nie są testowane. Dlatego bardzo ważne jest nie tylko, aby szybko zidentyfikować chorobę, ale także, aby rozpocząć leczenie. W leczeniu zakażenia pasożytami jelitowymi powinny przestrzegać pewnych zasad:

 1. Przestrzeganie wszystkich zasad higieny.
 2. Ścisła dieta.
 3. Dezynfekcja jest miejsce, gdzie znajduje się pacjent.
 4. Wielokrotne i monitorowania skuteczności terapii.

Jak leczyć choroby, wie tylko lekarz. Nie próbuj na własną rękę, aby pozbyć się robaczycy, ponieważ może to prowadzić do niepożądanych efektów i powodować komplikacje.

Co może przepisać pigułki

Lata doświadczeń lekarzy wykazały, że monoterapia, innymi słowy, stosowanie jednego leku w leczeniu choroby, nie jest już tak skuteczny. Dlatego w ostatnich latach do leczenia zakażenia pasożytami jelitowymi jest przypisany do wielu zasobów przed szkodnikami. Taka terapia skojarzona ma wiele zalet. Początkowo lekarz prowadzący może przepisać tabletki lewamizol dla pojedynczego spożyciu. Najczęściej przepisują lek taki jak „Dekaris”. Gdy dawka ta jest określana na podstawie wieku. Warto zauważyć, że lek ten zmniejsza pasożyty. Na robaków w tym akcie państwowym skutecznie albendazolu substancja i mebendazol. Dlatego też, drugi etap specjalisty terapii może przepisać oznacza „Nemazol” i „Vermoxum”. Leki te są zwykle przypisane do trzeciego dnia po zażyciu tabletki „Dekaris”.

Warto zauważyć, że fundusze nie toksyczne, jak zdefiniowano powyżej. Jednak kompleksowe leczenie kilka razy bardziej skuteczne niż monoterapia. Kiedy enterobioze lekarz może przepisać środki jako „antihelminthic pyrantel”. Ta wydajność nieznacznie gorsze mebendazol lek. Ale nie jest to absolutnie bezpieczne.

Tradycyjne metody leczenia zakażenia pasożytami jelitowymi

Dla osoby, stanowią zagrożenie nie tylko pasożyty, które są przekazywane do innych ludzi, ale także robaków zakażeń zwierząt. Wszakże ich patogeny mogą zainfekować Właściciel zwierzęcia. Dlatego dla skutecznego leczenia powinno być przeprowadzane w leczeniu chorób i zwierząt. Tylko w tym przypadku dodatni wynik zostanie osiągnięty. Na ogół leczenie może być prowadzone nie tylko medycyny, ale także w połączeniu ze środków ludowej.

Jest to doskonały wlew leku piżmy. Aby go przygotować, trzeba dokonać szklankę wrzątku łyżkę kwiatów tej rośliny. Pojemność z infuzji powinien być zamknięty szczelnie i odstawić na cztery godziny. Po tym, gotowe środki należy spuścić. Można to zrobić za pomocą sita lub gazę. Otrzymany napar może wziąć łyżkę stołową cztery razy dziennie. Lepiej użyć naparu z wrotyczu 20 minut przed posiłkiem.

Nie złe okazały się za pomocą piołunu. Do przygotowania naparów muszą łyżkę ziół wlać 100 ml alkoholu. Pojemnik z lepszych umieścić w ciemnym miejscu przez kilka tygodni. W tym przypadku, wlew powinien być regularnie wstrząsa. Preparat powinien być trzy razy na dzień, 20 kropli, a korzystnie 30 minut przed posiłkiem.

Jak niebezpieczne bot

W ostatnich latach choroba jest zdiagnozowana i, oczywiście, być traktowane dość szybko. Wszystkie poważne konsekwencje, które mogą powstać w wyniku choroby, pozostawały daleko w przeszłość. Ale warto pamiętać, że infekcje robaków u dzieci może prowadzić do opóźnienia rozwoju psychicznego i fizycznego. Z klęski poszczególnych narządów jest rozwój przewlekłych chorób zapalnych i procesów, które zawsze pozostają nawet po pozbyciu się pasożytów. Dlatego tak ważna jest profilaktyka zakażeń robaków.

Jakie mogą być powikłania

Powikłania choroby jest też wieloaspektowy, jak również jej objawy. Dużo zależy od stopnia zakażenia i rodzaju pasożyta. Najczęstsze powikłania infekcji pasożytów są ostre zapalenie wyrostka robaczkowego i niedrożności jelit. Ale to nie wszystko. W niektórych przypadkach nie jest perforacja ściany jelita, a później zaczęła rozwijać się zapalenie otrzewnej. Jeśli uderzony przez wątrobę, może to być ropień ciała i żółtaczką. Jeśli chodzi o światła, najgorszym komplikacji – tym aspiracji pasożytów, które ostatecznie prowadzi do śmierci.

zapobieganie gelmintozov

Tylko przestrzegając wszystkich środków zapobiegawczych, można uniknąć infekcji robaków. Po pierwsze, powinniśmy stale przestrzegać zasad higieny osobistej. Wczesne wykrywanie choroby pomaga także w celu zapobieżenia zanieczyszczeniu innych członków rodziny. Z tego celu oraz prowadzonych badań masowych są nie tylko dzieci, ale również dorośli. Środek ten może znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby wśród ludności.

Konkludując

Najważniejsze, aby pamiętać, że bot – jest to poważna choroba z polimorficznych obrazu klinicznego. Choroba może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, aw niektórych przypadkach śmiertelne. Zapobieganie i leczenie choroby powinny być wykonywane tylko pod nadzorem specjalistów, zgodnie z określonym schematem. Próby na siebie może prowadzić do pogorszenia stanu pacjenta, jak również do opracowania procesów przewlekłych.