445 Shares 8007 views

04 września. Święta i wydarzenia z dnia

Każdego dnia w roku, nawet jeśli nie jest na czerwono w kalendarzu, ma swoje znaczenie historyczne i kulturowe. Świat przypomniał sobie wydarzenia w dniu 4 września? Kto powiedział, że ten dzień wczasów? Czy Star wspierającą urodzony w tym dniu? Przeczytaj artykuł.


informacje historyczne

04 września przeszedł do historii jako dzień powstania „Miasto Aniołów” – Los Angeles. Obecnie jest to największe miasto w Kalifornii, USA, a także w odległym 1781 roku, niewielka społeczność hiszpańskich misjonarzy były na swoim miejscu.

Tego dnia w 1837 roku dał szansę Samuel Morse zaprezentować światu swój wynalazek – telegrafu.

W 1874 roku urodził się wielki rosyjski chirurg i naukowiec, wynalazca mazidła balsamicznym, lepiej znanego nam jako „Vishnevsky maści”. Aleksandr Vasilevich Vishnevsky wykonane nieoceniony wkład w rozwój medycyny radzieckiej, otrzymał rozkaz i medale, Nagrodę Stalina i tytuł zaszczycony Scientist RFSRR.

Urodziny słynnej marki „Kodak” był 04 września 1888. Tego samego dnia Dzhordzh Istmen opatentował swoją pierwszą kamerę filmową.

W 1975 roku udał się na ekranach telewizyjnych program „Co? Gdzie? Kiedy?”. Tegoroczna Klub Intelektualnej obchodzi 40-lecie. Nawiasem mówiąc, pierwsze jazdy teleturniej był Aleksander Maslyakov, obecny prezes Klubu zabawny i pomysłowy.

4-te zawody wrześniowy dzień

Święta, które są na całym świecie obchodzą ten dzień:

  • Dzień naukowiec jądrowy w Rosji – pojawiła się w kalendarzu imprez zawodowych w 2006 roku. W tym dniu na cześć tych, którzy przyczynili się do rozwoju przemysłu jądrowego w kraju, stworzyła potężną bazę wojskową w celu ochrony granic naszego kraju. Oprócz rozwoju broni jądrowej, wiele osób pracuje, aby zapewnić jego bezpieczne przechowywanie. Obchody specjalistów jądrowych nie zapomnieć na chwilę ciszy, by uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie dla dobra ojczyzny.
  • Ratownik Dzień w Armenii – został zatwierdzony od 2008 roku. Święto poświęcone bohaterstwie tych, których odwaga i męstwo – to zawód. O dowolnej porze dnia lub nocy personel EMERCOM ratować tych, którzy są w tarapatach. Nie tylko gaszenia pożarów, ale także zaangażowany w likwidacji skutków klęsk żywiołowych w kraju i za granicą.
  • Dzień celne w Republice Mołdowy – jest obchodzony od 1991 roku, od chwili, gdy Mołdawia został ogłoszony niezależnym państwem i jego system celny przyszedł pod przewodnictwem rządu. Służba Celna zapewnia bezpieczeństwo ekonomiczne kraju, przestrzegania przepisów celnych i poboru należności.
  • Dzień Gazovik i Gilman – obchodzone przez społeczność światową. Wydobycie zasobów naturalnych, takich jak olej i gaz – bardzo skomplikowany proces. Czarne złoto depozyt należy przewidzieć, znaleźć, a następnie wywiercić otwór, a dopiero potem budować produkcji ropy i gazu. I obejmuje to ich transport rurociągami do rafinerii. W tej branży, to zaangażowane ogromne ilości ludzi, a znaczenie ich pracy jest bezcenne, ponieważ zapewniają one nasze wygodne życie i pozwalają rozwijać przemysł i rolnictwo.

Co jeszcze świętować w ten dzień?

  • W Australii okazji Dnia Ojca – święto, które pojawiły się jako odpowiedź na obchody Dnia Matki. Rola ojca jest nie mniej ważne w wychowaniu dziecka, tak dobrymi ojcami w Australii odbierać gratulacje od swoich dzieci, 4 września. Urlop tego rodzaju przyczyniają się do wzmocnienia wartości rodzinnych.
  • Dzień imigrant w Argentynie – każdego roku w kraju na pobyt stały przeniesione do 150 tysięcy imigrantów, wśród nich obywateli krajów sąsiadujących – Paragwaj, Peru i Boliwii, dużej liczby imigrantów z Włoch, Hiszpanii, Francji i innych krajach europejskich. Ostatnio, istnieje tendencja do zwiększenia liczby turystów z Azji i Bliskiego Wschodu (Chiny, Japonia, Syria, Liban).

prawosławny kalendarz

Pomijając fakt, że w kalendarzu chrześcijańskim są wyznaczone święta religijne i postu, codziennie więcej i ogranicza się do uczczenia pamięci świętych. Stąd też coś takiego jak przyjęcie urodzinowe. 04 września – dzień aniołem Aleksandra, Alexis, Ariadny, Atanazy, Bazyli, Gabriel, Ivan, Hilarion, Izaaka Makar, Michael Fedor Felix.

Co gwiazdy mówią?

Jako astrologów powiedzieć, urodzony w dniu 4 września (Virgo) utrzymują się w swoich pragnieniach i konsekwentny w ich realizacji. Virgin poszukują stabilności, więc odrobiną emocji i doświadczeń nadmiernych wbić je z toru. Osoby te są dość skromne, ale nie pozbawiony ambicji. Nie tolerować nieodpowiedzialności, nie lubią słyszeć wymówek. I są one zbyt wymagający dla rodziny i przyjaciół, co do zasady, a dla siebie.

Kto pasuje urodzony 04 września? Panna jest również kompatybilny ze znakami Ryb, Koziorożec, Byk. Ale z Wodnika, Strzelec i relacje Libra może rozwijać się bardzo problematyczne.

Na ten dzień urodziły

Beyonce – amerykańska piosenkarka, urodziła się w 1981 roku w Houston. Hits są takie kompozycje jak szalony w miłości, Single Ladies, piękny kłamca i inni. Uznany za najbardziej udany artysty z 2000 roku i głównej dekady radioispolnitelnitsey Według magazynu Billboard.

Nikita Malinina absolwent Rosyjskiej „Star Factory:-3”, urodził się w 1988 roku w rodzinie słynnego piosenkarza Aleksandra Malinina. Pamiętne piosenek country „Kociaki” i „Flash w nocy”.

Alex (prawdziwe nazwisko Alexander Chvirko) – kolejny uczeń "American Idol", urodził się w 1988 roku w Doniecku. W pokazie piosenka rzeczywistości dotarł do finału, ale nagroda może być uzyskane. Główne odsłon: „Ścieżka księżycowa”, „Gdzie jesteś?” „Ja wam żyć”.